Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nincsen egy igaz barátom...

Miért nincsen egy igaz barátom se, akivel mindent megoszthatnék?

Figyelt kérdés

Már elegem van mindenből, az életemből is.

Ha valakinek elmondok egy akár vicces, akár komoly, akár bizalmas dolgot, másnap már az egész utca tudja.

Ha a családomból egy embernek elmondok valamit, akkor másnap már az Izlandban élő rokonaink is tudják.

Persze mindent rendesen megkavarva.


És nincs egy igaz barátom, akire számíthatok ha baj van, aki segít, akivel mindent együtt csinálnék.

Miért?

Mindenki hazug, kétszínű, szarkavaró.

A szemedbe nyaliznak, a hátam mögött meg kiröhögnek.


Ráadásul Van egy nagytestű kaukázusi kutyánk. Ez a fajta kifejezetten egygazdis.

Apámra hallgat csak és kizárólag.

És ez kicsit nagyon szarul esik...

Nekem csak annyit csinál, hogy leül és pacsit ad.

Megnevelni sem tudom 13 éves létemre.


És már régóta szeretnék egy közepes testű kutyát. Nemszámít, hogy keverék, vagy fajtiszta, csak szeressen.

Ő lenne az igaz barátom.

De a szüleim nem engedik.


Valakinek van ötlete, hogy hogyan lelhetnék egy igaz barátra akár ember, akár kutya formájában?

Sőt. Inkább a kutyát választanám. Ha engednék...

Mert ő biztosan nem fog elárulni semmit rólam.

13/F Miskolc


2012. aug. 6. 17:30
1 2
 1/12 szisz977 válasza:
sajnos a mai világban senkiben nem szabad bízni csak önmagadban. Nekem is volt egy barátnőm akivel 8 évig voltunk barátok. Aztán elmentünk egy középsuliba és akkor már kezdett nem foglalkozni velem majd én eljöttem egy másik suliba és már le is nem is érdekelte hogy mi van velem. Nekem az egyetlen akiben mindig megbízhatok az a növérem. Manapság nagyon ritka a jó barát.
2012. aug. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ez igaz...

Én ezért is gondoltam egy kis- vagy közepes testű kutyára.

Ő biztosan élete végéig szeretni fog. benne megbízhatsz, ő nem fog elárulni senkinek, főleg nem kibeszélni...

Nem véletlenül a Kutya az ember legjobb barátja..

2012. aug. 6. 18:18
 3/12 szisz977 válasza:
Na ez igaz. nekem is van egy német juhász kutyám.
2012. aug. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na látod. Nekem meg van egy kaukázusim. Imádom őt, de úgy veszem észre, hogy ez nem kölcsönös.

Ő csak apát szereti. rá hallgat, azt csinálja amit ő mond neki...stb.


Ezért szeretnék egy sajátot, aki CSAK az enyém lenne. És így a legeslegjobb igaz barátom is lenne egyben!

2012. aug. 6. 18:45
 5/12 szisz977 válasza:
probáld meg azt hogy minden nap egy kicsit megsimogatod hátha téged is szeretni fog lehet hogy csak ezt hiányolja tőled
2012. aug. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nemhiszem.

Minden nap játszok vele.

Illetve akarnék játszani vele, de ő makacs.

Néha azt érzem, hogy ki vagyok közösítve az ő részéről.

És már elegem van belőle, hogy én játszanék vele, tanítgatnám, de ő sz@rik rám. Meg álladóan ugrál. és 2 éves...

2012. aug. 6. 18:56
 7/12 A kérdező kommentje:
vagyis úgy ugrál, hogy rám ugrik. direkt fel akar borítani.
2012. aug. 6. 18:56
 8/12 szisz977 válasza:
Hát akkor tényleg lepd meg magad egy kutyával. Vagy akár macskával is az is jó barát persze nem minden esetben.
2012. aug. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Van macskám is...

de ő megint olyan, hogy nem lehet vele játszani.

kinti macska, tehát sokat csavarog.

ha valami nem tetszik neki, akkor karmol, harap.

Egy lustaság az egész.


Nekem már nagyon kellene egy kutya, aki csak az enyém.

De a szüleim nem tudják megérteni, hogy mennyire magányos is vagyok. Csodálkoznak, hogy egész nap gépezek, mikor a haverjaim is jól elvannak nélkülem.


lehet, hogy kissé durván hangzik, de valamiért úgy érzem, hogy ha továbbra sem lesz barátom, depressziós leszek. Amit nagyon nem szeretnék.


Valahogy nem tudom tudtukra adni, hogy nekem kell egy kutya. Egészen megváltoznék ha lenne egy. Sokkal vidámabb is lennék.

2012. aug. 6. 19:18
 10/12 szisz977 válasza:
Nem szabad depressziósnak lenni. Figyelj nekem se szerencsés az életem a nagyszüleim meghaltak az én szüleimmel sem lehet megosztani semmit csak a növéremmel de ő sincs mindig itthon. Ráadásul októberben meghalt a macskám akiben én is úgy bíztam mint ahogy most te akarsz egy kutyában. Dehát nem tudok neki mit csinálni élni kell az életet vagy így vagy úgy. tudom hogy ez nehéz de ezt hozza sajnos az élet.
2012. aug. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!