Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Éreztétek már azt hogy jobb...

Éreztétek már azt hogy jobb lenne néha butábbnak lenni, csak úgy minden gondolkodás nélkül döntést hozni?

Figyelt kérdés
Férjemmel van egy 2éves kislányunk.Tesókérdés nem igen volt napirenden nálunk,én azt hittem a férjem nem akar még egy gyereket(a viselkedéséből ezt szűrtem le)ő azt hitte nekem eszem ágában még egyszer szülni(brutál szülésem volt).Elvoltunk igy.Valamelyik nap feljött a téma és kérdeztem tőle hogy ha az anyagiak megengednék bevállalna még egy babát,erre azt válaszolta igen,visszakérdezett és én is ezt válaszoltam.Körülöttünk sokkal rosszabb helyzetben lévők bevállalnak több gyereket is,mi meg állandóan számolgatunk,gondolkodunk,mérlegelünk.Ilyenkor ugy tudok magamra haragudni és irigylem azokat akik csak ugy belevágnak,lesz ami lesz alapon.Mi soha nem hoztunk csak ugy döntést,mindig hosszasan gondolkodtunk a dolgon és akkor jött a merjük ne merjük dolog.
2012. febr. 8. 11:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ha mind2-en szeretnétek, akkor mi az akadàlya!

Viszont valóban meggondolandó, mert az anyagiak a mai világban akadályozzák, hogy az ember a terveit valóra tudja váltani!

2012. febr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Erre a válasz: A világgal az a baj, hogy a hülyék holtbiztosak mindenben, az okosok pedig tele vannak kételyekkel....


Mi is így vagyunk, de én inkább maradok "okos", minthogy irracionális süket, meggondolatlan ember legyek.

Ne haragudj de én nem becsülöm jobban azokat akik 4-5 gyereket nevelgetnek szegénységben, csak mert "lesz ami lesz" belevágtak...:-S

2012. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Mi is most a gond?


Én nem szeretnék butább lenni, így vagyok "énazonos", így vagyok én ÉN.


Ha mindketten akartok babát, és nagyjából megvan rá a pénz - vagyis el tudjátok tartani, és van valamennyi tartalékotok, hogy váratlan bevételkiesés, betegség stb. esetén se kerüljetek utcára, akkor vágjatok bele! :)

2012. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szoktam csak úgy dönteni, hogy lesz ami lesz, de gyerektémában nem döntenék hirtelen meggondolatlanul.

Egy gyerek felnevelése nem kevés pénz, szóval meg kell gondolni és mérlegelni kell, mielőtt valaki eldönti, hogy akar-e.

Nekünk is van már egy gyerekünk, szeretnénk is másikat de még nem most, majd ha az anyagi dolgok rendeződnek akkor.

2012. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

ne haragudj magadra! ez csak azért van mert mindent meg szeretnél adni a gyermekednek, és féltek, hogy ezt nem tudjátok megadni.

Ez csak felelős gondolkodás:)

de ha sokáig számolgattok kifuthattok az időből....szerintem nyugodtan jöhet egy kistesó még:) ti is örülnétek neki, és minden bajra jön majd megoldás! olyan sosem lesz,hogy nem lesz sehogy! és picivel a második baba kevesebb költséggel járhat, hiszen ott a tesó ágya, pici ruháji stb... persze újak is kellenek majd, de nem annyi mint ha az első lenne!:)

szóval szerintem nyugodtan bevállalhattok még egy babát:)

2012. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
A cigány kultúrát nem irigyelem. Van elég bajuk ebből a neolitikus életvitelből. És nekünk is van bajunk emiatt:(
2012. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokszor érzem ezt. Úgy szeretnék falusi parasztember lenni, akinek a gondjai kimerülnek a van-e mit enni kérdésben, nem bántják mindenféle komplikált gondolatok csak teszi a dolgát a növények és állatok körül az évszakok meg változnak körülötte.

Szerintem átok okosnak lenni, mert az ésszel együtt jár az örök kétely.

Teljesen egyetértek azzal, hogy "Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa. "

2012. febr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Most az van hogy megélünk,a lányunk nem éhezik nem fázik,szépen fejlődik.Tartalékunk nincs,az elment.Ha véletlen terhes maradnék(ennek az esélye 1%ék)megtartanánk az tuti,és abban is biztos vagyok hogy ő sem nélkülözne.


Szivem szerint belevágnék,mert tudom hogy megoldanánk,az eszem szerint esélytelen és ez aggaszt.Mikor látom hogy más milyen körülmények közé be meri vállalni én meg filózok közben meg kifutok az időből.Más albérletbe szül,vagy nagyszülőkhöz,anyuék ugy vállaltak minket hogy esélyük sem volt saját házra és mégis megtették,nekünk saját házunk van és mégis félünk.Ez nagyon nehéz,és azóta mióta tudom a párom mit gondol még rosszabb,jobb volt azt hinni hogy nem akar másodikat.

2012. febr. 8. 11:51
 9/21 anonim ***** válasza:

Először is: azon ne agyalj, ami VOLT. Egy nő szervezete 2 év alatt áll vissza, regenerálódik a szülés+szoptatás után, szóval pont jókor merült fel benned annyira komolyan, hogy meg is említsd. (Ugye nem véletlen..? A természet most érzi úgy, hogy ideje lenne.)


Ok, ház megvan, tehermentes? Összébb húzni lehet a kiadásokat, ha áttekintitek, milyen felesleges vagy nélkülözhető dolgokra költötök. A nagylányról még megvannak a felszerelések, gondolom, így sokkal kevesebbe kerül ám egy baba, mint ha nulláról kezditek.


Ne tagadjátok meg magatokat, mérlegeljetek, számolgassatok kicsit, és ha nem válna a helyzet kilátástalanná még egy gyerekkel, akkor vágjatok bele!


(Hogy az előző válaszom miért lett lepontozva, arról gőzöm sincs. Kb. ugyanazt írtam, amit mások.)

2012. febr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Úgy szeretnék falusi parasztember lenni, akinek a gondjai kimerülnek a van-e mit enni kérdésben.



Ez elég bántó volt. Falusi vagyok, és itt is van elég gond, és nem csak abban merül ki a probléma, hogy van-e mit enni.

2012. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!