Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok beszélgetni...

Miért nem tudok beszélgetni az emberekkel?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Egyszerűen ha egy társaságba kerülök nem találok témát, nem tudom mi lenne az odaillő téma, nem tudom, hogy mi az ami a másikra rátartozik. Képtelen vagyok hosszabb ideig beszélgetni valakivel. Kevés közeli barátom van, velük azért megtalálom a közös hangot, de nem tudok új, szoros kapcsolatokat kialakítani. Pedig úgy gondolom, hogy nem vagyok azért egy buta lány és képben vagyok a világ történéseivel, de valahogy kevés önálló gondolatom van. Utálom, hogy unalmas a társaságom..
2011. jún. 13. 18:31
1 2
 11/13 R Timi válasza:
25%
Szia! Én is ilyen ember vagyok,nem is értem miért. :/ A szüleimnek nincs ilyen problémájuk, eléggé társasági emberek,sok téma van, amit fel tudnak vetni egy-egy "asztalnál". Igazából nem tudom velem mi a gond,én is nyitott vagyok az emberek felé, sőt régebben, én is el tudtam beszélgetni akárkivel, mindenféléről. Nem értem miért változott ez mostanra meg.
2014. febr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
58%

"Dale Carnegie könyvében olvastam, hogy az ember önmagára kíváncsi, az érdekli a legjobban, amivel ő maga foglalkozik, ezért ha nem találsz témát, akkor kérdezd a partnered saját magáról és hagyd hogy meséljen és meséljen, és akkor is szórakoztatónak fog tartani, ha meg se szólalsz, csak kérdezgeted. mutass őszinte érdeklődést, miközben beszél, és figyelj rá. most hirtelen ennyi jutott eszembe."


Dale Carnegie kapja be a képmutató tanácsaival! Minek kéne tettetni azt, ami nem igaz? Számtalanszor megtettem, pusztán azért, mert kedves akartam lenni a másikkal. Jó sokan szivattak utána, és teljesen igazuk volt. Az emberek látják, ha valaki nem őszintén érdeklődik irántuk.


Kérdező: Én ugyanilyen vagyok. Keress olyan hobbikat, amik érdekelnek. Főleg arra gondolj, hogy mit szerettél csinálni gyerekkorodban, az jó támpont. Aztán kereshetsz olyanokat, akiknek ugyanaz a szenvedélye, és akkor már lesz miről beszélgetni. De lehet azt is, hogy nézel olyan műsorokat, amik érdekelnek, pl. dokumentumfilmeket, utazós filmeket stb., vagy olvasol olyan dolgokról, amik érdekelnek, pl. történelem, kultúrák, vallás, akármi. Ezekből egy csomó mindent meg lehet tanulni, és így egyre inkább tudsz majd másokkal is beszélgetni. De az fontos, hogy olyasmikkel foglalkozz, amik érdekelnek, ne csak azért csináld az egészet, hogy tudj beszélgetni.

2016. márc. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
19%
lol
2018. aug. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!