Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gyűlölet. Hogyan szabaduljak...

Gyűlölet. Hogyan szabaduljak meg tőle?

Figyelt kérdés
7 éve ért véget egy kapcsolatom, amelyben elég szerelmes voltam az úrba, persze elég értelmetlenül, és egyoldalúan szerintem. Azóta férjhez mentem, és kiegyensúlyozott az életem, azt hiszem, de akárhányszor véletlenül eszembe jut 1-2 régi momentum, még mindig gyűlöletet érzek iránta, és magam iránt haragot, hogyan lehettem olyan hülye és vak. Ez nyomasztó, és nem jó érzés, próbálok tőle megszabadulni, de úgylátszik kísért. Ti éreztetek már ilyet?

2012. máj. 2. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

" kiegyensúlyozott az életem, azt hiszem " - Te ezt hiszed, de valószínű, hogy ez nem teljes mértékben van így. A kiegyensúlyozott élet nem csak az anyagi, fizikális és szociális szempontra vonatkozik ( tehát pénz, egészség, család, stb. ), hanem a szellemi részre is. Fontos az, hogy valaki szellemileg is kiegyensúlyozott legyen, mert az kihatással van az egész életre.


A problémád megértéséhez fontos tudnod azt, hogy amibe folyamatosan belebotlasz, azt nem is fogod elkerülni, szóval ha adott személy folyamatosan szenved vagy rágódik valamin, ami már elmúlt, akkor az egyfajta ismétlődő körré alakul, még akkor is ha ez nem tudatos. Kör alatt azt értem, hogy te csak azt észleled, hogy néha eszedbe jut a volt férfid, de ennek az utálkozó magatartásnak következményei vannak: a közérzeted ilyenkor romlik - ezért ilyenkor nem érzed jól magad és a jó élethez fontos, hogy jól is érezd magad- , emellett pedig a koncentrációképességed is csökken, tehát nem tudsz megfelelően összpontosítani a jelenre, így a teljesítményed, BÁRMELY téren, nem lesz olyan, mint amilyennek szeretnéd, hogy legyen. És ez újabb problémákat jelent és újabb okokat, amiket aztán később bánni fogsz. És így jutunk el a kör " végére ". A jelentéktelennek tűnő gyűlölködés valójában a saját életedre hat vissza, negatív hatással ráadásul.


Összegezve tehát: ha megakarsz szabadulni ettől az érzéstől akkor összpontosíts a jelenre és engedd el a múltat- nem kínlódással, nem erőlködve, stb., hanem egyszerűen ne foglalkozz azzal, ami már úgyis elmúlt. Az agy akkor működik a legjobban, amikor nem erőltetve van, hanem okosan kezelve. Ezenkívül pedig összpontosíts a jelenre, mert a jelen rengeteg esélyt hordoz magában. Ha erre rájössz, akkor még ídőd sem kellene maradjon a bánkódásra.

2012. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
természetes hogy mindenkinek van valaki, akit teljes szívéből gyűlöl. minek kéne megszabadulni tőle? nem értem miért rossz érzés. habár idegesítő mikor ilyenkor arra a személyre gondolunk ezt aláírom, de annyi hogy kiadod valahogy a dühödet.. és aztán megnyugszol. kínozd meg jól fejben és kész.
2012. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdésed leírásában található minden állítást helytállónak tekintek, amíg azt nem zárja ki egy másik állításod. Kezdjük azzal, hogy kiválasztom, hogy mi alapján gondolkodhatunk.


"Kiegyensúlyozott az életem"


Ha kiegyensúlyozott az életed, nem jellemző rád semmiféle "nyomasztó, és nem jó érzés". Nyilván kívülről kiegyensúlyozottnak tűnsz, vagy magadról gondolod ezt. A gyűlölet is erre utal, de erről egy későbbi bekezdésben fogok bővebben írni.


Említetted még, hogy "hülye és vak" voltál. Feltehetően számodra se meglepő, hogy a "hülye és vak" embereket kihasználják. Azok alapján, amit írtál, számomra úgy tűnik, hogy veled is ez történt. Legtöbb ember megragadja a lehetőséget, és kihasználja a fiatal és hiszékeny embereket(főleg lányokat). Nincs ebben semmi különleges. A legtöbb ember ilyen. Nem szeretném a választ túl hosszúra nyújtani filozófiával vagy erkölcsi kérdésekkel. Inkább rátérek a probléma megoldására.


Az előző rész lényege arra volt hivatott rávilágítani, hogy ha ő nem használ ki, megtehette volna valaki más, sok ilyen ember van. Ő csak egy ember. Egy erkölcstelen, értéktelen, jelentéktelen ember, aki azt használ ki, akit csak tud. Éppen úgy, mint a legtöbb ember. Gyűlölhetnéd mindet. De felmerül a kérdés: Mire jó ez? Megéri ez nekem? A válaszra már te is rájöhettél. A gyűlölet egyedül neked árt. Gyűlölni valakit olyan, mint mérget inni és várni a másik halálát. Teljesen értelmetlen. Sőt, épphogy ellenkezik a logikával, de mégis rengetegen ezt teszik. Te ne tedd ezt! Inkább törődj a saját életeddel. Foglalkozz azzal, hogy te boldog legyél, és felejtsd el azt az embert.

2012. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, mind3 válasz hasznos volt nekem. Igen, próbálom elfelejteni az embert, csak pl. a cég neve került ma is a szemem elé, ahol dolgozik, így jött ismét felszínre az érzés, pedig már hónapokig egész jól bírtam. Na de hát nem adom fel.
2012. máj. 2. 18:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm a válaszokat. Hasonlót érzek én is, és valóban nehéz továbblépni, mert időnként felkavar.
2012. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!