Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rengeteg hibát elkövettem,...

Rengeteg hibát elkövettem, ezeket úgy próbálom helyrehozni, hogy segítek az embereknek. Egyszer vajon megbocsátok magamnak?

Figyelt kérdés

Tegnap például egy idős néninek segítettem - átültettem az én helyemre, mert ott fűtött a radiátor (este volt), elvittem utána a másik buszmegállóig a szatyrát, és azt mondta, látszik az arcomon, hogy jó lelkű, kedves teremtés vagyok. Majdnem sírtam, és kiabáltam belül, hogy ez nem igaz, ez nem igaz.

18/L


2012. okt. 15. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Mindenki követ el hibákat, kicsit is meg nagyot is..ettől még nem áll meg az élet, nem szabad mindig a mútra gondolni, hiszen a jövőben már biztosan megfontoltabb leszel
2012. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Erre a kérdésre csak te tudod a választ. Nem tudom milyen hibákat követhettél el, de ha te úgy érzed, azzal vezekelsz, hogy segítesz másoknak, és ettől megnyugszol, van rá esély, hogy túl teszed magad rajta. Ezt rajtad kívül senki sem tudja megmondani. Ha jól értem valamiért nagyon furdal a lelkiismeret, és a másoknak való segítséggel akarod enyhíteni. Ez jó, de csak tüneti kezelés. Szembe kell nézned a hibáiddal, és megtalálni az okot, miért követted el azokat, aztán ha megvan, akkor meg kell emésztened, mert azon ami megtörtént változtatni már nem lehet.
2012. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó úton haladsz, csak ne térj le róla. Azt hogy magadnak mikor tudsz megbocsátani csak te tudhatod, de ne légy túl szigorú önmagadhoz.
2012. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

csak az nem követ el hibát, aki nem csinál semmit.

ne hibáztasd magad értük! inkább próbáld meg legközelebb másképp csinálni. ha az se megy, akkor utána megint másképp.


de milyen hibákat követtél el, amiket annyira nem tudsz megbocsátani magadnak?

sztem nincs veled gond, csak néhányan úgy kezeltek téged régebben, mintha vmi rossz ember lennél, pl. voltak irigyeid, ellenségeid, akik hibáztattak olyan dolgokért, amik nem is voltak igazak, stb.

2012. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell beszélned magadból a hibáidat. Kezdjed itt, ezen az oldalon. Mert csak akkor tudod feldolgozni, ha beszélsz róla. Akár így névtelenül, ha először csa így megy. De lehet, hogy elég csak így is. "Hiába fürösztöd önmagadban, csak másban moshatod meg arcodat"
2012. okt. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne rágódj rajta, mert attól csak rosszabb lesz.Hidd el mert tapasztalat.Próbálj mindig udvariasan, kötelességtudóan viselkedni, és csak akkor jusson eszedbe hogy miket tettél a múltban, ha megint valami rosszat tennél.Amúgy én is kíváncsi lennék hogy mit csináltál amitől ilyen vacakul érzed magad.Csak mert én is elkövettem hibákat úgyhogy tudom milyen érzés.
2012. okt. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok. Nekem is volt egy nagy bűnöm, nehéz feldolgozni. Most már könnyebb, de 15 év telt el. Viszont mostani döntéseimet nagyon befolyásolja. Abortuszom volt.
2012. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, nem így kell elérni, hogy megbocsáss magadnak. Gondolkodj rajta, hogy mi történt, vond le a tanulságot, és megbocsáthatsz magadnak. Ne azért segíts másokon, hogy így tudj megbocsátani magadnak, persze ettől még abba ne hagyd.
2012. okt. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!