Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha őszinték vagyunk és kimondj...

Ha őszinték vagyunk és kimondjuk azt amit gondolunk akkor is ha az rossz a másiknak akkor erősebb barátság vagy kapcsolat alakulhat ki?

Figyelt kérdés
Azt tapasztaltam pl. baráti kapcsolatokban, hogyha valaki olyan hogy mindig egyetért a másikkal, és csak helyesel, és mindig az van amit a másik akar akkor az a barátság, vagy akármilyen kapcsolat, megromlik. De ha egyenlő félként élnek, és felváltva van az amit akar az egyik és a másik akkor hosszabb időn át jó a kapcsolat, akár örökké tartó. Vagy pl. szülő gyerek kapcsolat. Pl. én az Anyukámmal jobban elvagyok, jobban érzem magam mint Apámmal. Anyukám olyan volt pedig hogy sokszor leszidott, néha pofont is adott stb. Apukám viszont soha nem ütött meg és le sem szidott nagyon semmiért. Szóval ha gyerekem lesz egyszer akkor jobb így viselkedni minthogy megengedjünk mindent és ne szóljunk nagyon semmiért? Csak mert így jobb fejnek gondol a gyerekünk. Viszont a baráti kapcsolatokban is néha félek megmondani őszintén a véleményem mert félek hogy úgy megharagszik a barát hogy szóba sem áll velem. Pedig sosem haragszik meg úgy. És akiknél ilyet látok hogy össze is vesznek akár 1-2 napra, az még jót is tesz a barátságnak és még ezektől szorosabb lesz a barátság, és szívesen tölti az idejét az ember ilyen barátokkal. Nem tudom hogy érthető e amiket leírtam, de ha valaki érti és van valami hozzáfűzni valója akkor azt várom, köszi!
2009. júl. 28. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a barátaim megérdemlik, hogy őszinte legyek velük, hiszen ezért ők a barátaim. Kiérdemlik, hogy ők legyenek az egyetlenek a világon, akikkel mindent megosztok és sosem hazudok. Van egy pl, akinek még azt is megmondtam, hogy nem szervezheti az esküvőmet, mert halálra idegesítene, mire vége lenne az egésznek... kicsit talán megsértődött, de nem lett belőle harag. Ha szükségem van rá, akár hajnali 1-kor is hívhatom, rögtön indul és ez fordítva is így van. Ez a barátság lényege. Szerintem.
2009. júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
fontos, hogy elmondd a véleményed, mert akkor tudja a barátod, hogy törődsz vele. A gyerekednek meg nem kell mindent megengedni, nem attól leszel jófej, mert az inkább nemtörődömséget sugall szerintem. Apukám mindig azt mondta, nem baj az az 1es, nem para az intő, mindig azt hittem, hogy milyen jófej, amikor meg idősebb lettem, rájöttem, hogy csak sz*rik a fejemre de nagyon :( Anyum szigorú volt velem, de vele megbeszélhettem a problémáimat is, korlátokat szabott, ezért nagyon szeretem. Ha a barátnőim nem mondanák meg, hogy mi a véleményük, akkor dög unalmas lenne a barátságunk, bármit mondok, mindig azt mondaná, hogy szerinte is. Hát ez dög unalom. Azért összeveszni nem kell, szerintem attól nem lesz jobb! :)
2009. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En is mindig megmondom a barataimnak a velemenyemet, meg a lanyomnak is! Erdekes modon nem haragszanak meg ram, elfogadnak olyannak amilyen vagyok, igaz en is elfogadom oket, olyannak amilyenek. Errol szol a baratsag!

En is ugy vagyok a lanyommal, ahogy te az anyukaddal, sokszor ossze kiabalunk, de aztan 5perc es mind megy tovabb. ;)

Ezek szerint jol csinalom :))

Te is merj oszinte lenni! Az nem igaz baratsag amikor csak bologatsz amikor a baratod, hatalmas hulyesegeket mondd vagy csinal!

2009. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!