Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van értelme barátok nélkül élni?

Van értelme barátok nélkül élni?

Figyelt kérdés
Már rég a 20-as éveimben vagyok, de soha nem volt még egy igazi barátom se. Próbáltam való életeben, meg a neten is keresni, de ahogy idősebb leszek, úgy nehezedik, mindenkinek kialakult baráti társasága van, és én egyébként is nehezen tudok ismerkedni. Mostanra már majdnem beletörődtem ebbe, biztos oka van, hogy így alakult, de akkor is pocsék érzés, hogy nincs senki akivel őszintén el tudnék beszélgetni, hülyéskedni, közös programokat szervezni stb. Egyszerűen nem tudom mit csináljak, teljesen lehangol ez az egész, de nem látok semmi kiutat belőle.
2011. nov. 16. 23:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

ma 21:45

17 teljes egyedüllét után azért hozzáfűzném, hogy hülyeség amit mondasz. (bocsánat)

2012. jan. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
47%

tegnap 23:17!

Itt 21:45.

Én tiszteletben tartom a véleményed!

Ezért is fogalmaztam úgy hogy axiómaként kell kezelni amit írok: feltétel nélkül igaznak elfogadni. Ha matekozni tanulsz és hülyeségnek tartod hogy 1 = 1 (vagyis szerinted 1 nem egyenlő önmagával) akkor soha nem fogsz tudni összeadni... El kell fogadni hogy 1=1...

Tehát ha a te tapasztalatod az, hogy hülyeség amit írtam... Hát ezzel nem tudok vitatkozni, nem éltem át amit te...


Ugyanakkor azért vagyunk itt hogy segítsünk a kérdezőnek.

Te 17 év egyedülléttel a hátad mögött már profi vagy a témában... Szerintem az is hasznos ha elmondod mit csináltál, mivel próbálkoztál eddig. Hogy tudhassuk mi az ami tényleg nem működik!

2012. jan. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Kérdező: Nézd meg, itt is mennyien próbálnak segíteni neked! Vannak jófej emberek, csak merni kell megnyílni nekik, kommunikálni velük. Nem vagy egyedül a problémáddal, az elmagányosodás egyre nagyobb gond. De csak egy kis nyitottság kell, egy kis optimizmus és őszinte érdeklődés, és máris megoldható!


25/L

2012. febr. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Hozz el egy kutyát a menhelyről.

"nincs senki akivel őszintén el tudnék beszélgetni, hülyéskedni, közös programokat szervezni stb."


A kutyának beszélhetsz. A kutyával szórakozhatsz, trükköket taníthatsz neki. A kutyával számtalan közös programot szervezhetsz.


Lehet, hogy a kutyázás közben megismert többi kutyással életre szóló barátságot köttök.

2012. febr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. Nekem sincsenek barátaim, de meg vagyok nélkülük. Egyszerűen nincs olyan, akivel jól megértenénk egymást. Mindig így volt.
2012. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Nemsok :|

Nekem viszont már ink barátnő kellene, csak sajnos nincs sok időm csajozni , lassan haladok, pedig mindig utazok vhova, olyan jó lenne ha vki elkisérne :)

2012. máj. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy legyenek barátaid, barátnak kell lenned - mondta az apám. Nem értettem. Aztán rájöttem, hogy nem is igaz.

Ahhoz, hogy barátaid legyenek, SAJÁT MAGAD barátja kell hogy legyél. Na ez igaz.

És az is igaz, hogy amikor nem akarsz barátokat, mert egyszerűen csak jól érzed magad, akkor lesznek. Nem hiányoznak, nem rokkannál bele ha eltűnnének, de jó hogy vannak.

2012. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Van, hogyne lenne. Nekem sincsenek mégis megvagyok. Néha érzem a hiányát hogy nincs senki aki leb@szna vagy oldalba rúgna ha szerinte nem jó dolgot csinálok, de megteszem magamnak.
2012. máj. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Üdv. Én a 20-as éveim végén vagyok, na jó a legvégén. Régen nem foglalkoztam vele, de azért a 3. X megrémit. De ezt most hagyuk. Sajna igaz bazátom nekem sincs ami több okra is visszavezethető. Talán a legfőbb ok, hogy az iskolai tanulmányaim után elhagytam szülővárosom és az ottani barátok iskolatársak sajna ott maradtak. De nem láttam más lehetőséget, mivel ott semmi munkalehetőség nem volt, és nem akartam minimálbéresként gülizni 12-órákat mint sokan mások. A másik lehetőség a segéjen tengődés volt, ami megint nem pálya. Ezért a költözés mellett döntöttem. Eljöttem az ország másik végébe, és valóban munka, megélhetés szempontjából fényévekre van a nyugat a kelettől. Nem sokkal később sikerült külföldre is kijutni, és jópár évet lehúzni. Most megint itthon vagyok, dolgozom. De sajna a sok év alatt sem sikerült baráti kört kiépítenem itt. Az okaival tisztában vagyok, a kint töltött évek alatt csak a munka töltötte ki az időmet, nem volt időm másra. Közben a szülővárosomban hagyottakal is megszakadt a kapcsolat. Szinte mind családot alapított dolgozott, és a nagy távolság is ellenem van. Most ott tartok, hogy csak élek eggyik napról a másikra, célok nélkűl. Se barátok, se barátnő.

Kicsit na jó erősen pesszimista is lettem. De... most úgy gondolom teszek ellene. Habár azt még ki kell gondolnom ,hogy hogyan. Kezdésnek szeretnék szeptemberben beiratkozni esti iskolába éretségizni. A papítr is jól jönne, meg talán ott majd találok barátokat.(remélem észrevetted az utolsó mondatomban lévő kicsiny optimiuzmust "talán" ez már egy kis változás :D)

Én azt mondom van értelme barátok nélkül élni, de mégis csak vidámabban telik az idő a barátok társaságában.

És ha sikerrel jártál kérlek írd ide meg a receptet. Minden jót sok sikert kívánok neked.

2012. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!