Miért nem tudok beszélgetni az emberekkel?
Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Egyszerűen ha egy társaságba kerülök nem találok témát, nem tudom mi lenne az odaillő téma, nem tudom, hogy mi az ami a másikra rátartozik. Képtelen vagyok hosszabb ideig beszélgetni valakivel. Kevés közeli barátom van, velük azért megtalálom a közös hangot, de nem tudok új, szoros kapcsolatokat kialakítani. Pedig úgy gondolom, hogy nem vagyok azért egy buta lány és képben vagyok a világ történéseivel, de valahogy kevés önálló gondolatom van. Utálom, hogy unalmas a társaságom..2011. jún. 13. 18:31
1/13 anonim válasza:
Velem is pontosan ez a helyzet. Egyszerűen nem tudok kommunikálni. :(
2/13 anonim válasza:
Vannak ilyen emberek, köztük én is. Ellenben gyakran "kibontakozok" levélváltások alkalmával.
3/13 anonim válasza:
velem is hasonló van, de én csak pasik előtt vagyok ilyen:S 16/L
4/13 anonim válasza:
én sem tudok beszélgetni. és nem tudom miért. untassam a dolgaimmal? miért is? nem akar megsérteni ezért végighallgat? ugye ezzel rablom az idejét. ..... inkább nem szólok semmit. valahogy így vagyok vele. :(
31f
5/13 anonim válasza:
énis így vagyok:$ valahogy "belémfagy" a szó, ha új, idegen emberekkel kell beszélgetni...persze ha az illető közvetlen és látom, hogy érdekli, amit én mondok, akkor könnyebb...de sokszor okoz ez problémát...
hidd el, majd ki tudsz még alakítani jó barátságokat:)
próbáld az ismeretlen emberekre úgy tekinteni, mintha régóta ismernéd őket:) vegyél egy nagy levegőt, és ne aggódj azon, mit mondasz...:)
fel a fejjel:)
remélem segítettem:)
6/13 anonim válasza:
Dale Carnegie könyvében olvastam, hogy az ember önmagára kíváncsi, az érdekli a legjobban, amivel ő maga foglalkozik, ezért ha nem találsz témát, akkor kérdezd a partnered saját magáról és hagyd hogy meséljen és meséljen, és akkor is szórakoztatónak fog tartani, ha meg se szólalsz, csak kérdezgeted. mutass őszinte érdeklődést, miközben beszél, és figyelj rá. most hirtelen ennyi jutott eszembe.
7/13 anonim válasza:
Lehet, hogy zárkózottabb típus vagy, és ezért megy nehezebben a kommunikáció. Szoktál szorongást érezni, miközben "idegenekkel" kellene beszélned? (Feltételezem, igen, ha már te is foglalkozol azzal, hogy "nincs témád", gondolom, ilyenkor görcsölsz azon, hogy "mit is kellene mondanom?".) Én is ilyen típus vagyok, de azt mondom, nem lehetetlen előrébb jutni a nyitottságban. Igaz, ehhez megfelelő partner is kell, aki iránt bizalmat érzel, aki mellett nem szorongsz, aki mellett nem érzed azt, hogy most feltétlenül meg KELL szólalnod. Ha utálod, hogy unalmas a társaságod, akkor lehet, hogy ez a baj, mert ez sugárzik belőled, és (akár tudat alatt is) azt programozod be magadban, hogy "úgysem fogok tudni beszélni", és ezt a programot véghez is viszed. A nyitottságot gyakorolnod kell, és lehet is, bár nem könnyű. Egyébként előfordulhat, hogy alapból szorongásos vagy, de lehet, hogy a szüleidtől is ezt örökölted, vagy ilyen mintát kaptál a családodtól, ezt láttad otthon. De talán történt valami gyerekkorodban vagy később, ami azt eredményezte, hogy nem nagyon tudsz bízni az emberekben. Szerintem a dolognak akár több összetevője is lehet, érdemes végiggondolnod.
9/13 A kérdező kommentje:
Nos igen régebben elég zárkózott voltam, ma ez már változott és azon is vagyok, hogy változzon. Sajnos sokszor érzek kis szorongást is, mikor másokkal vagyok.. Én tudom magamról mindezeket és tudom, hogy ezen kellene változtatni, de nem tudom hogy. Úgy érzem, hogy sok helyen(pl. suli) már amolyan háttérembernek vagyok elkönyvelve, mert alig beszélek..
2011. jún. 13. 20:07
10/13 anonim válasza:
Nézd, ha már változtál, és azon vagy, hogy tovább változz, akkor az mindenféleképpen jó dolog, és ezt tudatosítanod kell magadban. Képes voltál és akartál tenni önmagadért, amire sok ember nem hajlandó, mert a könnyebb utat választja. Szerintem nincs általános recept a problémádra, és ha te eleve nehezen megnyíló típus vagy, akkor sosem leszel bőbeszédű ember. Viszont csak akkor tudsz tanulni, ha beszélgetsz, mivel ez is egy tanulási folyamat. Tudom, hogy néha nagyon nehéz megszólalni, de bele lehet jönni. Eleinte elég, ha csak odafigyelsz arra, hogy mások miről beszélnek, biztosan neked is eszedbe fog jutni egy-két dolog. Aztán később már néhány szóval te is beleszólhatsz a beszélgetésekbe, elmondhatod, hogy te hogyan gondolod. Keress olyan embereket, akik szimpatikusak a számodra, akikből az sugárzik, hogy megértő emberek, akik közvetlenek. Lehetőleg ne szófukarak legyenek, de ne is bőbeszédűek, így segíthetnek beindítani neked a beszélgetést, kérdezgetnek majd téged, és mivel normális emberkék, nem kell félned attól, hogy hülyeséget mondasz. Egyébként meg talán meg is kell érni lelkileg-szellemileg ahhoz, hogy kellőképpen nyitottak legyünk. Csak egyszer kell elkezdeni, utána már könnyebb lesz. Nekem pl. sokat segített az, hogy volt egy ilyen normális ember. Lány volt, ráadásul szép is, az ilyenekkel amúgy nem nagyon szoktam kommunikálni. De aztán megéreztem, hogy valami olyan sugárzik belőle, ami kivételessé teszi őt. Volt benne valami hihetetlen nyitottság, tolerancia, empátia, amit korábban nem tapasztaltam. Ha vele beszéltem, nem éreztem görcsösséget, viszonylag fesztelenül tudtunk beszélgetni, bár azért nem nyíltam meg neki sem igazán. Szóval egy ilyen ember a környezetedben sokat segíthet. Nem tudom, mennyit segítettem ezzel, de kérdezz nyugodtan. Ha van kedved, akkor esetleg írj privit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!