Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mazochista hajlamú és akarat...

Mazochista hajlamú és akarat gyenge nő vagyok. Hogy változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Visszagondolva a magánéletem mindig is katasztrofális volt. Soha-senki nem érdekelt igazán, nem mélyedtem bele a kapcsolatokba és akikkel mégis elmélyült a dolog, azok sorra téves választásnak bizonyultak.

Barátnőm szájából hangzott el a mondat, miszerint ő úgy látja, hogy "szeretek szenvedni". Először kinevettem, majd jött a fájdalmas felismerés, hogy valóban úgy tűnik igaza van. Mindennapi életben/személyiségemet tekintve nagyon is határozott, kemény és céltudatos nő vagyok. Kevesen tudják rólam hogy igazán-nagyon és mélyen tudok szeretni, mivel nem adom ki könnyen magam. Ránézésre pedig egy büszke és megközelítetlen nőnek tűnök.

Korábbi kapcsolatomban is az volt, hogy már évek óta szenvedtünk egymás mellett (pontosabban én mellette), számtalanszor elhatároztam hogy szakítok és mégsem sikerült. Majd nagy nehezen kiprovokáltam, hogy exem szakítson velem és ahelyett hogy megkönnyebbültem volna én vagy fél évig szenvedtem a hiányától. (Magam sem értem miért)

A jelenlegi kapcsolatom, a legrosszabb ami történhetett velem. Teljesen kezdem elveszíteni a személyiségemet. Párom nagyon önző és buta típusú férfi. Őrülten féltékeny, bizonytalan, rossz kedvű és szeretethiányos lettem mellette. Pontosan tudom milyen élet várna rám mellette, tönkre tenne lelkileg. Gyakorlatilag a házi szolgájának tekintene, soha nem tudhatnám mikor csal meg, mikor aláz meg. Ugyanis még csak nem is bízok benne, mivel eljátszotta a bizalmamat.

Az eszemmel tudom, hogy menekülnöm kellene, szánalmasnak látom magam és undorodom magamtól. Eljutottam arra a felismerésre, hogy még egyedül is jobb mint ebben a kapcsolatban. De mégsem teszek semmit, mintha beletörődtem volna a sorsomban. Panaszkodok-panaszkodok és panaszkodok és semmit nem cselekszem.

Miért vagyok ilyen?????



2012. máj. 4. 00:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
miért nem cselekszel? lusta vagy? félsz a konfliktustól amit okozna?
2012. máj. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 claidheamohmor ***** válasza:
Eljutottál a felismerésig. A következő lépés a szemléletváltás. Nem könnyű, de nem is lehetetlen. Egyébként kapcsolatfüggő vagy, sok ilyet ismerek, én meg azt mondom, jobb egyedül, mint egy sz@r kapcsolatban szenvedni. Ez csak rajtad múlik.
2012. máj. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom megmagyarázni miért. Talán azért, mert nagyon nehezen engedek közel magamhoz embereket és nagyon nehezen szeretek meg valakit, ha pedig megszeretem nagyon ragaszkodom hozzá. (Még ha rossz mellette, akkor is.) És talán azt se akarom belátni, hogy rossz embert engedtem közel magamhoz és túl sokat utasítottam el...nem tudom...

De ezen muszáj változtatnom valahogy, így nem élhetem le az életemet!!!

Szeretném megérteni miért vagyok ilyen?!?

2012. máj. 4. 00:30
 4/21 anonim válasza:
20%
Menj el egy jó kineziológushoz. A pasidat pedig rúgd ki minél hamarabb. Amíg nem sikerül rendbe raknod a lelkedet, inkább élj egy kicsit egyedül. Olvass könyveket a vonzás törvényéről, és próbáld meg alkalmazni.
2012. máj. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon jó, mély önvallomás.. De komolyan! Légy büszke, hogy felismerted a problémát, a legtöbb ember nem jut el idáig.

Hogy mit kell tenni? Képzeld el, hogy épp egy olyan helyzet történik, ami általánosan zavar. Pl, mondtad, hogy féltékeny vagy. Képzeld el, hogy épp rendeznéd miatta a jelenetet (elhagyatástól való félelem miatt), egyszerűen nyomj egy más reakciót, mint szoktál. Nagy levegő, és más reakció. Kizökkent az utálatos körökből.


Amúgy hallottál már a borderline személyiségzavarról? Wikipédián van egy egész korrekt cikk róla. Nekem tesómnál diagnosztizálták, ő is ilyen, hogy állandóan szenved, feszült, emészti magát, és midig máshogy áll az emberekhez, retteg, hogy bárki elhagyja, ezért ellöki magától paradox módon, utána meg csüng rajta. Meg vannak durvább dolgai, de egy ideje nem volt pszichotikus, gondolom a te eseted nem ilyen, csak talán olvass bele, érdekes.

2012. máj. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Én nem félek az egyedülléttől. És kapcsolatfüggőnek sem mondanám magam. Volt már hogy azt kívántam, hogy csaljon meg párom, tudjam meg és végre legyen elég erőm ahhoz, hogy elhagyjam. Nekem szerintem elszakadási problémáim lehetnek és félek a változástól..

Visszagondolva, amikor egyedül voltam boldogabb voltam mint amikor kapcsolatban éltem. Minden szakításom után még csak egy lehetséges új kapcsolat kialakulásának a gondolatát is elvetem. Kapcsolataim között is mindig volt, hogy fél-1 évig szingli voltam és boldog. Visszataláltam önmagamhoz, megerősödtem, sportoltam, foglalkoztam magammal és tele voltam tervekkel. Lehetséges az, hogy belőlem a kapcsolatok a legrosszabbat hozzák ki?


Köszönöm a válaszokat. És köszönöm a tippet, hogy milyen könyveket kell olvasnom! Megfogadom a tanácsot.

2012. máj. 4. 00:58
 7/21 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű dolgot,kb. 500 mondatban fogalmaztál meg.Semmivel sem vagy különb,mint a nők nagy része,akik nem mernek lépni egy rossz kapcsolatból.A különbség csak annyi,hogy kinek mennyi a tűrőképessége,mennyire alázza még meg saját magát.Jelenleg te az alsó szinten vagy,tűröd az egészet,miközben őrlődsz. Vagy szakítasz,vagy ha nem,megérdemled.
2012. máj. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:

Az utolsó bejegyzésed (is) olyan mintha magam írtam volna. Szakíts, ha beledxglesz is és erősödj meg. ha ilyen nehéz az elválás akkor viszont csak olyan kapcsolatba menj bele mélyen, mely felemel és nem nyomorba dönt. érdekes, hogy akiről azt hiszik jégkirálynő és nincsenek érzései, az a legmélyebb érzésű nő.

Nem gondolkodtál azon, hogy a kapcsolataidban is a kihívást "keresed" tudat alatt? Ahelyett, hogy inkább csak teret engednél valakinek akivel tényleg jó?

2012. máj. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Nagyon érdekes kérdést tettél fel. Még nem gondolkodtam el rajta, de lehet benne valami!

Nagyon örülnék neki, ha írnál még nekem. Olyan érzés volt olvasni a kommentedet, mintha végre valaki megértené hogy miről beszélek! Köszönöm!

2012. máj. 4. 01:35
 10/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, megértelek teljesen, hiszen én is a "szeretek szenvedni" típus voltam. Nálam is megvolt a felismerés, a bátortalanság, a mi lesz velem nélküle érzés is tetézte, de végül annyi segített, hogy egyszercsak nagyon, de nagyon betelt a pohár, és az asztalra csaptam. Kihajítottam a fickót, és belemerültem a tanulásba. Mindenről tanultam, a biológiától a történelmen át az emberi viselkedésmintákig, a pozitív gondolkodáson át, mindent. Nekem ez volt régen is a hobbim, és újra előszedtem. Az pedig csak hab volt a tortán, hogy megfigyeltem az embereket, miért viselkednek úgy, ahogyan, és saját magamat is megfigyeltem. De ehhez kellett az egyedüllét.

Valószínűleg kell neked is az, hogy beteljen a pohár, és egyszer erős legyél, de úgy igazán. Magadra kell parancsolnod. Hogy ezt tudatosan meg tudod-e tenni, vagy kivársz, mint én tettem, az mindegy. Hergelheted is magad, ha megvan a belső feszültséged, könnyebben megy és nagyobb lendületet vehetsz. Az első lépés a legnehezebb, utána pedig menni fog. Én utána tartottam egy nagytakarítást, a környezetemben és lelkiekben is egyaránt, nem tartottam meg semmit, ami nem különösebb használati tárgy. Emlékeket, egyéb dolgokat kihajigáltam. Csak kacatok, hiszen mostantól új idők járnak címszóval.

És valóban, jó, ha egyedül maradsz egy kicsit ezek után. Nekem csak 5 hónap egyedüllét kellett, és arra eszméltem, hogy gyökeresen megváltozott az életem, hála annak, hogy amit elterveztem, a céljaimat, meg is valósítottam és valósítom folyamatosan. Kiírtam egy díszes lapra és az ágyam fölé tettem, hogy egy percre se felejtsem el, hogy mit is akarok igazán. (Tárgyi dolgok vannak a listán: suli, jogosítvány, ilyesmik, amik előbbre visznek.)

Sok erőt kívánok neked ahhoz, hogy merj cselekedni! Egyedül csak azon áll, hogy mennyire mélyről jön az akarás, hogy változtatni tudj.

23N

2012. máj. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!