Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van értelme barátok nélkül élni?

Van értelme barátok nélkül élni?

Figyelt kérdés
Már rég a 20-as éveimben vagyok, de soha nem volt még egy igazi barátom se. Próbáltam való életeben, meg a neten is keresni, de ahogy idősebb leszek, úgy nehezedik, mindenkinek kialakult baráti társasága van, és én egyébként is nehezen tudok ismerkedni. Mostanra már majdnem beletörődtem ebbe, biztos oka van, hogy így alakult, de akkor is pocsék érzés, hogy nincs senki akivel őszintén el tudnék beszélgetni, hülyéskedni, közös programokat szervezni stb. Egyszerűen nem tudom mit csináljak, teljesen lehangol ez az egész, de nem látok semmi kiutat belőle.
2011. nov. 16. 23:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Értelme van, csak nehéz. A baráti társaság nem egyenlő a barátokkal, szórakozni lehet ismerősökkel is. Az igazi barát meg ritka madár, csak a bajban ismerszik meg. Én olyan különc vagyok, hogy nagy szerencsének mondhatom, hogy sikerült találnom egy igazi barátot, aki sokszor kirángatott már a szarból, és segített, ha kellett.
2011. nov. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

Hát em igen hiszem ,hogy lenne értelme barátok nélkül élni.

A barátság egy nagyon fontos dolog az emberi kapcsolatokban. A legtöbb ember számára barátok nélkül az élet szinte elképzelhetetlen.A barátság az egyik emberi kapcsolat, mely emberek között alakul ki több örömteli találkozás, beszélgetés által.Kölcsönös elfogadás, rokonszenv, szeretet, bizalom, szövetség, együttérző képesség, nyitottság, törődés jellemzi.

De ne add fel biztosan találsz majd egy őszinte, igaz barátot.

2011. nov. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nekem ismerőseim se nagyon vannak :( Nagyon nehezen nyílok mások előtt, ezért hamar elkönyvelnek egy ilyen magának való valakinek (és ez a jobbik eset). Meg csak úgy szórakozni eljárni soha nem szerettem, alkoholt sem iszom, ezek is biztos nehezítik a dolgom...
2011. nov. 17. 01:02
 4/29 anonim ***** válasza:

A probléma valószínűleg ott kezdődik, hogy mindenkinek más igényei vannak ilyen téren, és nem csak hogy más, de változó is.

Magyarul lehet, hogy tavaly ilyenkor tökéletesen megfelelt nekem valaki, most már mindketten mások vagyunk.

De lehet, hogy csak én veszek félévente 180 fokos fordulatot.

2011. nov. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Egyébként hová valósi vagy?
2011. nov. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Mohács környéki vagyok.
2011. nov. 17. 01:11
 7/29 anonim ***** válasza:
Franc, az nagyon messze van. :D
2011. nov. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben vagyok, ha gondolod privátban beszélhetnénk.

21/F

2011. nov. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Figyu!

Lehet hogy majd új suliba vagy új munkahelyre kerülsz ott lehet lessz aki kedvelni fog téged olyannak amilyen vagy!Sose eröltesd a dolgot mert ettől más emberekben félelmet kelthetsz ...

Tudod nekem az egész gyerekkorom barátok nélküli volt...míg el nem jutottam szakközépbe!Most is megvannak azok a barátok csak tudod mindenki dolgozik és másfelé lakunk így ritkán jön össze a csapat bulira vagy egy piálásra.

Fel a fejjel majd még lessz jobb is!Addig is ajánlomne legyél sose beszari próbálj meg az emberekhez úgy viszonyulni hogy ne félj tőlük.Semmi baj ha egyszer kétszer csalódsz emberekben,ilyen az élet mindenki szív valamivel.

További minden jót!

Üdv!

2011. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mivel ennyire nem jött össze soha semmi, ez még jobban gátol, úgy érzem, csak zavarnék mindenkit...
2011. nov. 17. 15:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!