Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hol találhatnék olyan fiúkat,...

Hol találhatnék olyan fiúkat, lányokat, akiket valamilyen szinten megvet az emberek tömege, csak azért mert ő egyéniség, s ezt fel is vállalja, s nem hagyja, hogy porba tiporják? Írjatok! (19 f)

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 16:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Azt végül is nem tudom, hogy megvetnek-e de bizony én speciel elég nehezen kezelem a tömegembereket. A sztereotip, kultúrbarbár, konformista lényeket. Mintha gépek módjára cselekednének. A többség sajnos ilyen. Ellenben már nem akarok panaszkodni, mert ezzel is csak ezt a fajta embertípust helyezem előtérbe.

Szóval már jó útra térek, de megalkuvó nem leszek soha. Az bizonyos.

Te hogy vagy ezzel kérdező?

2012. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Nekem spec. hányingerem van a populáris kultúrától, szóval: JELEN!
2012. máj. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Minket lenéznek, csúfólnak, megvetnek, szapulnak, köpködnek. A társadalom furcsa rétege vagyunk! A kisebbség! Ellenben a hajtóerő, és a sereghajtás tudománya is a miénk lehet. Egyszer ki kell, hogy javítsuk ezt a döglődő civilizációt.
2012. máj. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Világ megváltó kamaszai egyesüljetek...

Amúgy az undergound művész-körökben.

2012. máj. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Amúgy miből áll, hogy felvállaljátok, hogy egyéniségek vagytok, és miből áll az egyéniségetek?
2012. máj. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Akárhány embert megkérdezhetsz, mind azt fogja mondani, hogy ő nem tömegember. Mindenkinek mást jelent ez a fogalom. Egyeseknek ha három ember egyforma cipőt hord, már tömegembernek számít. A lényeg, hogy mindenki azt hiszi magáról, hogy neki különálló, kifinomult egyénisége van.

Az meg kicsit hülyeség, hogy valakit kirekesztenek csak mert nem olyan mint a többi. Az emberek az ilyeneket szokták kedvelni, mert mindig meg tudják lepni valamivel. Szerintem másért vetnek meg téged az emberek és nem biztos, hogy azért mert te különb meg feljebbvaló lennél. Ha valakit nem kedvelnek az emberek, még nem azt jelenti, hogy rossz a társadalom.

Végezetül, mielőtt megvádoltok szólok, hogy én sem vallom magam tömegembernek. Szeretek bulizni is, tanulni is meg dolgozni is. Csak mindent a maga idejében. Amúgy engem is ki szoktak nevetni ha elmondom a filozófiáim de attól még nem rekesztenek ki.

2012. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy mindenkinek különálló, kifinomult egyénisége van. És, hogy azt mondanák, hogy nem tömegemberek. Ez végső soron általánosítás. Habár, mi emberek, mindig ebbe a hibába esünk. Meg a nyelv sajátsága, hogy nem lehet megtanulni tökéletesen beszélni. Nincs egyértelmű kommunikáció. Talán egy más nyelv jobb lenne. Egy lényegretörőbb. Sokkal pontosabban kéne fogalmazni. És még akkor sincs semmi garancia arra, hogy megértsük egymást. Elveszettek vagyunk szerintem, minden tekintetben. Ki ezért, ki azért.

take care

2012. máj. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Na mondj egy embert aki azt vallja magáról, hogy ő bizony egy tömegember, nem rendelkezik semmilyen személyiséggel, nincs döntése, csak megy a többiek után.

A többi meg amit írtál enyhén szólva zagyvaság. Nem estem semmilyen hibába...én általánosítani akartam.

2012. máj. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

nem rossz kérdés, csak találkoztam már elég "egyéniséggel" életemben


# 6/7

ez nem igaz, de látszik is a mondandódon, hogy nem vagy túl intelligens. ezt nem sértésnek mondom, mert ahhoz képest elég közel állsz az igazsághoz, de még 2-3 év és egész reálisan fogod látni a dolgokat


# 7/7

ez már közelebb áll a valósághoz, de azért az is elég naiv látásmód, hogy csak a kommunikáció a hibás ezért.


TÉNY hogy egyeseket megvetnek és kirekesztenek, esetleg azért mert mások, de nem feltétlenül különlegesnek gondolják őket.

én úgy látom, hogy az ilyen embereket sehol nem lehet emgtalálni, vagy nagy szerencsével neten, iskolában/munkahelyen ha épp összekerültök.

azért enm lehet ekresni az ilyen embereket, egyrészt, mert nincsenek sokan. másrészt aki kellemetlen élményeket szenved el a társadalomtól, az enm fogja mutogatni magát közösségekben.


a kérdés kissé bugyuta, de valahol én is ilyen vagyok, sokszor kell szembesülnöm azzal, hogy ami számomra természetes, aki vagyok, az másoknak valamiért zavaró, én meg folyton azt látom, hogy mindenki más az idióta.


szóval ha olyan embereket kersel, akik társasági, pozitív figurák, nem rám vagy kíváncsi.

2012. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

# 8/9

nyilvánvalóan hiányos a tapasztalatod emberk terén, mivel én is az ő véleményén vagyok, azt mondom, ne erőltesd az arckodást. találkoztam már olyan emberrel, aki átlagosnak mondta amgát, és olyannal is, aki elismerte, hogy követ valakit/ket.


és jó példa vagy, mert pont ez mutatja azt, hogy menyire beképzeltek az emberek, "én különleges vagyok", nyilván, csak nem gondolkodásban. sárga/zöld hajú ember, vagy extrém sportoló szinte bárki lehet, de a személyiségfejlesztés már egy nehezebb téma.

bizonyára te is különleges vagy a magad módján, csak számomra nem.

igazi egyéniségekkel ritkán találkozok

2012. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!