Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy lazacsávó mitől lesz...

Life is beautiful kérdése:

Egy lazacsávó mitől lesz lazacsávó? Hogyan válhatnék én is lazává, hogyha eleve nem annak neveltek?

Figyelt kérdés

van pl egy osztálytársam ,akinek nagyon vonzó személyisége van(számomra nem ,de a legtöbb ember számára) ,azáltal ,hogy nagyon laza ,mint egy tipikus deszkás fazon..


ami a külsőjét illeti egyáltalán nem írható le róla a jóképűség ,mégis van egy rakat haverja(persze ők is olyanok akik számomra nem szimpatikusak), mindig odamegy hozzájuk dumálni egyet


a kérdésem az ,hogy ha én nem ilyen vagyok, nem ilyennek neveltek ,akkor hogyan válhatnék (ha nem is ennyire) egy fokkal lazábbá..


egyáltalán miért lehet az ,hogy ő ilyen lett? mi az hgoy így nevelték? vagy egész egyszerűen máshogy képződtek le benne a történések és mindez elindított egy folyamatot ami ilyen irányba terelte a személyiségét?

18f


2011. okt. 31. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. okt. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyszerűen csak legyél laza
2011. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem igazán értettetek meg..mintha nem egy nyelven beszélnénk:\
2011. okt. 31. 22:31
 4/6 anonim ***** válasza:

De ha számodra ez nem annyira szimpatikus akkor miért akarsz te is olyanná válni? Azt szeretnéd, hogy több barátod legyen és könnyebben tudj kommunikálni az emberekkel? Barátkozz hozzád hasonlókkal, akikkel nem csak haverkodtok és lényegében a semmiről váltotok pár szót, hanem tartalmas beszélgetéseket is tudtok folytatni.

A szociális képességeidet pedig leginkább gyakorlással fejlesztheted, vagy ha van olyan barátod aki azokban jó akkor megkérheted magyarázza el. Valamennyit segít.


Szerintem nem csak arról van szó, hogyan neveltek. Nem mindenkinek ugyanolyan a személyisége.

Gondolom sokat számít, milyen külső hatások, milyen ingerek érték kiskorában. Milyen emberek vették körül, milyen volt a gyerekkora stb.


"vagy egész egyszerűen máshogy képződtek le benne a történések és mindez elindított egy folyamatot ami ilyen irányba terelte a személyiségét? " igen. + vele más dolgok történtek (nem feltétlenül jobbak), mint veled.


De mit szeretnél, mit vársz ettől az esetleges megváltozástól? Lehet másképpen is elérhetnéd amit akarsz.

2011. nov. 1. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt szeretnéd, hogy több barátod legyen és könnyebben tudj kommunikálni az emberekkel?

ahogy mondod. alig van pár normális barátom, de ha sikerülne vhogy úgy (pia nélkül) szót értenem a haverokkal is,hogy jól érezzem magam ,annak nagyon örülnék


azt szeretném ,ha könnyebben vennék bármit ,nem kéne izgulnom ha megyek partyzni ,hogy húha vajon eleget fogok inni ahhoz ,hogy laza legyek és tudtak beszélni azzal is akivel szinte alig van közös témánk(tehát maradnak a hülyeségek)


vagy ha az osztálytársasim előtt kell beszélnem, ha csak felszólít a tanár, van hogy elakad a hangom ,annyira izgulok ,hogy mitől?? fogalmam sincs, de nagyon irritál, viszont már nem egyszer fordult elő h röhögnek, de nem csak rajtam csak egy laza srác leszarja ha nevetnek rajta(vele) ,én meg felnagyítom és elcseszi a napom:(

2011. nov. 2. 00:19
 6/6 anonim válasza:

Ha jól értem a lazaság egy fajta magabiztosságot jelent itt. A magabiztosság belülről fakad, de lehet tenni azért, hogy kifejlődjön, pl ha találsz valamit, amiben jó vagy. Vagy pl nekem sokat segített egy amatőr színtársulatban való részvétel, ezt tudom ajánlani neked is: itt megtanulsz beszélni, kiállni mások elé, és ha kényelmetlen helyzetbe sodródsz, nem nevet ki senki, mert ez is a fejlődés része.

Jellemfejlesztő és önbizalom fejlesztő lehet a sport is(tévedés, hogy túl késő elkezdeni, főleg ha valami érdekel!).


Az meg, hogy olyan emberekkel is kellemesen el tudj társalogni a semmiről, az úgyis kialakul, mert elég sok ember van, akivel nem lesz közös pont, mégis muszáj lesz együtt "mozognod" velük.

2011. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!