Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 17 éves fiú vagyok, és úgy...

17 éves fiú vagyok, és úgy érzem, hogy az életmódon a halálba fog engem vinni. Mit tegyek, kivel beszéljek, hogy segítsek magamon?

Figyelt kérdés
Szóval néhány hónapja apróságokon rágom magam, és érzem, hogy kezd felemészteni. Rendszeresen beteg vagyok, napi szinten fáj a fejem, délutánonként kénytelen vagyok aludni. Az ok, ami miatt rágom magam, egy régebbi okra vezethető vissza. Anno általános iskolás voltam, amikor a kinézetem miatt nagyon sok rosszmájú megjegyzést kaptam. Középiskolás koromra ez jött velem, és bár már edzem, odafigyelek magamra, és többek szerint is jól nézek ki, mégis állandóan eszembe jut, hogy talán mégsem, talán mégsem, teljesen önbizalomhiányos vagyok. Alig eszem, iszom valamit, falfehér vagyok, katasztrofálisan érzem magam. Szenvedek, mert kétesre állok pár dologból, és ma tanulni akartam, olyan kínzó fejfájás és gyomorgörcs jött rám, hogy nem bírtam. A szüleim is rendszerint veszekednek velem, itthon nagyon sok mindenben segítek, de nem kapok köszönömöt, csak letolást, mintha rajtam vezetnék le az egésznapi feszültséget. Napi szinten őrlöm magam belülről, arra gondolok, hogy csak 1 kis senki vagyok, kívül-belül nulla, és emiatt..teljesen idegroncs vagyok. Mit tegyek?
2012. jan. 4. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz. Nem ciki és hidd el, rengeteget fog rajtad változtatni. Akár a suliban is felkereshetsz egyet, de mindenhol van kifejezett gyermek pszichiáter.
2012. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
pszichológus+agykontroll, vagy OSHO könyvek+küldj el egy képet magadról privátban!
2012. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Valószínű egy kis kamaszkori depressziód van,amit kezelni kellene,ha a szüleid nem segítenek osztályfönököddel beszélj.

Amit te tudsz tenni a következő:keresel magadnak valami értelmes elfoglaltságot,amit szeretsz,olvasás,sport stb,lényeg hogy ne önmagaddal foklalkoz,ne figyeld magad,mert abba bele lehet őrülni.

A helyzetedet rontja vagy talán okozója is hogy a szüleid veszekednek.Ha nem tudod velük szóban megbeszélni a dolgot írj nekik levelet de ne legyél otthon mikor olvassák,mire hazaérsz át tudják gondolni a dolgot.

Egyébként pedig együtt érzek veled,nekem is szörnyű kamaszkorom volt.

"A siker nem döntő, a kudarc nem végzetes. A bátorság, hogy folytasd, ez az, ami számít!" (Churchill)

Itt egy kis idézet hátha segít.

Amint az ember elkezd foglalkozni azzal, hogy mit gondolnak róla mások, azonnal elfelejt önmaga lenni.

Chester Bennington

2012. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem írom azt hogy majd jobb lesz mert nem lesz az ha nagy leszel akkor is sok szart le kell nyelni az életben.szerintem a problémáid oka (önbizalomhiány, gyomorgörcs,idegroncsnak érzed magad) a félelem. a félelmet kell legyőznöd nem kell ide semilyen könyv meg agykontroll ide csak tökösség kell. csinálj meg minden nap 60 fekvőtámaszt, ha beszélsz valakivel mindig hangosan beszélj és nézz mélyen a szemébe még akkor is ha nagyon zavarba vagy.ha valaki beszól és nem egy izomagy gorilla menj neki és rúgd ahol a legjobban fáj, az agresszió is bátosrágot ad! ha tetszik egy lány aknél úgy érzed esélyed van akkor muszáj odamenned hozzá! A bátorság meg fogja változtatni az életed pozitiv irányba. az nem számít hogy sikeres vagy-e az számít hogy BÁTOR vagy-e!
2012. jan. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kedves Utolsó,ugye ezt te sem gondoltad komolyan?

Rugja ott ahol a legjobban fáj?

Ja aztán mehet a dutyiba ha minden beszólást így akar majd elrendezni.

Amit tehetsz:pozitív gondolatok ápolása,erőfeszítést igényel de tudsz a negatív hozzááalásodon változtatni.

SPORT és SPORT rendszeresen kitartóan.

Egészséges életmód,táplálkozás.

Egy olyan valaki akivel jókat tudsz beszélgetni,van ilyen?

2012. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Velem is hasonlóa helyzet, februárban leszek 17. Van, hogy meg vagyok magammal elégedve, van, hogy nem. De már rájöttem, hogy a legjobb nekem az, ha megpróbálom minnél jobban kiélvezni azt, amikor épp meg vagyok elégedve, és boldog vagyok.
2012. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az élet olyan mint egy ajtó. Te döntöd el, hogy belépsz-e rajta, vagy sem. Az életet csak egy dolog válthatja föl: a HALÁL! Élsz vagy halsz? Te döntöd el! KEZDŐDJÉK A JÁTÉK!


by: Jigsaw

2012. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!