Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ugye, nem normális az iyen...

Ugye, nem normális az iyen irigység?

Figyelt kérdés

Van egy ember, egy nagyon jó ismerősöm, iskolatársam volt gimiben. Rendes ember, kedves, jó ember, ezért elég nehéz a részemről irigyelni is, gyűlölni is (egyébként sem vagyok gyűlöködő ember). Kicsit kényelmes, kicsit lusta, kicsit flegma és közönyös, nemigen érdekli más ember sorsa, sem a világ, ami körülveszi őt. Természetesnek veszi, hogy mindig, mindnet megkapott. Aranykalitka-gyerek.


Nekem eddig nagyon nehéz életem volt, neki az ellentéte: jó szülők, akik szívlapáttal tolták alá a mázsányi pénzt, házat építettek neki egy megyeszékhelyi városban, férj, két gyerek...mindent megkapott, amit csak akart, ki sem kellett érte a kezét nyújtania.


Nekem rettenetes gyerekkorom volt, borzalmas szüleim, sokat szenvedtem. Mindent egyedül kellett megteremtenem, nagyon sok áldozat és lemondás árán.


Mostanában hiányzik a jó család, a jó anya, a jól-lét (nem csak anyagi értelemben), a gyökerek - amit soha nem ismerhettem, és talán ezért irigylem nagyon őt.

Fáj, hogy ilyen érzéseim vannak, mert nem akarok irigykedni rá, és tudom, hogy mindennek megvan az ára. Mégsem tudok nem irigy lenni rá.


Van valami ötletetek, hogy legyek úrrá ezen az irigységen? Köszönöm szépen.



#irigység #aranykalitka
2012. szept. 4. 13:35
 1/2 anonim válasza:

Én is hasonlóan vagyok mint te,és tudom mit érzel.

Sajna ami a legjobban hiányzik ilyenkor, az egészséges önbizalom-a gyökerek, ahogy te mondod.

De én úgy gondolom, előbb-utóbb mindenki alatt leszakad a padló.Csak az marad meg, amit magad építesz fel,ez pedig saját magadba vetett hit nélkül nem megy.És ez sztem mindenkit elér egyszer.Ezen kell dolgozni.

2012. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. szept. 4. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!