Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezeljem, (nagyon...

Hogyan kezeljem, (nagyon beégtem az elmúlt nap)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy huszonegy éves lány vagyok. Az a helyzet, hogy az elmúlt napon hihetetlenül beégtem több száz ember előtt a szülővárosomban zajló nyilvános rendezvényen, olyan emberek előtt, akik ismernek, akikkel nap, mint nap találkozom, rokonok, barátok előtt. Szörnyen idétlennek és butának érzem magam, talán ki sem merészkedem az utcára hetekig hónapokig, amíg nem halványul az emberek fejében ez az eset legalább egy kicsit.

Nem is tudom, hogy leírjam-e mi történt, olyan hosszú...az a lényeg, hogy felhívtak a színpadra (én nyertem a fődíjat a tombolán), és egy tök egyszerű kérdésre nem tudtam válaszolni, orbitális hülyeséget mondtam. A kérdés a következő volt: mennyi a tombolán lévő 2 számjegy együttes összege. Bevallom őszintén, hogy nem is figyeltem a kérdésre, mintha nem is lettem volna ott, csak mondtam valami számot, annyit tudtam, hogy valami számot kellene mondanom..és elsoroltam 3-4-et.

Teljesen leblokkoltam, lehetséges, hogy a nagy tömeg miatt sokkoltam úgy lenne, egyszerűen nem tudtam gondolkozni. Alapjáraton csendes típus vagyok, ritkán nyilvánulok meg idegenek előtt, társaságban sokszor vagyok csendben, egyszerűen nem tudok azonosulni az emberekkel, talán tényleg totál hülye vagyok...Egyébként kedves, bájos lánynak ismernek, csak hogy egy kis pozitívumot is mondjak... Úgy érzem a környezetem számára mindeddig szimpatikus voltam, de ezek után...egy buta libának tartanak. Hihetetlen szégyenérzet lett úrrá rajtam. Nem tudom mihez kezdhetnék ekkora égés után, legszívesebben elásnám magam, vagy öngyilkos lennék.


2012. jún. 15. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondta valaki neked személyesen ezek után, hogy buta liba vagy? Akik ismernek és szeretnek, azok betudják az izgalomnak. Akik meg nem, azokkal ne foglalkozz. Ennél sokkal nagyobb és fontosabb dolgokban lehet beégni, na akkor lehet kétségbeesni, de ez nem akkora gáz, mint ahogy érzed.
2012. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki nincs hozzászokva a nyilvános szerepléshez, az ilyen helyzetben azt sem tudja, hogy köpjön-e vagy nyeljen. :-) Ezzel minden rokonod ismerősöd tisztában van. Még ha van is olyan, aki ezt cikinek érezte, akkor sem dőlt össze a világ, nem? :-) Az első megrázkódtatáson túl vagy, legközelebb már biztos összeszedettebben állnál ott a porondon. Tudd be ezt egy tapasztalatnak, és lépj tovább. Nem akkora tragédia ez.
2012. jún. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Bűntudatod van. Ezt a szülők nevelik beléd. Valószínűleg sokszor hibáztattak, büntettek, szóval vagy akár fizikailag is azért, mert valamit nem "jól" vagy nem úgy csináltál ahogy ŐK szerették volna. Ne hibáztasd magad, mindannyian hibázunk, nem követtél el bűnt amiért magadat kellene emésztened, mások meg azért nevetnek rajtad mert vagy aranyosnak tartottak, vagy valószínűleg hasonlóan nevelték őket is.
2012. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én maximum viccesnek tartanám a dolgot, de ezért nem tartanálak buta libának :) Leblokkoltál a nagyközönség előtt, van ilyen. Sógornőm kapott egyszer valamilyen jutalmat a munkahelyén, ott is volt nagy hepaj, ráadásul Ördög Nóri adta át neki.. képzelheted milyen volt :)
2012. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ha én is hasonló szituban lettem volna, akkor én is beégtem volna ez 100%. Én is csendes típus vagyok (visszahúzodó) és amikor ilyen szituációba kerülök, akkor hebegek-habogok és azt sem tudom, hogy hol vagyok. Ilyen téren szeretném fejleszteni magam, mert rettentően kínosak az ilyen szituk.

21/F

21/F

2012. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat. Kicsit még nyomás alatt érzem magam emiatt, de igyekszem túltenni magam rajta. Remélem minél hamarabb elfelejtik az emberek...tényleg nagyon égő volt. :D :-) Nagy kár, hogy az időt nem lehet visszatekerni.
2012. jún. 16. 16:16
 7/7 anonim válasza:
100%
Ezen aztán ne aggódj, tudja más is, hogy tömeg előtt nem mindig jutnak eszükbe az embereknek dolgok. Én középsuli 3.-ban az összes tanár és meghívott vendég előtt a karácsonyi darab befejező szövegét felejtettem el, az összes tanár nézett én meg álltam kussba és végül valami teljesen mást mondtam. Volt némi hatásszünet aztán tapsoltak ugyanúgy, de sosem cinkeltek vele :)
2012. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!