Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Meg szeretnék változni. Hogy...

Meg szeretnék változni. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Nem azt írom, hogy nincsenek jó tulajdonságaim, mert vannak, de sokszor utálom magam. Egyszerűen vannak dolgok, amikre képtelen vagyok. Mindenbe belekezdek, és ebből csak nagyon kevés dolgot fejezek be. Gondolok itt pl. arra, hogy rengeteg, kb. 10-15 naplóm, vagy naplónak kinevezett füzetem van, plusz kb. 5 blogom, mindenhol maximum öt napig bírtam. Aztán abbahagytam, és legközelebb, mikor naplót akartam írni, egy teljesen újat akartam elkezdeni. Mindig azt hiszem, hogy "most majd minden nap írok". Pedig legbelül tudom, hogy nem. Csak tiszta lappal akarok kezdeni. Hogy tökéletes legyen, minden nap szépen leírva. De mostanában pár könyvet is félbehagytam, és újat kezdtem el olvasni. Azokat viszont be akarom fejezni, csak sosincs kedvem hozzá. Így vagyok az animékkel is. A mangákkal is. A fogyókúrával is. Mindent elkezdek, aztán abbahagyom. Egyszer meg akartam tanulni japánul. Az sem jött össze. Nem tudom, valahogy mindent félbehagyok. Miért lehet ez? Nagyon szeretnék megváltozni! Amit elkezdek, azt be is akarom fejezni. Hogyan csináljam?? Előre is köszi a válaszokat, ha valami nem érthető, kérdezzetek nyugodtan. 17/L

2012. jún. 17. 06:42
 1/6 anonim ***** válasza:

ez akaraterő kérdése, tűzz ki egy célt amit el akarsz érni. és fontos hogy legyen motivációd, pont a holt pontokon(amikor abba akarod hagyni a könyvet a felénél és újabba akarsz belekezdeni)


az más kérdés, hogy mi ez a sok hülyeség? blog meg napló, talán még ez el is megy

de ez a japán meg az anime.... japánul megtanulni nem olyan mint angolul, az van vagy 5-10 év normálisan

fogyókúra az jó az nyomni kell ha túlsúlyos vagy, de olvass utána

2012. jún. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazad van. Lehet, hogy pont az akaraterő hiányzik, mert nincs motivációm. De akkor most semmihez sincs motivációm? Már azt sem tudom, hogy mit akarok, és miről hiszem csak, hogy akarom. A japán meg az anime nem hülyeség. Az animék és a mangák nekem ugyanolyan hobbik, mint másnak a sorozatok. Én ezt szeretem, de pl. tévét abszolút nem nézek. A japán nyelv meg lehet, hogy nehéz, de sokat gondolkodtam, és az angolon meg a németen kívül, amiket már alapból is tanulok, csak két nyelv tetszik: a japán és a latin. Viszont mivel nem akarok orvosi pályára menni, a latinnal semmire nem mennék... Ezért inkább a japánt akarom harmadik nyelvként megtanulni. Biztosan van egy csomó ennél hasznosabb nyelv, pl. spanyol, olasz, meg még nem tudom mik, de ha nem tetszik egy nyelv, akkor nem tudom sehogy sem megtanulni.

Fogyókúra... hát igen, nyomni kell, tudom én. Csak sajnos ott tényleg rohadtnagy akaraterő kéne. 161cm vagyok és kb. 60 kiló, bár nem tudom pontosan. Sosem voltam valami vékony, viszont voltam már kövérebb is. De fel nem fogom, hogyan lehetek szép a barátom szerint. Persze, pasiból van, nem mondja a szemembe, hogy azért egy tizest ledobhatnál. Pedig annyit simán fogyhatnék. És akarok is. Csak még keresem a motivációt. (A keresési folyamat meg már több, mint egy éve tart....) Köszönöm amúgy a válaszod. :)

2012. jún. 17. 08:13
 3/6 2xSü ***** válasza:

Valószínű, hogy az a bajod, hogy igazából nincs valódi célod, ezért megpróbálsz magadnak kreálni ilyen-olyan célokat, amelyek nem annyira szükségszerűek, így persze, hogy feladod őket, hiszen igazából nem is akarod őket elérni.


Pl. a japán nyelv kicsit túl nagy falat. Másrészt valahol belül tudod, hogy nem igazán fogod tudni használni. Az anime meg egy műfaj, egy művészeti forma. Megint csak nem egy nemes, számodra vagy a társadalom számára hasznos cél. Írod válaszul, hogy sorozatok. A sorozatok sem cél, csak más megelégszik vele, benned meg valószínű pislákol valami, ami értelmesebb célt keres, csak még nem tud róla.


Keress olyan célt, ami kicsit túlmutat azon, hogy a felesleges szabadidő eltöltése. Ami sokkal inkább emberhez méltó, számodra vagy a társadalom számára hasznos célt szolgál. Most nem kell hű, de nagy dolgokra gondolni. Én pl. néptáncos voltam. Ez nem arról szólt, hogy kitöltsem a szabadidőmet, hanem hogy megismerjek valamit, minél jobban elsajátítsam, és megmutassam, továbbadjam másnak. Én rengeteget tanultam belőle és sok embernek adtam át belőle valamit.


Az akaraterő ugyanúgy fejleszthető, mint bármi más. Azaz leginkább apró lépésekben lehet vele haladni. Nem lehet 0 felkészüléssel lefutni a maratont. Pl. könyvben keress olyan könyvet, ami annyira felkelti a kíváncsiságod, hogy alig várod, hogy mi lesz a vége. Esetleg keress novelláskötetet, mert egy-egy novella végéig még az ember képes elverekedni magát. Ha félig kiolvasva a kötetet félreteszed, akkor is bármikor elő lehet venni újra, akár évek múltán is.


Másrészt amit elkezdesz csinálni, annak teremts helyet az életedben, időrendedben. Egyrészt ehhez nem árt, ha amúgy van időrend az életedben. De ha képlékenyek is a napjaid, vannak nevezetes pontok benne. Pl. ha a naplóírásnál elhatároztad volna, hogy mindig akkor írsz naplót, mikor hazaérsz a suliból és ragaszkodtál volna ehhez az időponthoz, akkor nem maradt volna el. Persze előbb el kell dönteni, hogy a napló most tényleg olyan fontos cél-e, hogy napi fél órát pazarolj rá?


Mit csinálnál, ha nyernél a lottón? Mondjuk kibuliztad magad, a Földet is körbeutaztad már nyolcszor, tehát az is kezd unalmas lenni. Mi lenne az, amit valóban csinálni akarnál, amit nem pénzért, nem muszájból, hanem belső indíttatásból csinálnál, amiért hajlandó lennél küzdeni, a nagyobb problémákra, akadályokra is kihívásként tekintenél? Mi az, ami benne van, ami értékesebb, mint a többi emberben? Miben van igazán jó? Mi az, ami igazán érdekel, ami piszkálja a csőröd, ami újra és újra az eszedbe jut és nem hagy nyugodni?

Hogy akarsz visszanézni mondjuk 60 év múlva az életedre? Milyen embert szeretnél látni? Mit kelljen, hogy elérjen ez az ember – aki te vagy –, hogy azt mond, „jó életet éltem”?

2012. jún. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hű, ez nagyon elgondolkodtatott. Hogy mit csinálnék, ha nyernék a lottón. És hogyan akarok visszanézni az életemre. Szerintem akkor jó az élet, akkor van értelme, hogy éltem, ha alkotok valamit. Valamit, ami megmarad. Mert akkor nem felejtenek majd el később sem, mert arról, amit alkotok, eszükbe jutok később is az embereknek. Építészmérnök szeretnék amúgy lenni, és házakat tervezni. Nem tudom, miért, csak vonz. Viszont ezzel nem megyek sokra. Mert persze, később ilyen egyetemre akarok menni, meg ezt megtanulni, de addig is kéne valamit kezdenem az életemmel, nem? Vagy addig lehet, hogy keresek más "alkotnivalót". Mit lehet alkotni? Gondolom rajzolni, írni, meg ilyesmik, ugye? Szeretek amúgy kis kreatív dolgokat is csinálni, egész jó a kézügyességem. És ezeket általában ajándéknak készítem. Szerintetek ez jó ötlet? Hogy ezzel foglalkozzak inkább? Amúgy a könyvekről még: nem minden könyvet hagyok félbe (szerencsére). Imádom pl. Meg Cabot könyveit, meg egy csomó van, amit elolvasok. Csak az ilyen régebbieket, mint Jane Eyre, Üvöltő szelek, Ida regénye, ilyesmiket hagytam félbe. Gondoltam már arra is, hogy talán nem jönnek be annyira az ilyen régebben íródott könyvek, de akkor meg annyira rossznak érzem magam, mert mégiscsak alapművek valamilyen szinten, nem? Nem rosszak amúgy, csak nem érzem, hogy annyira izgalmasak lennének. Hogy kíváncsi lennék rá, mi fog történni két oldallal később. Vagy inkább ne erőltessem őket? De akkor meg annyira gyereknek érzem magam, hogy csak a mai szerelmesregényeket tudom elolvasni. :/ Később megváltozhat az ízlésem könyvek terén?
2012. jún. 17. 10:56
 5/6 2xSü ***** válasza:

Ohh, annyi kreatív hobbi van. Tanulj meg szőni, fonni. Milliónyi formája van ezeknek, kreatív is, nagyon „matematikai” is, ha már építészmérnök akarsz lenni. Nem mellesleg pl. egy fonás nem egy nagyon sok időt igénylő valami, tehát nem valószínű, hogy félbe fogod hagyni. Az akaraterőhöz meg jól jön némi sikerélmény. De még számos kreatív hobbi van, biztos, hogy megtalálod azt, ami tetszik, ha kicsit keresgélsz. De ha tényleg mérnöki ambíciód van, akkor még a modellezés is megfontolandó.


> Gondoltam már arra is, hogy talán nem jönnek be annyira az ilyen régebben íródott könyvek, de akkor meg annyira rossznak érzem magam, mert mégiscsak alapművek valamilyen szinten, nem?


Alapmű? Ez mindig megítélés kérdése. Aki minden „alapművet” ismer, az azt jelenti, hogy nem mélyedt el igazán egyik műfajban sem, vagy túl sok szabadideje van. Pl. az Ida regényét soha nem olvastam, és egyelőre úgy látom, nem is egyhamar fogom. Sok érdekes könyv áll sorba.


Másrészt vannak olyan könyvek, témák, amik nem fiataloknak szólnak. Persze felnőttek körében számíthat alapműnek, bár azt kell mondanom, a felnőttek 90%-ának a Való Világ, meg a Csillag Születik az alapmű. Mindenesetre 17 évesen tuti nem értettem volna igazán mondjuk egy Karamazov testvéreket, vagy Szabó Lőrincet, vagy Marcus Aureliust. Nem feltétlenül kell erőltetni ezeket, még ha az irodalom oktatás ezt is teszi. Van időd még elolvasni egy csomó könyvet, olvasd azt, ami tényleg érdekel is, amit a tartalomért olvasol és nem azért, mert alapmű, vagy mert művelt akarsz lenni.


Egy 17 éves lánytól teljesen természetes, ha mondjuk szívesen olvas Jane Austent, ami ugyanúgy populáris, mint amennyire szépirodalmi. Meg úgy általában ha olyan könyveket olvas, ami az élettől sugárzik, ami vicces, szórakoztató, pörgős. Teljesen érthető, ha nem akar elolvasni egy Bűn és bűnhődést, mert nem abban a korban van.


Pl. olvass Karinthyt. Vicces, humoros, de emellett szépirodalmi is. Vagy Örkényt. Gyűrűk ura, Galaxis útikalauz stopposoknak, Coelho, Robinson Crusoe, Winnetou, stb… Rengeteg könyv van, ami szépirodalmi igényességű, de ennek ellenére szórakoztató, fiataloknak szól, érdekes, sőt akár modern is. De én még azt mondom a Harry Potter és hasonló könyvek is jók, ha olvasol, akkor már régen jó, hogy mennyire mélyedsz el az egészben, az majd alakulni fog.


> Később megváltozhat az ízlésem könyvek terén?


Természetesen igen. Pl. anno tizenévesként láttam a Star Warst, a folytatását (előzményét) meg felnőtt fejjel. De 5 évvel később egészen mást látok benne, egészen más dolgokat veszek benne észre, illetve más dolgot látok lényegtelennek. Könyvben is így van. Pl. Asimov munkásságán többször is átrágtam magam, és mindig mond valami újat, valami más perspektívából vagyok képes ránézni, amiről régebben nem. Az ember folyamatosan változik tehát az érdeklődési köre, a világképe is folyamatosan változik. Tizenévesen az ember hajlamos azt hinni, hogy az ember felnőtté válik, és onnan „készen van”, de az élet folyamatos változás, tanulás. Persze vannak, akik benne ragadnak egy hétköznapi kispolgári életben, de azért a legtöbb ember fejlődik. Egy 25 éves és egy 35 éves annyira látja máshogy a világot, mint mondjuk egy 17 éves és egy 14 éves. Hasonlóan egy 60 éves és egy 50 éves is egészen máshogy lát, mert közben fejlődik, tanul, tapasztal.

2012. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, keresgélek majd ilyen könyveket. Amúgy Coelho-tól olvastam egy hete Az alkimistát, az nagyon tetszett, régebben viszont elkezdtem a portobellói boszorkányt, az meg pl. félbehagyós volt. De biztos, hogy újra elő fogom venni, mert érdekel, mi lesz a vége. Csak eddig valahogy nem volt kedvem hozzá. Most amúgy könyvek terén megpróbálom a kötelezőkön végigrágni magam, de először olvasgatok véleményeket a könyvekről, hátha valamelyik amúgy is megtetszik, és akkor már nem muszájból olvasnám. Nagyon köszönöm a válaszaidat, sokat segítettél velük! Örülök, hogy vannak értelmes emberek itt is, mert némelyik témában elég rossz tapasztalataim vannak. Köszi mégegyszer!:)
2012. jún. 17. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!