Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha a tiszta úton nem megy?

Ha a tiszta úton nem megy?

Figyelt kérdés

Nos. Nehéz helyzetbe keveredtem. Apám meghalt, anyám lebetegedett. Abba kellett hagynom a tanulmányaimat.... Volt, hogy napokig kenyér sem volt itthon. A legutóbbi munkaadóm átvert. Egy hetet dolgoztam ingyen. A látásom romlik és ami a legfájóbb. Kiestem a szeretett világomból. A sportból, utazásból, tanulásból. Már az öngyilkosságon gondolkoztam, de most az életem a tét.


Szó szerint.


21 éves vagyok. És találtam egy megoldást. Igen rizikós. Áruházi lopásról lenne szó. Még amikor árufeltöltőként szenvedtem ( miközben a barátaim már tanultak ) rájöttem hogyan lehet kinyitni a safereket. Átcsomagolni a termékeket, eltenni oda, ahol senki sem keresné. Majd egy két napom belül visszamenni érte.


Amikor ki kellett fizetni a fogszabályozómat úgy döntöttem megteszem. Ugyanis a szüleim abbahagyták a kezelések fizetését nekem meg százezres tartozásaim voltak.


5 telefont tettem bele egy solar lampa dobozába. 60 ezer ft, a dobozt leragasztottam, hogy a kasszás véletlen se nézzen bele. Működött.


Végignéztem az ország összes áruházainak listáját. Havonta csak kétszer kell megtennem. Ez fél napot vesz igénybe. A pénzből hazaadhatnék. Tanulhatnék. Sportolhatnék. Úgy élhetnék, mint régen. Addig amíg a talpamra nem állok.


Havi két ilyen esetnél a lebukás esélye nem sok, bár ez benne van. De jobb az öngyilkosságnál. Ha meg meg is történik, védekezhetek. Tanultam jogot is (amíg tehettem..........) az ártatlanság vélelme mindent felülír. De pszichiátriára is elmehetek miszerint kleptomániás vagyok. Ez enyhítő körülmény lenne.


ha ilyen helyzetben lennétek. Kockáztatnátok? Vagy szépen lassan elvesznétek. Sok kritikára számítok, de. Én azt gondolom érthető a helyzetem. Mondom, az öngyilkosságot fontolgatom és úgy állok hozzá..... Ha már. Akkor miért ne vegyem alapból kalandnak az életet.


2011. okt. 10. 04:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Arra nem gondolsz, hogy egy ilyen vallomás után könnyedén eljuthatnak hozzád?

Nem a multival fogsz kiszúrni, hanem a dolgozókkal. Ha eltűnik az áru, azért MINDIG felelőssé tesznek valakit, és nem a vezetőséget. A lopásaidért mások fogják elveszíteni az állásukat, hogy te megvalósíthasd az álmaid. Nem érdekel, mi történik másokkal, nem is nagyon gondolkodsz ezen. Emiatt gerinctelen ember vagy, de azért ezek a "bombabiztos" módszerek is csődöt mondanak, és akkor majd leülöd az idődet.

A probléma veled az, hogy a problémákat nem megoldani, hanem megkerülni akarod, amivel újabb, súlyosabb problémákat generálsz.

És így a végére, gondolom ez egy szakdolgozat lesz az egyetemre, tehát a kérdés kamu. Ennek ellenére másoknak még hasznos lehet.

2011. okt. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Annyira nevetséges sötét vadbarom itt mindenki, szidjátok csak a kérdezőt, aztán majd ha 50 évesen lábra se tudtok állni a fizikai munka okozta maradandó károsodástól, mint szüleim, akkor majd sírtok. A tacskóért, meg a többi köcsög multiért nem kár, ha nem lennék felfüggesztve akkor most is lopnám őket szétfele. :) Nem veszítek észre, hogy az ilyen nagy cégek teszik tönkre a Földet? A világunkat? A boldogságunkat? Ezek szereznek rajtunk milliárdos profitot, miközben fillérekért szoptok nekik 12 órába. Idióta birka nép vagytok, semmi más.
2011. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

még sosem loptam, de áruházból simán lopnék, ha arról lenne szó, hogy már enni sincs mit.

viszont semmilyen körülmények között nem rabolnék ki egy embert, akkor sem, ha gazdagnak tűnik, és valószínűleg nem vágja földhöz. az már nagyon CIGÁNY dolog.

2011. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
drog árusítás jobban fizet
2011. okt. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 15:48

Inkább vagyok "idióta birka", aki a munkától 50 évesen lábra sem tud állni, mint egy bűnöző.

Szép sütemény vagy a kérdezővel karöltve, az ilyen erkölcsi fogyatékosok miatt olyan a világ, amilyen. Sajnállak.

2011. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Előző válaszolóval maximálisan egyet tudok érteni. Kérdezőnek: MINDIG meg lehet oldani tiszta úton, csak valamikor nehezebb, valamikor könnyebb. Tegyük fel, hogy sikerül a terved, átvészeled ezt a nehezebb időszakot úgy, hogy lopkodsz, de teszem azt tényleg sikerül egyszer a saját lábadra állni, amit mások kemény erőfeszítések árán érnek el. Te akkor büszke lennél magadra, tükörbe tudnál nézni?


Egy kis háttérinfó az idióta birkázó válaszolóról: 21 éves, és egy sz*ros érettségit nem hozott össze a saját lustasága és hülyesége miatt (és nem is tervezi már), és folyamatosan csak kibúvókat keres, hogy miért nem akar "idióta birka" vagy "bérrabszolga" lenni. Azt saját maga is bevallotta, h egy szarka, és még büszke is rá. Semmit nem ért el az életben, és nem is fog.

Bocsi az offért, csak úgy gondolom, hogy jó tudni a kérdezőnek, hogy milyen emberektől érkeznek a nagyszerű tanácsok.

2011. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Nos, az a helyzet, hogy az erkölcsi problémák helyett elvi dolgok jöttek előtérbe. Vagy más. Kiszámoltam, hogy legalább 7x !!! Kell megfordulnom egy áruházban ahhoz, hogy egy normál 150 ezres fizetést össze tudjak szedni (természetesen azzal a módszerrel amit kitaláltam, tehát alkalmanként 100.000 ftnyi értéket kell 30 ezerért kihoznom és a pénzem max duplázódik, de semmi több.


Ha havonta kétszer kellene megtennem csinálnám. De az, ami eszembejutott nem hoz "ennyi pénzt"


Ên meg azt gondolom, hogy minél többször fordulok annál nagyobb a lebukás veszélye. 7 forduló egy hónapban már bőven elég.


És, hogy is mondjam. Ha már erre vállalkozom nem ilyen piti dologgal szeretnék lebukni. Ez a gáz ezzel az egésszel.....

2011. okt. 13. 15:27
 28/28 anonim ***** válasza:

Akkor látom, hogy hiába koptattuk a szánkat.

Gratulálok neked, remélem elkapnak majd valami nem annyira "piti" dologgal...;)

2011. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!