Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Internetfüggő vagyok! Vagy...

Internetfüggő vagyok! Vagy csak menekülök a függőségekbe? Hogy kezdhetnék új életet?

Figyelt kérdés

Ha unom magam, az az első, hogy bekapcsolom a gépet, vagy a tévét nézem, vagy olvasgatok könyveket de azok igazán nem kötnek le. Persze gépen netezek fölöslegesen, vagy játszok. Inkább a semmittevés, de szarul is érzem magam emiatt. Az a helyzet, hogy mindig megpróbálom abbahagyni, de mindig a gép előtt kötök ki. Barátnőm sincsen, de szeretnék, most arra a témára is csak rágörcsölni tudok.


Türelmetlenség, félelem, feladás jellemez ilyen esetekben, mert ugye mértékkel minden jó, de én nem tudok mértéket tartani mert türelmetlen vagyok. Félek az újtól, meg az "élettől", pedig visszaemlékezve, mindig jól éreztem magam pl sport után, vagy ismeretlen csajok megszólítása után. Nem tudom, most miért ilyen szar, pedig van emlékem amiből erőt meríthetnék.

Nem bírom ki gép nélkül.hétvégém nagyrészt gépezéssel megy el, a hétköznapjaim meg suli után gép+tv, unalom, persze elmegy az idő és nem is tudok így rendesen tanulni.


Most az új élethez életkedvem lenne, de tapasztalatom nincs a gépfüggőség miatt.Eddig vagy másba menekültem a netezés elől például olvasás, tévézés, játékok, netán sport vagy csajozás, de mindkettőt feladtam, mert kondiban nehezen fejlődök (vékony vagyok), csajozás meg ismeretlenekkel mehetne max, de attól meg félek ismerkedni(nem tudom mitől, volt többször is hogy erőt vettem magamon és nappal akár odamentem csajokhoz)

Rájöttem eddig a kondit azért csináltam, hogy erősebb legyek, azért tanultam, hogy jobb jegyeket szerezzek matekból fizikából(mondjuk ez kivétel mert érdekel is), azért csajoztam, hogy jobb életem legyen, azért játszottam , hogy sikerélmény legyen. Tehát egyiket se maga a tevékenység szeretete miatt csináltam.


Mit tegyek? Mit kezdjek e először? Mi az első lépés a való életben?


Kösz 17/f



2012. szept. 22. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Sezrintem ha érzed, hogy már nagyon be kéne kapcsolni a gépet/tv-t, akkor gyorsan sorakoztasd fel a gondolataidat ellene! Próbálj meg olyasmikre gondolni, amiket el szeretnél érni az életedben, és hosszútávon pl segít, ha nem gépezel, hanem helyette ezt csinálod. Mondjuk szeretnél jobb jegyet valamiből, akkor ha érzed h gépezni kéne inkább erőltesd rá magad a tantárgyra. Vagy köss egy kompromisszumot magaddal, hogy oké, most fél órát gépezek, aztán megcsinálom ezt vagy azt. Próbáld csökkenteni a gépezéssel töltött órák számát, és gondolkodj azon, h mi mással lehetne pótolni a hiányt. Szerintem újra elkezdhetnél sportolni is. És ha már nincs kedved semmi értelmeshez, inkább legyél barátaiddal, mint gép előtt, az is jobb. És majd szép lassan visszatérsz az életbe.:D 16/l
2012. szept. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
írj privátot, beszélhetunk ha akarsz, velem is volt hasonlo... szinten 17/f
2012. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem is volt hasonló és néha még mindig a gép elé ülök, mikor nem kéne:)


Régen játszottam egy MMORPG játékon...Nagyon sok időt töltöttem el a gép előtt a játék miatt..aztán egy másikon kezdtem el játszani és így tovább...E miatt elég tudatlan voltam az élet nehézségeivel kapcsolatban...De ezt leginkább a gondok elűzése végett csináltam..


Aztán elgondolkodtam, rajta, hogy ez miért van, hogy nem helyes és, hogy csak elrontom az életem vele. Fogtam és letöröltem a játékot...A másik netes játékra még felléphetnék, letölthetném a játékot megint, mert a fiókom nm lett törölve..


Akárhányszor megint "odaülhetnékem van a géphez"...arra gondolok, hogy: "Megint eltöltök ott több órát..pillanatnyilag élvezem, aztán mi lesz?...Edzettem, okosabb nem leszek tőle...időpocsékolás..."


Szóval elkezdtem ezeket az órákat olvasással, zongorázással, rajzolással és sporttal kitölteni...Minden este az akaraterőmet teszem próbára:sport...Sokkal jobban érzem magamat azóta:)


Nem akarom azt, hogy mikor " lepörög előttem az egész életem" azt a képkockát lássam magam előtt, hogy : "gépezek..gépezek..gépezek"..:)


Mikor gépezni akarnál, kezdj el zenét hallgatni, valami olyat amitől "beindulsz" és gondold át ma mi hasznosat tehetnél?:D


Nekem ha sok szabadidőm van, van, hogy 3 órát sportolok..1 óra bemelegítés, 1 óra izomgyakorlatok, 1 óra nyújtás:)


Ha gondolod privizz rám:)


Sok sikert és kitartást!:D

16/L

2012. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 jonatán11 válasza:
nehéz leszokni róla,nekem is volt ilyen.de mostanában nem vagyok annyira rákattanva,tudod hogy nem jó de mégis csinálod.tedd tönkre a gépedet 2 hétre és utána más szemmel fogod látni a világot.
2014. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!