Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lusta vagyok, mit tehetnék...

Lusta vagyok, mit tehetnék ellene? 15/L

Figyelt kérdés
Lusta vagyok minden téren: tanulás, házimunka stb. Már egy ideje nagyon kevés energiám van, szinte csak gépezni, enni és aludni szoktam, máshoz lusta vagyok. A jegyeim is nagyon rosszak,lettek, kitűnőből 2-3-as lettem. :( Ez miért van? Segítsetek, változnu szeretnék! 15/L
2011. nov. 24. 10:16
 1/2 bánomisén ***** válasza:

Előszöris azt tudnod kell, hogy kamaszkorban a szervezet nagyon radikális változásokon megy keresztül, ami megterheli. Ezért fordul elő, hogy vannak időszakok, amikor a kamaszok "lustábbak", mint általában.

Persze az is előfordul, hogy egy kamasz lustább, mint kellene. Ezen úgy tudsz változtatni, hogy nem leszel lusta, nekiállsz tanulni, rendszeresen mozogni (biciklizz, korizz, mit tudom én, amit szeretsz) és minden éjjel rendesen kipihened magad. Vigyél rendszert az életedbe, alakíts ki egy napirendet és azt tartsd is be.

2011. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Ez általában olyankor következik be, amikor az emberből nincs, ami kihozza az energiát. Nincs késztetés, nincs motiváció. (Persze betegség is lehet, de azt említetted volna. :))


Meg kell találnod azokat a célokat, amiket el akarsz érni, és jönni fog vele a tetterő is. Én is voltam ebben a helyzetben, tudom miről beszélek. :S Depressziónak is hívják a durvább formáját.


Pl. ha találsz egy nagyon jó projektet, amit szeretsz csinálni, akkor pezsegsz, és nem nyűg lesz csinálni, hanem még aludni is alig akarsz majd, mert nem akarod abbahagyni. :) Közben persze másra is tudod az energiáidat használni.

Vagy ilyen, amikor megismerkedsz valakivel, és esetleg változtatni akarsz az alkatodon: nem nyűg lesz lemenni a boltba, hanem még a mínuszokban is szívesen kocogsz, mert van, ami motivál. (Mondjuk 15/L vagy, nem tudom, mennyire aktuális ez. :))


Nekem ez működött. Belekezdtem valamibe, és nagyon motivál, azóta szinte alig alszom. :)

Meg ne lógj annyit a FB-on, meg ilyen portálokon, mert nem igazán profitál belőle az ember, az idejét viszont megeszi. :D


A legnehezebb az, mikor fáradtnak érzed magad, és mégis el kellene kezdened valamit. Hidd el, ha már elkezdted, múlni fog a fáradtság... :) Olyan energiák vannak az emberben, hogy ha kell, akkor végigtáncol egy teljes éjszakát a diszkóban :D vagy végiglapátol egy 8 órás műszakot. Energia tehát VAN benned, csak azt használni kell.


Mosogatásnál én pl. MP3-at hallgatok. Hangoskönyv s jó pl.. :)

Nálam ezek működnek; remélem, tudsz belőle valamit használni. Sok sikert! :D

2011. nov. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!