Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan álljak így ki magamért?

Hogyan álljak így ki magamért?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy életem során többször is illettek rossz megjegyzésekkel csak mert csendesebb vagyok mint mások, ezért történt iskolaváltás 9.-es koromban. Most 11.-es vagyok az új suli jó de van egy ember aki úgy próbál menő lenni, hogy másokat szivat, kétszínű stb. Én normális vagyok de ő egyfolytában piszkál, beszól, sérteget ami nagyon rosszul esik. Magas vagyok és izmos szóval szerintem képes lennék megverni, csak félek, hogy kicsapnak a suliból. De ha hagyom magam akkor mások előtt aláz meg. Félek ez kihat majd az életemre. Szavakkal nem lehet hatni rá. Mit kéne tennem?
2011. dec. 21. 17:44
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és 17/F
2011. dec. 21. 17:45
 2/10 anonim ***** válasza:

1. vagy szólsz egy tanárnak

2. vagy behívatod a szüleidet (de először figyelmeztesd, és ha nem hagyja abba, meglepetésszerűen hívd be őket)

3. vagy pedig ha beszól szólj vissza valami egy legalább olyan nagyot , mint amilyet ő mondott

4. találj ki valami nagy szivatást.

2011. dec. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A többiekkel jóban vagy?

Ha igen, ne is foglalkozz vele.

2011. dec. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
valami szivatásra én is gondoltam, de konkrét dolog még nem jutott eszembe
2011. dec. 21. 17:54
 5/10 A kérdező kommentje:
jóban vagyok a többiekkel nagyjából, de ő úgy akar menő lenni, hogy engem megaláz és mások ezt nem nézik rossz szemmel, röhögnek ők is vele együtt, de csak így képes jóban lenni másokkal, hogy engem megaláz ezért van, hogy kedves de mint mondtam kétszínű, legszívesebben bemosnék már neki
2011. dec. 21. 17:56
 6/10 anonim ***** válasza:

[megint az első válaszoló vagyok]

olyan vagy mint én, nálunk is van egy ilyen köcsög, aki velem is ezt csinálja mint veled. Én most vagyok nyolcadikos, még egy fél évet kell kibírnom. Pl. bejön az osztályba a naplóért, mindenki nagy csendben van, és egyszer megszólal: "te mit nézel dávid?"

Ilyenkor vissza kell szólni pl. hogy "anyádat".

A szivatáson még én is gondolkodok, nem jut eszembe semmi.

2011. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is a átlagosnál csendesebb vagyok és azt hiszi némelyik ember, hogy velem bármit meg lehet tenni. Alapjáraton normális vagyok, de ha felidegesítenek, akkor hamarabb megyek neki az illetőnek, mint sem, hogy szavakkal védjem meg magam, bár ilyen még szerencsére nem igazán történt.

Anno általánosban egy gyerek a nevem miatt b@sztatott és sokadszorra meguntam és a nyakát megfogtam és mondtam neki, hogy most már abba lehet hagyni. Lehet nem a legjobb példa, de sajnos némelyik ember csak a tettekből ért, szóval suli után várd be valahol és egy kicsit fenyítően mondd neki, hogy most már le lehet szállni rólam vagy legközelebb nem úszod meg ennyivel. Az ilyennek hiába szólsz vissza, ugyanúgy fogja csinálni, addig míg le nem rendezed. Ki ismerik könnyen az embert és mivel normális vagy, ezért azt hiszik, hogy veled mindent meg lehet csinálni.

21/F

2011. dec. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bence_ ***** válasza:

Olyan reakciót adjál amit nem vár. A ti "kapcsolatotokban" jelenleg ő irányít.

Egy eszköz vagy a számára. Eszköz, hogy ő valaki legyen.

Első körben a humort ajánlom, mert akkor röhögnek a többiek és nem rajtad, hanem rajtad.

2011. dec. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat de nem tudom hogy törjek ki a helyzetemből :S
2011. dec. 22. 13:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Légy férfi. Tisztázd az erőviszonyokat ott, ahol csak ketten vagytok. A módszert te választod. :) Ha nem, akkor meg préda maradsz.
2012. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!