Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha a tiszta úton nem megy?

Ha a tiszta úton nem megy?

Figyelt kérdés

Nos. Nehéz helyzetbe keveredtem. Apám meghalt, anyám lebetegedett. Abba kellett hagynom a tanulmányaimat.... Volt, hogy napokig kenyér sem volt itthon. A legutóbbi munkaadóm átvert. Egy hetet dolgoztam ingyen. A látásom romlik és ami a legfájóbb. Kiestem a szeretett világomból. A sportból, utazásból, tanulásból. Már az öngyilkosságon gondolkoztam, de most az életem a tét.


Szó szerint.


21 éves vagyok. És találtam egy megoldást. Igen rizikós. Áruházi lopásról lenne szó. Még amikor árufeltöltőként szenvedtem ( miközben a barátaim már tanultak ) rájöttem hogyan lehet kinyitni a safereket. Átcsomagolni a termékeket, eltenni oda, ahol senki sem keresné. Majd egy két napom belül visszamenni érte.


Amikor ki kellett fizetni a fogszabályozómat úgy döntöttem megteszem. Ugyanis a szüleim abbahagyták a kezelések fizetését nekem meg százezres tartozásaim voltak.


5 telefont tettem bele egy solar lampa dobozába. 60 ezer ft, a dobozt leragasztottam, hogy a kasszás véletlen se nézzen bele. Működött.


Végignéztem az ország összes áruházainak listáját. Havonta csak kétszer kell megtennem. Ez fél napot vesz igénybe. A pénzből hazaadhatnék. Tanulhatnék. Sportolhatnék. Úgy élhetnék, mint régen. Addig amíg a talpamra nem állok.


Havi két ilyen esetnél a lebukás esélye nem sok, bár ez benne van. De jobb az öngyilkosságnál. Ha meg meg is történik, védekezhetek. Tanultam jogot is (amíg tehettem..........) az ártatlanság vélelme mindent felülír. De pszichiátriára is elmehetek miszerint kleptomániás vagyok. Ez enyhítő körülmény lenne.


ha ilyen helyzetben lennétek. Kockáztatnátok? Vagy szépen lassan elvesznétek. Sok kritikára számítok, de. Én azt gondolom érthető a helyzetem. Mondom, az öngyilkosságot fontolgatom és úgy állok hozzá..... Ha már. Akkor miért ne vegyem alapból kalandnak az életet.


2011. okt. 10. 04:54
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Előző előtti. Pont ezt szeretném kikerülni. Te is megtetted volna, ha tisztán láttad volna magad előtt az eredményt..... Amit elérhetnél.


Én nem akarok szakmunkásképzőbe menni.

2011. okt. 10. 05:34
 12/28 A kérdező kommentje:

Pont te írtad, hogy az erőseké az élet. Nos én nem fogom rabszolgasorba taszítani magam, csak mert nem merek "gyümölcsöt szedni" egy bizonyos fáról. Pont két szemet, hogy jól lakhassak.


Másnak eszébe sem jut. Boldog tudatlanság.


Az ott dolgozókkal fizettetik? Relative igen. Bár velem sosem fizettettek ki multinál ellopott dolgokat. De az tény, hogy olyan alacsonyak a bérek, hogy abban minden benne van.


Ezek az áruházak lapátolják ki a pénzt idegen országokba. Részben ez okozta a gazdasági összeomlást. Elkezdett mindenmi vásárolni.

2011. okt. 10. 05:39
 13/28 anonim ***** válasza:

Ha jobban megnézed én voltam az utolsó és azelőtti is.


Vicces mert dolgoztam 1 évet Tescoban is mint pénztáros, és tudom hogyan lehet lopni, mégse teszem. Ha akarnám milliókat lophatnák mert ismerem az összes raktáros, jóban vagyok velük és ők sem szentek, de nem teszem. Engem így neveltek, hogy küzdjek meg a dolgaimért.


Elhiszem hogy nem akarsz szakmunkásképzőbe menni, én se szívesen mentem oda, de nekem ez kell a cél érdekében.


Találj ki egy elérhető legális célt. Ha megvan, a sorrend majd jön magától hogy mit és mikor csinálj. Ha nem adod fel előbb vagy utóbb megvalósítod.

2011. okt. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Részben igazad van a multikkal kapcsolatban, de ilyena kapitalizmus. Próbálj meg egy járható utat keresni.
2011. okt. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
én speciel inkább elmennék dolgozni ...de ez én vagyok, meg az emberek 99 %-a
2011. okt. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Kérdező te nagyon hülye vagy. Lehet nem hiszed el de ez az igazság. Lehet egy szakmával ami keresett jobban kereshetnél mint a diplomás melóddal. És látod? Ezzel is elárultad magad. Egy lusta inhyenélő tenni nem akaró senki vagy. És pont. Asszed aki dolgozik az csak rabszolga és tudatlan igavonó barom lehet? Boldogtalan senki? Szánalom vagy a köbön. Lopj, remélem elkapnak. Nem érdemelsz mást. Magadért sem bírsz kiállni.
2011. okt. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam ilyen helyzetben. (Apám lelécelt, anyám nyugdíjas) leírom, mit csináltam.

Egyetemet levelezőn folytattam, éjszaka tanultam, nappal a mekiben dolgoztam (mondván oda bárkit felvesznek) nem esett le az aranygyűrű az ujjamról. Emellett dolgoztam feketén, amikor időm engedte, azt amit éppen tudtam és otthonról-magamtól tanultam/tanulom az angolt.

Valóban, később fejeztem be a sulit. De elértem azt amit szeretnék, jobb munkám van, több fizetésem és este tiszta lelkiismerettek hunyom le a szemem.

Ha lopsz,te sem leszel különb az ingyenélő c...ányoknál,akik várják a segélykét és elveszik a másét.

28/n

2011. okt. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

nekem nem a diploma kell, hanem a fiatalságom. és pont.


Az egyetemi társaság. olyanokat hallok bejutott ismerőseimtől, hogy csorog a nyálam.


Amellett, hogy magamról és édasanyámról is gondoskodnom kell. nem fogom veszni hagyni. inkább börtönben rohadok de még 5 évet boldogan szeretnék eltölteni.

2011. okt. 10. 05:54
 19/28 anonim ***** válasza:
Ennyire sötét még az éjszaka sincs. Elkapnak sitt és még annyi fiatalságod sem lesz mint így. Anyád megszült nevelt, fáj segítened? Flancolná mi? Komolyan agyhalott vagy...
2011. okt. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

5:52es vagyok

Én 28évesen is fiatal vagyok :) 2 éve diplomáztam, és azóta élem a fiatal boldog éveimet. Utazgattam, tanultam amihez kedvem volt.

Nőjj fel végre! Az élet nem habostorta. Mindenért meg kell küzdeni, a tetteinkért meg felelősséget kell vállalni.

Kit érdekel, hogy az egyetemen a barátaid mit mesélnek, nem ez a fontos, hanem az hogy te Ember vagy és aszerint kéne élned!

2011. okt. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!