Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek is elkényeztetett...

Szerintetek is elkényeztetett vagyok?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. gazdag családból származom, a 12. kerületben élünk egy tök szép házban, apunak egy jól menő cége van, anyukám orvos. szóval ők bármit megvesznek nekem, viszont nyaranta apunak segítek be (szval nála "dolgozom"). csak márkás cuccaim vannak, olyan boltokba be sem tenném a lábam, mint mondjuk a h&m vagy a new yorker (asszem ez a 2 a népszerű)jó tanuló vagyok, 4-5ös, gazdaságot szeretnék tanulni külföldön. nem nézem le az alsóbb osztálybeli embereket, ők viszont mindig kinéznek, ha tömegbe merészkedem.
2012. ápr. 15. 21:51
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
54%
Attól még, hogy megteheted nem biztos, hogy el vagy kényeztetve. Nyilván minden ember a legjobbat akarja.
2012. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%

Én se' teszem be a lábam a new yorker-be, mert még az is drága.

180-at kapok havonta, tehát megtehetném, de inkább spórolok és segítek másoknak, akiknek enni sincs mit és örülnek, ha egyáltalán van rajtuk ruha...

2012. ápr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván mindenki születik valahova, amiről nem tehet. Egészen addig nem volt probléma a leírással, ameddig idáig nem érkeztem: "lyan boltokba be sem tenném a lábam, mint mondjuk a h&m vagy a new yorker " Ez a megfogalmazás nem csak lenéző, de ostobának is hangzik. Lehet, hogy nem az elkényeztetett a legjobb szó. Én ismerek olyan gazdag lányt, aki emellett intelligens és feltűnés nélkül él. Pedig ő megtehetné, hogy márkás ruhákban járjon és mindenből a legjobb cucca legyen. Egyszerűen nincs igénye rá és tudja, hogy a javai könnyen szerzett javak, nem ő kereste meg, ahogy te sem. Ergo büszkeségnek helye nincs. Belőled nem nézném ki, hogy valóban megérted a közép vagy alsóbb osztálybeliek életét. Valószínűleg belepusztulnál, ha úgy kellene élned, ahogy a legtöbben. És ettől vagy ellenszenves, nem a szüleid pénze miatt.
2012. ápr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
18%
Nem biztos,hogy elvagy kényeztetve,csak gazdagok vagytok,és nyilván a gazdagok nem fognak kínai ruhákban járni
2012. ápr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy te ezt nem magadról írtad, hanem valaki másról. Ugye, igazam van? :)
2012. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

Lol also osztaly

Miez kasztrendszer?:D

Figyelj en is a 12.ben lakom es szerencsere nekunk sincsenek anyagi gondjaink, de jo nagy baromsag rangsorolni az embereket. A penzuk alapjan plane.

2012. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
3. válaszoló. azért azt nem mondhatod, hogy (csak) a szüleim pénzéből élek. apám cégénél dolgozom nyáron, vagy amikor tudok (azért is kapok pénzt), méghozzá keményen. lehet hogy apámnál, de akkor is saját magam megkeresem azt a pénzt... abban igazad van, h nem tudnék meglenni egy alsóbb osztálybeli életnél, mert ezt szoktam meg. és hidd el, szívesen ismerkednék "közüleek", mert a "mi fajtánk" között jóval több kétszínű ember van...
2012. ápr. 15. 22:14
 8/27 anonim ***** válasza:
67%

Ezt szerintem ne folytasd, mert elég merész a "közületek" és a "mi fajtánk" kontextus :)

A lényeg: te úgy érzed magad jól, ahogy vagy. Nem hiszem, hogy "számít", hogy más mit gondol. A te életed, a te értékrended, nem az a lényeg, hogy mások mit mondanak erről...

2012. ápr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

nem vagy az, bár nem feltétlenül csak ennyiben nyilvánul ez meg

házimunkát csináltál már, csinálnál? vagy ilyen dolgokat?

2012. ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

Harmadik vagyok. Nem bántásként írtam azt,hogy a szüleid pénzéből élsz, de az, hogy az apádnál dolgozol nyáron... Na, szóval hagyjuk. Különben is 17 éves vagy, nem kell még dolgoznod. Az a baj,hogy nem érzed a határt, az, hogy azt írod,"közületek" borzasztóan sértő, hiszen az embert pénzük alapján mérik, tudod? Nem tudod, naná.

Szerintem az a legnagyobb baj veled, hogy nem látod mi van alant. Ajánlom az OMEN zenekartól a szomorú milliomos című számot. Nem a sok pénz a baj, hanem a gondolkodás.

2012. ápr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!