Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan "pörgessem fel" az...

Hogyan "pörgessem fel" az életemet? 20L

Figyelt kérdés

Sajnos a munkám miatt, monoton dolgokat kell végeznem otthon a gép előtt ülve. Úgy érzem, hogy azóta ez a monotonitás kihat az életem más területeire is. Ok nélkül kedvetlen vagyok és unom magam, nincs kedvem semmihez.

Szeretném ha izgalmasabb lenne az életem, pörgősebb. Sportolok is, de amikor így rám telepszik az unalom, ahhoz sincs kedvem. Van mód ezen segíteni? Tudom, nekem kéne, de nem tudom hogy kezdjek hozzá, hogy megváltoztassam az életem kicsit.


2011. nov. 22. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Sportolj többet, ismerkedj emberekkel, szerezz új ismerősöket/barátokat, akikkel el lehet menni moziba, vásárolni, stb!

Amúgy lehet az időjárás miatt érzed így magad, ezek a napsütés mentes napok sok embernek elveszik a kedvét mindentől, pl nekem is. :(

2011. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Stella90 ***** válasza:
én is ugyanezzel a problémával küszködök, csak én amiatt, hogy a nap 24 órájában a gépem előtt ülök, 20 kilot híztam...amikor nem gépezek, a ps3 előtt ülök...borzalmasan enervált és indiszponált lettem emiatt...a mozgás is nehezemre esett...elhatároztam egyik napról a másikra, hogy minden nap 1 órát béres alexandrázok. már 2 hete csinálom, és sokkal energikusabb vagyok...több dologhoz van energiám...eljárok a barátnőmhöz, és a többi...nekem ez segített...előbb-utóbb remélem le is fogyok tőle :)
2011. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Igazából csak elkezdeni nehéz:) Hogy ne süppedj bele a monotonitásba,állj fel minden órában fel 5-10 percre! Használd ki, hogy otthon vagy: nekem unalom és letargia ellen mindig beválik, ha elkezdek énekelni. (Munkahelyen ezt nem vállalnám be:D). Nem baj, ha esetleg nincs jó hangod,és az se fontos,h mit énekelsz... valami suliban tanult dal vagy sláger teljesen jó. Eleinte fura lesz, de aztán belejön az ember és elkezdi élvezni:D

Vagy csinálj bármi más kreatív dolgot: rajzolj, fejts rejtvényt..Az is nagyon jó, ha minden nap tudod tartani a kapcsolatot a barátatnőiddel. Vagy találkozni, vagy, ha ez nem megoldható telefonnal (pl családi csomag,v más kedvezménnyel):) A lényeg az, hogy állj fel a géptől és zökkenj ki. Ha sikerül kizökkened, majd jönnek az öteletek:)

2011. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nos, a megoldást biztosan nem tudom, de leírom, nekem mit szoktak tanácsolni. Én egy pár éve sajnos elég visszahúzódó lettem, nehezen barátkozom; egyedül a húgommal szoktam elmászkálni erre-arra; nekem mindenki azt tanácsolja, ismerkedjek emberekkel, mozduljak ki itthonról, stb...

Persze szerintem ezt megvalósítani sokkal nehezebb, mint ahogy azt mások gondolják, legalábbis nekem az... Egyedül kinek van kedve bárhová elmenni, "ismerkedni"? :S

Egyébként én annak idején sokat fórumoztam, olyan helyeken, ahol hasonló érdeklődésű emberek voltak, mint én. Sok barátot szereztem ott, eljártam találkozókra, összefutottunk a többiekkel. Azóta sajnos szétment a társaság, én meg valahogy egyedül maradtam. :) Kapom is rendesen a magamét a családomtól, hogy miért nem vagyok olyan, mint a többi velem egykorú fiatal.. :P

22/L

2011. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

13:32-es vagyok! Az jutott még eszembe, hogy nekem az segít átvészelni a mindennapokat, hogy próbálok minden nap időt szakítani a hobbijaimra, pl. én szeretek képregényt olvasni. :) Ha valami olyat csinálsz, ami feldob, attól jobb lesz a hangulatod.

Remélem tudtam segíteni. :)

2011. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! :)

igen, azt kéne, hogy többet sportolni, meg eljárni. csak egyedül tényleg nincs kedvem, mások meg nem érnek. meg annyira sok barátom nincs is. :(

2011. nov. 22. 13:41
 7/8 anonim válasza:
iratkozz be egy téged érdeklő tanfolyamra (van hétvégi, vagy esti). Ott hasonló érdeklődésű emberek vannak, mint te, összeismerkedhetsz jó fejekkel:)
2011. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
sokat sportolok, tanfolyam meg nem nagyon van errefelé. :(
2011. nov. 27. 11:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!