Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van itt olyan nő, aki 40 éves...

Van itt olyan nő, aki 40 éves kora körül ért révbe, vagy akkor kezdett újra mindent? (társkeresés, munka. ) Lehet még menni valamire ilyen korban?

Figyelt kérdés
Túl vagyok már egy házasságon, a lányom , is szépen felnőtt,túl vagyok pár munkahelyen is, de már egy ideje(3 éve)nincs semmi...Se munka, se társ,Igaz, soká beteg voltam(pánikbetegség) és jól is esett a nyugalom, az itthonlét, de mégsem élhetem így végig az életem.Szeretnék megfelelő munkát és társat találni, de most amiatt aggódom, hogy ilyen korban már hová, kinek kellenék?Igaz, azt mondják legalább 20 évvel fiatalabbnak nézek ki koromnál, na de csak megtudják, hány éves vagyok.Én sem leszek örökké fiatal.
2011. dec. 5. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelmedbe ajánlom Vavyan Fable Tűzvarázs című könyvét.
2011. dec. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyós jelöltem,is 40 éves,eddig semmi nem történt vele,és hirtelen szeptemberben leszólította a szerelem az utcán:) Azóta már össze is költözött a pasival :))

Szóval sok sikert,kitartás!!!:))

20/N

2011. dec. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig A szomszéd nője mindig zöldebb c. filmet ajánlom sok szeretettel. A filmben szereplő nő vastagon elmúlt 40, a pasi, aki új életet kezd, pedig 68.


Bármikor lehet új életet kezdeni, nem kell azzal foglalkozni, hogy hány éves vagy.

2011. dec. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, itt vagyok az egyik legélőbb példa :)

Röviden: 18 évesen mentem férjhez, közös gyerekünk nem lehetett. Örökbe fogadtunk két kislányt. 31 éves voltam, amikor a férjem lecserélt egy fiatalabbra. Jól tette :) ...ééés itt jön az én révbe érésem: 35 évesen megismertem a jelenlegi férjemet, született két gyönyörű kisfiúnk, szeretjük és tiszteljük (!) egymást. Tehát így gömbölyű :)

Látod semmi nincs veszve, járj nyitott szemmel és mosolyogj. Valaki csak Rád vár!

2011. dec. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az előző - nagyon jó -hozzászólásokat a munka kérdéssel egészíteném ki. Az nagyon nehéz. - 40-45 fölött már szinte sehova nem veszik fel az embert, egyre lejjebb tolódik az életkorhatár, és ez egyre inkább a ffiakra is igaz.. Nehezen érthető, 45-65 köz a fél életmű lenne, hogy kell megvalósítani? Csak rákényszerítve, azáltal, hogy elzárva attól, hogy valami kényelmes helyzetben tevékenykedjünk - nagyon kell keresni, mi az, ami szellemi fejlődésemet segíti mégis? ez egy "újrakezdés" mindenképpen, és bármily nehéz meg kell tenni.
2011. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hasonló szituációban vagyok-voltam, mint Te, csak éppen én 50 éves vagyok.

Kettő éve döntöttük el a volt férjemmel, hogy elválunk, mert teljesen kiégett a kapcsolatunk. Az állandó megfelelési kényszer miatt nekem is folyton pánik rohamaim voltak.

Nagyon nehéz volt ez a két év, de ma már tudom, hogy jól döntöttem. Napról napra kellett újra építenem magam, voltak elkeserítő pillanatok, napok, sőt hetek is, de aztán valahogy egyre inkább a kezembe vettem az életem gyeplőjét és amikor kellett, akkor pedig átadtam a Sorsnak, hogy irányítson.


Megtanultam gazdaságosabban élni, értékelni az apró örömöket, az egészségem teljesen helyrejött és időközben megtaláltam a Párom is.

Hidd el, soha nem késő.:)

2011. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
"ilyen korban"??? Egyáltalán nem vagy öreg, de te úgy állítod be magad, mintha 100 éves lennél. 40 évesen még mindent újra lehet kezdeni, sőt, később is, csak akarni kell! A munka nem lesz egyszerű, mert manapság a két diplomás ismerősöm is 2-3 évig keresgélt állást, de sehová nem kellett. Viszont nem szabad feladni! Ha esetleg olyan munka adódna, ami nem a végzettségednek megfelelő, tehát "alacsonyabb rangú", azt is meg kell próbálni. Hidd el, önbizalmat ad, hogy van munkád, kereseted és utána nagyobb lendülettel fogsz tudni nekiállni a további keresésnek. Ha pedig önbizalmad van, azt a pasik is megérzik és megtalálod a párod majd. Nem szabad elkeseredni, fiatal vagy még nagyon! Sok sikert kívánok az újrakezdéshez és kitartást!!!
2011. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egy 34 éves férfi vagyok, és már révbe értem :)

Csak olyanoknak kellenék, akik egyáltalán nem tetszenek. Itt a vége.

2011. dec. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ mindenkinek!
2011. dec. 9. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!