Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha feltűnően csúnya lennél és...

Ha feltűnően csúnya lennél és emiatt nap mint nap hátrány érne és esélyed sem lenne normális életre mert mindenhonnan kiközösítenek, kárt tennél magadban?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 20:28
1 2
 11/14 anonim válasza:

Nem. Nekem nincs semmilyen borbetegsegem de eleg sok sebet szedtem ossze az evek soran (nagyreszuk maradando) es alkatilag sem vagyok bomba csaj. De ezek nem okok ra hogy kart tegy magadban. Nekem sokat segitett,hogy mindennek a derusebb oldalat neztem (neha nehez megtalalni de mindig van) :)

15l

2012. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Kárt tenni? Nee. Nem a külsőn múlnak a fontos dolgok. Amit nap mint nap hátrányként élsz meg, azért csak kisebb részben felelős a külsőd. Sokkal nagyobb rész múlik az önbizalmadon. Az önbizalom pedig nem feltétlen következménye a külső tulajdonságoknak! Persze nehéz az emberek gyors és sokszor szélsőséges ítéleteivel mit kezdeni, de meg kell nekik bocsátani, hogy sokszor meggondolatlanul ítélkeznek. A legnagyobb akadályod az lehet, ha te magad is elítéled magad, megbocsátás és elfogadás helyett. Ha ezen változtatni kezdesz, elkezd kinyílni az önbizalmad is. Tornázd fel az önbizalmad, kérd akár szakember segítségét is ebben! (vannak ingyenes pszichológiai rendelések is úgy tudom). Fókuszálj az értékeidre a hibáid helyett. Remélem, segítettem.
2012. nov. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Azóta eltelt pár hónap. Kicsit megváltozott a gondolkodásom. Rájöttem, hogy nincs szükségem sem barátokra sem barátnőre, pláne olyanra, akik/akik emiatt kerülnének. Sokkal többre értékelem a saját belső értékeimet és törekszem arra, hogy minél jobb legyek. Soha nem bántanám ezentúl magamat vadidegenek miatt, pláne nem tennék értük semmi, ha az energiát saját magamba fektetem. Ők pedig poshadjanak meg. Boldogítsák egymást, sokuk élete úgysem ér többet.
2012. nov. 29. 17:26
 14/14 anonim válasza:

Kérdező nagyon igazad van.

Ez ilyen felszínes és ítélkező társadalom.

Utálatos.

De el kell szigetelődni az a legjobb megoldás.

Én külföldre menekültem. Ott kicsivel jobb a helyzet, bár ott is emberek élnek nagyjából ugyanolyan előítéletesek. Ezért 2-3 évente váltani munkahelyet. Általában ennyi idő amikor elkezdenek durván beléd állni a semmiért.

2023. dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!