Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek is elkényeztetett...

Szerintetek is elkényeztetett vagyok?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. gazdag családból származom, a 12. kerületben élünk egy tök szép házban, apunak egy jól menő cége van, anyukám orvos. szóval ők bármit megvesznek nekem, viszont nyaranta apunak segítek be (szval nála "dolgozom"). csak márkás cuccaim vannak, olyan boltokba be sem tenném a lábam, mint mondjuk a h&m vagy a new yorker (asszem ez a 2 a népszerű)jó tanuló vagyok, 4-5ös, gazdaságot szeretnék tanulni külföldön. nem nézem le az alsóbb osztálybeli embereket, ők viszont mindig kinéznek, ha tömegbe merészkedem.
2012. ápr. 15. 21:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

én a 19es vagyok.látom,nem vagy bunkó ezért írok még.Nem engedhetek meg többet magamnak mert :-egy albérlet rettentő drága

-mert a kaja szintúgy-

s vannak számlák is.

-meg jegyzetek,könyvek,bérletet venni,stb..

drágaság van,amiről te nem tehetsz,de nehéz nagyon...:)

2012. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
esetleg annyi tanácsot tudok adni, hogy ha pl elmész bevásárolni, akkor tedd félre az aprópénzeket és gyűjtögesd egy darabig, az unokatesóm is csinálta, neki pl 1-2 hónap alatt 10ezer gyűlt össze.!
2012. ápr. 20. 15:31
 23/27 Vree ***** válasza:
Miért mit csinál amúgy az apróval az ember - eldobálja?... :D
2012. máj. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Most te lány v v fiú?:O
2012. máj. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

18 as vagyok, egyáltalán nem voltam se szánalmas se paraszt csak mondtam egy véleményt, te meg agresszívan lereagáltad a buta fejeddel ,és az ennyi erővel kívánhatnám azt hogy dögöljön meg egy öreg duma, kicsit túlzol. A paraszt te vagy és indulatos hülye gyerek is , meglátszik hogy elkényeztetett vagy ki se kellett volna írnod a kérdést :)és azt is kívánom hogy maradj ilyen sötét amilyen vagy most :)

U.i Bújj vissza anyuci pénzes se...be :) idegbeteg...

NEM BÍROD A KRITIKÁT :9 újabb jel arra hogy hogy neveltek :) értéktelen ember vagy bocs ..

2012. máj. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Lehet,h gazdag vagy,de lélekben szegény,és nyomorék.fogalmad sincs az életről,mert a szüleid mindent megadnak neked,amivel sikerült alaposan elrontaniuk.meg persze nem töltöttek elég időt veled,h megtanítsák neked,h nem csak a márkás cuccok értékesek.menj el dolgozni 8-10 órát naponta(de ne az apádhoz!) átlag fizetésért,aztán amikor haza érsz hulla fáradtan,fogj hozzá főzni,mosni,takaritani.megnézném,h utána lenne-e kedved menni shoppingolni,meg h átlag bérből milyen márkás cuccokat vennél.akkor majd rajtad is kínai ruha rohadna...de tudod előbb fizesd ki a lakbért,a rezsit,meg a kajapénzt.tanulj meg előszőr a saját se**eden sza*rni,aztán játszd az eszed,h te melyik boltba nem mennél be.könnyű a szüleid pénzéből feszíteni...
2012. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Vree ***** válasza:

Én inkább valami pénzügyi sulit ajánlanék. A közgazdaságtan nem való neked. Nem azt mondom, hogy nem mindegy valamilyen szinten, hogy milyen papírt szerzel, de a nemzetgazdaságtan országos szintű gazdaságok ügyeivel foglalkozik. Amíg nem látsz bele, hogy mi a pénz/mitől marad fenn, miért arányosan/aránytalanul oszlik el, mi késztet egy embert kölcsönökre vagy a legkedvezőbb árú/hasznosságú vásárlói csomagok összeállításra, és nem vagy hajlandó akár az összes kényelmet biztosító hagyományos szabályt felrúgni valamilyen magasabb cél, mundjuk társadalmi igazságosság érdekében, addig nem lesz belőled jó közgazdász. Persze a legtöbb közgazdász végzettségű kölyök sem valami jó, szóval nem leszel nagyon lemaradva, de szerintem az embernek olyan szakmát kell választania, amihez érzéke van.


Hogy elkényeztett lennél-e...Istenem, és akkor mi van. 17 évesen a legtöbb ember még éretlen. Én is az voltam. Ha gazdag vagy, az sem olyan amiért elítélnélek, de meg kellene tanulnod élni vele. Szerezz barátokat, tanulj amit csak tudsz (valószínűleg meg tudsz engedni magadnak extrémebb tanárokat is), és próbáld meg végiggondolni hogy a pénz milyen lehetőségeket tud és miket nem tud megvenni neked. A legtöbb emberben előbb-utóbb kialakul egy társadalmi felelősségtudat (elkezd gondolkodni, hogy milyen különbséget is tesz a jelenléte másoknak a világban, és hogyan tudná a dolgokat jobbá tenni) és igény az önmegvalósításra/önfejlesztésre; velem legalábbis ez történt. Ha aggaszt hogy mások kinéznek maguk közül, próbálj olyan barátokat szerezni akik mások mint te és megtanulni az ő életüket. Ha megtanulod hogy hogyan állj meg a lábadon az ő közegükben attól te is több leszel és az ő tiszteletüket is elnyerheted.

2012. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!