Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom hogyan tovább....

Nem tudom hogyan tovább. Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

Tehát.

23 éves egyetemista srác vagyok, és bizony súlyosan elbizonytalanodtam a jövőmet illetően. Második éve járok az egyetemre, töriszakra, és úgy érzem, ,,elvesztettem" a motivációmat arra, hogy folytassam. Valahogy nem találom a helyemet a világban, legalábbis ebben a mai világban, mivel azok az értékek, szokások, amikre lettem nevelve szüleim által, amiket vallok, manapság már nem divatosak. (gondolok itt a becsületre, tisztességre, őszinteségre.) Párkapcsolatom nem sok volt, és most sincs... ez is fontos tényezőként jelenik meg abbéli elhatározásomban, hogy nem tanulok tovább, hanem otthagyom az egyetemet. Mivel nincs párom, így családra sincs esélyem, azaz jelenleg saját magamon kívül nincs kit eltartsak, és a szüleimet sem nekem kell majd eltartanom (nem vagyunk gazdagok, de nekik lesz annyi ,,örökségük+, hogy idősebb korukban tisztességben meg tudjanak élni.)

Jelenleg egyértelműen úgy látom, hogy egyedül fogom leélni az életemet, ha már a szüleim nem lesznek, ha a barátimat nem nézzük. (itt két emberről beszélek elsősorban, egy lányról és egy fiúról, akik ráadásul egymás jegyesei, szóval nekik is meglesz a saját életük-családjuk.) A gond az, hogy a családom másik ágán (édesanyám nővére, és az ő fia) már ki lett ,,nevelve" egy diplomás főorvos, aki Norvégiában él a családjával... és ezért nem tudom hogy fogadnák, ha én úgymond kétkezi munkára ,,adnám a fejem..." Szóval nagyon elbizonytalanodtam. Tudnátok tanácsot adni, véleményt mondani?

Kérek mindenkit, hogy kulturált formában kommenteljen! Előre is köszönöm :)


2012. ápr. 26. 17:57
 1/5 anonim válasza:
Szerintem, ha tényleg nem érdekel már a szak, akkor hagyd ott az iskolát. Felesleges végigcsinálnod, ha azután nem azzal fogsz foglalkozni. Tanuld azt, ami igazán érdekel, mert aztán később bánni fogod. Nagyon sokan csak azért járnak egyetemre, mert manapság már mindenhol csak azt hallani, hogy csakis diplomával vagy valaki. Pedig ez egyáltalán nem így van. Az írásod alapján pedig eléggé értelmes srácnak tűnsz, fiatal vagy még ahhoz, hogy azt gondold, hogy egyedül fogod leélni az életed. :)
2012. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Sajnos nem légbőlkapott hülyeségeket beszéltem, nincs szerencsém a szerelemben... pedig nincsenek nagy igényeim. Én már az ismerkedés elején leszögezem a másik féllel, hogy egy dolog, mait mindenek előtt fontosnak tartok: az őszinteség. Ezt ők is helyeslik, aztán előbb-utóbb beindul a vetítés... nem tudom, biztos bennem van a hiba, hogy nem vagyok elég ,,menő." Ebből kiindulva nem nagyon van esélyem :(
2012. ápr. 26. 18:29
 3/5 anonim ***** válasza:

az a helyzet, hogy egy ilyen vazlat alapjan nagyon nehez jo tanacsot adni,(es csak ugy hasrautesbol erdo velemymondasnak szerintem semmi ertelme) en pl par dologgal nem vagyok tisztaban amit itt leirtal szoval ha szeretned vagy erdekel a velemyem irj ram priviben


24L

2012. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
elozo vagyok, az elso hozzaszolonak az egyetemmel kapcsolatban teljesen igaza van
2012. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ, írtam is :) Az egyetemmel kapcsolatban asszem az lesz, hogy ezt a félévet befejezem, aztán kezdetnek a 2, mindenkinek ,,járó" passzív félévből kihasználok egyet, és dolgozok ezerrel (némi tőkét kovácsolandó magamnak, és a küszöbön álló lakásfelújításba is úgy döntöttem, belesegítek.)
2012. ápr. 26. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!