Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Munka kell a boldogsághoz?

Munka kell a boldogsághoz?

Figyelt kérdés
Vagy elég, hogy ha van 10- 20 milliárdunk, és nem dolgozunk egész életünkben?
2011. dec. 11. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én inkább dolgoznék...Mert a gazdagságnak van hátránya.Oké, hogy gazdag vagy mondjuk 1milliárddal vagy nemtom.de azért mondjuk hogy egy családnak 10-20 milliárdja van..és ezt az egész világ tudná pl..Akkor?igen, akkor nap mint nap betörnének hozzájuk..SZal.;))Meg a munka egyfajta feladat szinte az egész világnak.;)Mert ha nem lennének munkások, pl boltosok, nem lenne igazság.;)ez az én véleményem.;))=)
2011. dec. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Boldogság az, mikor harmóniában vagy önmagaddal és a környezeteddel. :)

Hogy ennek eléréséhez kinek mi kell, az egyénenként változó.

A munka nem magához a boldogsághoz kell, bár van, akinek a munkája a hobbija, így boldogságforrás.

Álltalában azonban nem maga a munkavégzés szükséges, hanem a tény, hogy amit csinálsz hasznos, sikerélményt okoz.

2011. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyim lenne, valószínűleg olyan dolgokkal foglalkoznék, ami leköt és pénz is van belőle. Mert 10-20 milliárdot is el lehet ám költeni hamar, szép ház, autó (mondjuk nekem az nem kell), drága ruhák, drága akármi. Én legalábbis szeretem a minőséget, most se a legolcsóbbat vásárolom mindenből, de hát azért még nem milliárdokból élek. A lényeg, hogy boldogság ide vagy oda, szerintem hülyeség lenne "otthon ücsörögni" egész életedben, én biztos hogy valami kreatívat csinálnék, könyvet írnék vagy esetleg befektetnék, vállalkoznék, akármi. De valószínűleg nem agyondolgoznám magam napi 16 órában. A pénzszerzésnek sok formája van. (De hogy röviden válaszoljak, én nem lennék lelki beteg attól, ha egyáltalán nem dolgoznék semmit. Csupán hülyeségnek tartom.) 20n
2011. dec. 12. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell munka. legalábbis én nem dolgoznék, nagyon is le tudom magam foglalni munka nélkül, csak azért csinálom, hogy ne haljak éhen, és ne fagyjak meg az utcán.
2011. dec. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én határozottan boldogabb lennék, ha soha nem kéne dolgoznom :)
2011. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!