Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Éreztétek már azt hogy jobb...

Éreztétek már azt hogy jobb lenne néha butábbnak lenni, csak úgy minden gondolkodás nélkül döntést hozni?

Figyelt kérdés
Férjemmel van egy 2éves kislányunk.Tesókérdés nem igen volt napirenden nálunk,én azt hittem a férjem nem akar még egy gyereket(a viselkedéséből ezt szűrtem le)ő azt hitte nekem eszem ágában még egyszer szülni(brutál szülésem volt).Elvoltunk igy.Valamelyik nap feljött a téma és kérdeztem tőle hogy ha az anyagiak megengednék bevállalna még egy babát,erre azt válaszolta igen,visszakérdezett és én is ezt válaszoltam.Körülöttünk sokkal rosszabb helyzetben lévők bevállalnak több gyereket is,mi meg állandóan számolgatunk,gondolkodunk,mérlegelünk.Ilyenkor ugy tudok magamra haragudni és irigylem azokat akik csak ugy belevágnak,lesz ami lesz alapon.Mi soha nem hoztunk csak ugy döntést,mindig hosszasan gondolkodtunk a dolgon és akkor jött a merjük ne merjük dolog.
2012. febr. 8. 11:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10.: ha ezt nekem írtad válaszul, akkor csak jelzem, hogy az a válasz nem az enyém.
2012. febr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Palm,a kérdés ugy merült fel bennem hogy most fog szülni a barátnőm,és ahogy belegondoltam jobban annyira jó lenne ujra átélni a babázást,és annyira szeretnék egy kistestvért a lányomnak.

A ház tehermentes.Elvonni?talán lehetne(itt is az a gond ha már meglenne ez sem lenne kérdés,megoldanánk,még összébbhúznánk a nadrágszijjat és kész)


Ezért rosz hogy igy állok a dolgokhoz,teherbe esnék és ugyis megoldanánk csak dönteni nem tudok mert mindig ott van ezer kétely hogy hogy lesz,meg kisezer miért ne.


(nem pontozok senkit,nem én voltam)

2012. febr. 8. 12:02
 13/21 anonim ***** válasza:
Palm olvastál olyat, hogy kiemeltem, hogy neked írtam?
2012. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

11:57 szerintem nem rátok gondolt. Hanem arra az időre, amikor az embereknek valóban nem voltak olyan gondjaik, mint ma.

Bár ez nagyon idealista gondolat. Mert azért ha jött egy jégverés, árvíz, vagy elkaptak valamilyen fertőző betegséget az állatok és mind elpusztult, akkor nekik akár az egész éves jövedelmük kiesett.

Más kérdés, hogy akkor még tudtak józan paraszti ésszel gondolkozni az emberek, és félretettek. Ha ma is úgy gondolkozna mindenki, hogy először félretesz legalább fél évre, akkor nem lenne ilyen probléma. Csak ma inkább eladósodni divat.

2012. febr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ok, gondoltam, hogy nem te, meg amúgy is tök mindegy. :)


Látom, nagyon tervezgetősök vagytok, de ez nem baj, sőt!

Felelősségteljes szülők akartok lenni, és ez remek így!


Mi lenne, ha megpróbálnátok egy ideig, hogy afféle "próbahónapokat" tartotok? Vagyis minimalizáljátok a kiadásokat (nyilván ésszerű kereteken belül, tehát normálisan fizetitek a számlákat, normálisan étkeztek, de a "luxuscikkekről" lemondtok, megkeresitek az esetleges olcsóbb tv, telefon, internetszolgáltatásokat, feleslegesen nem indítjátok be az autót stb.) és megpróbáljátok megnézni, mennyi összeg tud fennmaradni. Ha sikerülne pár hónapig jelentősebb "pluszban" maradni, akkor megnyugodhatnátok Ti is, és bele mernétek vágni. :)

2012. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
(Kedves 13, nem, nem olvastam, nem volt egyértelmű, ennek köszönhető a "ha" szócska a mondatom elején. Ha= amennyiben, abban az esetben...)
2012. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én írtam... Érdekes, hogy neked ez bántó volt. Én is vidéki származású vagyok, semmi pejoratívat nem értek sem a vidéki, sem a falusi paraszt kifejezés alatt. Gyönyörű dolognak tartom, amikor az ember együtt él a természettel, a saját kis világában, és nincsenek meg ezek a nem tudok rájuk magyar kifejezést "first world problemjei". Csomó felesleges baromságon agyalok, kételkedek mindenben, önmegvalósítani akarok, meg ilyesmikkel szenvedek. Tényleg azt gondolom, hogy boldogabb lennék, ha azon kellene aggódnom, hogy elveri-e a jég a terményt, miért beteg a kedvenc kecském, stb. Sajnálom, ha bántó volt és nem értetted hogy értem.

Én azt gondolom, hogy az egyszerűbb emberek könnyedebben veszik az életet, nem görcsölnek annyit, tudják a dolgukat, teszik a dolgukat és kész. Ha te falun élő értelmiségi vagy, az nyilvánvalóan már nem ezt jelenti. Úgy már biztosan nem könnyű.

2012. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Palm ez sem rosz ötlet amit irsz,amióta "megvilágosodtam" tehát tudom a férjem álláspontját azóta agyalok,egy uj pénzkereseti forrást szeretnék,terv megvan,kivitelezés folyamatban.Ha bejönne akkor szerintem belevágnánk,szoval végülis annyira nem rosz hogy tudom a férjem is szeretne legaláb nagyobb a motiváció.Még emésztenem kell ezt a dolgot hisz 3napja történt a beszélgetés,eddig ugy éltem hogy csak egy gyerekem lesz,most kicsit változott a dolog,egyrész tök jó,másrészt annyira nem,ha azt a részt vesszük hogy tudom hogy a párom is szeretne csak mostmég nem lehet.
2012. febr. 8. 12:24
 19/21 A kérdező kommentje:

Falusi dologhoz csak annyit,hogy ugy érzem az igazi parasztembereknek akiknek tényleg a jószág és a föld körül forognak a gondolatai azoknak könnyebb,bár nem hiszem hogy belőlük olyan sok van.

Falusi vagyok én is,de én már nem igy gondolkodom.Nagymamám például egyenesen hülyének néz hogy miaz hogy egy gyerek...mert szerinte egy gyerek nem elég,ahol jut egynek ott jut kettőnek is,én más elvet vallok,igy inkább nem tárgyalok vele ilyenmiről.

2012. febr. 8. 12:28
 20/21 anonim ***** válasza:
Semmiről nem fogtok lecsúszni, ha még gondolkodtok kicsit. Beszéljétek meg, így kívülről nézve bőven elég jól álltok hozzá, hogy ha nagyon vágytok még egy babára, akkor belevágjatok. De ha közben az anyagiakon vitáztok, meg stresszeltek, akkor meg nem érdemes. Szóval dolgozzatok rajta, hogyan tudnátok felesleges idegeskedés nélkül megoldani! :)
2012. febr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!