Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha a tiszta úton nem megy?

Ha a tiszta úton nem megy?

Figyelt kérdés

Nos. Nehéz helyzetbe keveredtem. Apám meghalt, anyám lebetegedett. Abba kellett hagynom a tanulmányaimat.... Volt, hogy napokig kenyér sem volt itthon. A legutóbbi munkaadóm átvert. Egy hetet dolgoztam ingyen. A látásom romlik és ami a legfájóbb. Kiestem a szeretett világomból. A sportból, utazásból, tanulásból. Már az öngyilkosságon gondolkoztam, de most az életem a tét.


Szó szerint.


21 éves vagyok. És találtam egy megoldást. Igen rizikós. Áruházi lopásról lenne szó. Még amikor árufeltöltőként szenvedtem ( miközben a barátaim már tanultak ) rájöttem hogyan lehet kinyitni a safereket. Átcsomagolni a termékeket, eltenni oda, ahol senki sem keresné. Majd egy két napom belül visszamenni érte.


Amikor ki kellett fizetni a fogszabályozómat úgy döntöttem megteszem. Ugyanis a szüleim abbahagyták a kezelések fizetését nekem meg százezres tartozásaim voltak.


5 telefont tettem bele egy solar lampa dobozába. 60 ezer ft, a dobozt leragasztottam, hogy a kasszás véletlen se nézzen bele. Működött.


Végignéztem az ország összes áruházainak listáját. Havonta csak kétszer kell megtennem. Ez fél napot vesz igénybe. A pénzből hazaadhatnék. Tanulhatnék. Sportolhatnék. Úgy élhetnék, mint régen. Addig amíg a talpamra nem állok.


Havi két ilyen esetnél a lebukás esélye nem sok, bár ez benne van. De jobb az öngyilkosságnál. Ha meg meg is történik, védekezhetek. Tanultam jogot is (amíg tehettem..........) az ártatlanság vélelme mindent felülír. De pszichiátriára is elmehetek miszerint kleptomániás vagyok. Ez enyhítő körülmény lenne.


ha ilyen helyzetben lennétek. Kockáztatnátok? Vagy szépen lassan elvesznétek. Sok kritikára számítok, de. Én azt gondolom érthető a helyzetem. Mondom, az öngyilkosságot fontolgatom és úgy állok hozzá..... Ha már. Akkor miért ne vegyem alapból kalandnak az életet.


2011. okt. 10. 04:54
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
A módszert ne kritizáljátok. Egy kicsit tisztább a telefonosnál, de nem írom le. Nem szeretném, hogy mindenki elkezdje csinálni.
2011. okt. 10. 04:57
 2/28 anonim ***** válasza:
Normális ember nem kezdi el csinálni. Akaratgyenge és lusta vagy dolgozni tisztességesen. Még meg is ölnéd magad. Szánalom. Tudod ha jogot is tanultál volna, akkor tudhatnád hogy nem így van ahogy leírtad. Te dolgod mit kezdesz az életeddel, de gáz ha csak ennyi jutott az eszedbe ennyi idősen. Sokan vannak szar helyzetbe, de mégsem ennyire ingyenélő lusta alávaló módszert választanak.
2011. okt. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagyok ilyen helyzetben, ezért csak azt tudom mondani, hogy soha nem lopnék. Dolgoznék feketén külföldön, de nem lopnék úgy direkt módon.

Jó, tegyük fel, egyszer megcsinálod. Összejön, lesz egy kis pénzed. Addig utánanézel, hogy milyen melók vannak Ausztriában pl, ahol mondjuk kint lehetsz 1 hónapot, majd 1 hónapot itthon. Csak az utazást kell kifizetni, aztán lesz pénzed, anyukád mellé tudsz erre az időre ápolót fogadni ha tényleg 60 ezer forintot összeszedsz így. Innentől meg sínre kerül minden, elfelejted ezt a kis incidenst, és kész.

Nem tudom én mit tennék, jelenleg ez a megoldás a kisebbik rossz, minthogy végiglopd az idei évet, aztán meg a többit is.

2011. okt. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Kérlek ne csinálj úgy, mint ha könnyű lenne. Hatalmasat kockáztatok. És leírtam, hogy sokáig dolgoztam is.
2011. okt. 10. 05:17
 5/28 A kérdező kommentje:
Ha "végiglopom" az idei évet, visszatérhetek a régi életembe. Amibe szinte reménytelenül szerelmes vagyok, mióta ott kellett hagynom. Az osztrák feketemunka még nagyobb képszakadás lenne, mint a mostani helyzetem.
2011. okt. 10. 05:20
 6/28 anonim ***** válasza:

Igazából annyit még hozzátennék, hogy menne tiszta úton, csak tovább tartana.

Az eddigi válaszaidat nézve, erről már nem fog senki lebeszélni, ezt te eldöntötted, csak a lelkiismeretednek vársz egy kis megnyugtatást, hogy valóban, nincs más lehetőség, nagyon rossz helyzetben vagy.

2011. okt. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Igen, igazából arra vagyok kíváncsi ki tenné meg a helyemben. Persze ezt a helyzetet nehéz megérteni. Amikor te fürdeted le minden nap a beteg édesanyád, már semmi nem érdekel. Főleg a tisztesség és a társadalom nem.
2011. okt. 10. 05:25
 8/28 anonim ***** válasza:
Tudod én is sokmindent szeretnék, de nem tehetem meg. Az élet lemondásokkal jár. De Azért hogy valamim legyen még nem lopok hivatásszerüen. Tudod van becsület meg tiszzesség és nyugodtan akarom élni az életem azzal amim van. Mert inkább ennyi mint a te módszered. Inkább kecselek minimálbérért minden nap, minthogy lopjak. Lehet én vagyok a hülye, de ez van. Akinek büdös a meló tegye. Majd megszokod, aztán pihizel kicsit a sitten, mert az lesz. Ott etetnek nem lesz gondod. Tod mit? Azt csinálsz amit akarsz. Nem kell a rizsa h melóztál stb meg az önsajnálat. 21 éves vagy. Ha ennyire gyenge senki vagy lopj. Ha embernek érzed magad állj talpra.
2011. okt. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én is 21 éves leszek, de anyagi okok miatt egyetemre nem mehettem. Szar helyzetben vagyok, de van kitartásom ellenben veled. A kitűnő érettségim után (gazdaságtan) elmentem szakmunkásképzőbe tettem egy nagy fordulatot hogy kitanuljak egy szakmát majd vállalkozó legyek. Én most csóró vagyok, de gazdag leszek mert megküzdök érte. Találj magadnak te is egy célt vagy legyél öngyilkos,de cél nélkül vagy bűzözőként ne éld le az életed mert az rosszabb a halálnál.


És mielőtt sajnáltatod magad leírom hogy 10 éves korom óta dolgozom, akkoriban csak feketemunka (mezőgazdaságban dolgoztam, kapáltam, ültettem stb...) aztán kemény kőműves munka, most pedig épületgépészet.


Nem könnyű, de erről szól az élet. Az erőseké a világ. Küzdjél, ne add fel, és legálisan többet fogsz keresni mint holmi pitiáner lopással amivel leültetnek évekre.

2011. okt. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Mellesleg ha van egy kis lelkiismereted nem lopsz többet üzletekből, mert azt nem a gazdag multitól lopod, hanem az ott dolgozókkal fizettetik ki.
2011. okt. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!