Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a jobb gondolkodás...

Melyik a jobb gondolkodás vagy hozzáállás, hogy 26 évesen azért nem találok munkát mert ez Magyarország, vagy azért mert velem van a baj?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a végzettséged? Hol laksz? Nyelvet beszélsz?? Gyakorlatod van? Ezeket azért írd le, hogy tudjanak rá mit válaszolni. Általában ezek fontosak egy álláshirdetőnek.
2011. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Egyetértek az elsővel, attól függ, mihez értesz.

Azért normális(nem büfé)diplomával és 2 idegen nyelv tudásával itthon is szépen lehet boldogulni.


Ha valaki lusta volt tanulni,nem beszél nyelveket stb. az nem Magyarország hibája :)

2011. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Megmondom a véleményemet erről. Sokan mert ez Magyarország szöveggel érik el az hogy ne piszkálják őket azzal, hogy nem találnak munkát. valamit azért elmondok. igen ez magyarország. nem Albánia Moldávia meg ilyen helyek. Bár mennyire is nem a fejlett világba tartozik bele de aki akar az az országon belül is tud munkát találni függetlenül attól, hogy él. ez valahol könnyebb valahol nehezebb. Ha van komolyabb végzettsége az embernek de nem tudja megtalálni a végzettségnek megfelelő munkát akkor ne legyen degradáló elmenni 60 ezerért egy gyárba a szalag mellé menni szerelni. ha akarsz találsz munkát. mondom ez nem a balkán vagy valami Moldávia. Lehet nem a világ közepe de akárki akármit mond lehet itt munkát találni.
2011. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Az a hozzáállás, hogy magad miatt nem kapsz szerencsésebb, mert felvállalod a felelősséget.

Így elkezdhetsz gondolkodni a változtatáson. Pl:

Máshol keress? Hirdesd magad? Írj jobb önéletrajzot/motivációs levelet? ajánld fel valakinek, hogy ingyen dolgozol és ha beválsz akkor bejelent? Bevállalsz próbanapokat? Felköltöznél Pestre vidékről, akár munkásszállóban lakással? Nyelvet tanulnál és kimennél külföldre?


Ne érts félre, ezek nem személyedre szólóak (és nem is érdekelnek a kifogásaid, hogy mennyire illenek rád vagy sem), csak egy példa arra, hogy mindig van lehetőség változtatni, és csak te tehetsz azért, hogy változzon a helyzeted. Legalábbis ha így gondolod, akkor jobban jársz, mintha Orbánt/ anyukádat/ barátaidat/ a recessziót/ a szar országot/ a zsidó szabadkőműveseket okolnád a problémádért.


Csak te tudod kezedbe venni életed irányítását.

2011. nov. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

17:51-nek: de, igenis degradáló baz.dmeg, mert pont azért tanultam, hogy ne kelljen 3 műszakban szívnom a soron, és bizony nem is fogok...

Menjen oda az, aki semmihez nem ért, ennyi a véleményem.

2011. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Hát drága lehet aki a 3 műszakban szív a soron pillanatnyilag jobban él mint te. Neked aki tanult ember mennyi a fizetésed a félre tett pénzed? Jó állásod van szídod az országot? Gondolom a diák munkán kívül sehol sem dolgoztál de így nem is fogsz. amúgy meg nagyon műveltnek tűnsz akkor miért nincsen még a végzettségednek megfelelő állásod? lehet hogy papírod van róla de valójában szakmai tapasztalat és a végeztségedhez valójában semmit nem értesz. Ha így nézzük akkor te vagy az aki semmihez nem ért és nem az aki a soron dolgozik 3 műszakban.
2011. nov. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Engem ne drágázzon drága!
2011. nov. 21. 08:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van a topicnytónak - valóban nagyon megalázó diplomás, tanult, tehetséges embernek futószallag mellet dolgozni. Aki erre ítélné őt - az valószínűleg egy jól szituált, befolyásos kapcsolatokban bővelkedő, szűk látókörű, rosszindulatú, demagóg közhelyeket pufogtató egyén.

Kérdem én: próbáltál már tróger munkát? Mert ha nem, akkor fogd be a szád. Én diplomával voltam takarító jó ideig - mondhatatlanul megalázó, egészségtelen munka volt - a főnökeid lenézően beszélnek veled, a kollégák bunkó, nyolc általános végzettségű kisebbségiek.

Gyárba szívesen mennék, de nem vesznek fel, mert túlképzett vagyok, az önéletrajzomat beadom mindenhova, mosogatólánytól a szendvicskészítőig. Az álláshirdetések 90%-a kamu, MLM, ügynökösdi, előre betöltött állások. Mondjuk én már idősebb korosztály vagyok, talán ez is a kudarc oka.

A topicnyitónak - bármennyire is fáj - fontolóra kéne venni a külföldi munkát. Még egy takarító is jobban keres, mint itt egy tanár. Van nem egy ismerősöm, akik nagyon jól megélnek, és megbecsülik őket külföldön.


Itt csak az él meg, akinek jó az anyagi háttere, jó a kapcsolatrendszere, seggnyaló, csal, lop, hazudik, vagy valami különlegesen szerencsés. Jöhet a lepontozás.

2011. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

drága 11-21 00:36 barátom!


Ez a saját frusztrációd levezetése, hogy neked csak a gyár jutott akkor mindenkinek ott a helye?:) Akkor most én is álljak neki nagyzolni, hogy kedves 60e a gyárban ácsorgó barátom egy év alatt nem keres annyit mint én egy hónapban?! Nem teszem, mert a munka ez is munka az is ha az jutott azt kell csinálni, de hagyd ne akard már elmagyarázni hogy 5 év felső oktatás után majd még mennyek el a gyárba 60K HUFért melózni. Másrészről pedig a jól képzet és profi szakemberek most is találnak munkát perceken belül, csak sajnos amíg belehet jutni egy fő iskolára 2es érettségivel addig hiába kínlódjak végig nem lesznek ugyan úgy senkik. (tisztelet a kivetélnek! ) És ők mennek majd tele sírni a világot, hogy ő bezzeg diplomás és jajj de nincs munkám, milyen szomorú.

2011. nov. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
vissza olvasva amit össze sikerült hozzak, egy "hogyan fogalmazunk fáradtan, úgy hogy ne csináljunk magunkból hülyét" című könyv rám férne:)
2011. nov. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!