Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bevállalnád a szitut? (kérdése...

Bevállalnád a szitut? (kérdésed blablablőááá izébigyó nemtommi)

Figyelt kérdés

Tegyük fel általános alsós tagozatos diák vagy.

Magyarórán helyettesítés van- a tanár ismerős. Tudja, hogy aznapra megtanulandó vers volt feladva és azt mondja hogy mivel nem tudja a rendes tanárnőnk hogyan osztályozza a memoritereket -rontásnál, megállásnál- ezért ő most nem mondatja fel velünk. - viszont próbára teszi a diákokat:


Ha valaki nagyon szeretné elmondani aznap az megteheti, de csak úgy hogy ha egyet ront egyes ha hibátlanul elmondja ötös. Tehát csak 1-et vagy 5-öt lehet kapni.

Te elmondanád a verset?


.

..

.

..

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

Ui.: Én vagyok az a diák aki anno először jelentkezett és ötöst kapott. Mostanában gyakran eszembe jut a sztori, főleg h egy-egy vizsgán összefosom magam az izgulástól és ott kisgyerekként olyan bszott magabiztos voltam hogy bevállaltam egy ilyet- ami mai fejjel átgondolva totál nem éri meg...

Hova lett az a magabiztos kiscsaj- úgy hiányzik...:(


2011. jún. 2. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
talán már rájöttél magadtól is: felsőoktatás tökmás mint egy ált suli... felsőoktatásban a kettesért igencsak meg kell dolgozni, míg általánosban azért osztogatták, hogy jaj nehogy megbukjon...
2011. jún. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem ez a lényege -de attól függetlenül igazad van- hanem h hova lett a bátorságom? mert a kissulis döntésem tök hülyeség volt ha reálisan belegondolsz, max. felvágásnak jó :D


Inkább az a lényeg hogy összefosom magam vizsgán holott megajánlott 5-össel megyek és a tanár vesz rá hogy ne hagyjam ott a tételeket mert nem igaz hogy ilyen évközbeni teljesítménnyel nem tudok semmit mondani...:S


És amikor kezembe került később h milyen tételeket kaptam totál kiakadtam lazán lehetett volna egy 4-es de nem mert full be voltam pánikolva... Majd meglátjuk 15-én mi lesz...

2011. jún. 2. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondd fel magnóra (bármilyen hangrögzítésre alkalmas eszközre) a tételeket és hallgasd sokszor. - Meg fogod szokni a hangodat - és nem fogsz "megijedni tőle", - közben még tanulsz is, (tudat alatt).
2011. jún. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A válaszom pedig: Nem vállalnám be.

A vakmerőség nem egyenlő a bátorsággal.

2011. jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

akkor másként mondom:


ha verset mondasz ott vagy jól mondod vagy nem, abba nem lehet belekötni hisz feketén fehéren ott van, vagy azt mondod vagy nem, vagy kihagysz egy a betűt vagy nem.


Tételnél: sok múlik a tanáron, kérdezhet olyat ami nem a tételhez kapcsolódik, ráadásul sokan ezzel vissza is élnek. Engem informatikából akartak meghúzni, de mikor már túlzásba estek, kinyitottam a számat és olyat mondtam amit nem hittek hogy tudok...sőt amikor láttam hogy a tanár elhűlt még rá tettem egy lapáttal... aztán a tétel kapcsán régi gépekről is beszéltem (c64)..na csak akkor hűlt el igazán, hogy ezt is tudom... aztán folytatta: na azt hiszem az informatika tételével nem lesz gond...(szigorlaton voltam) :))))

2011. jún. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Grat az informatika szigóhoz!


A baj az hogy tanultam arra a vizsgára is és persze kérdezhetett volna szopatósat de mondom már a megajánlott jegy itt eléggé számít és nagyon csipázzák ha valaki év közben összekaparta. A tételek amiket adott tök korrektek voltak csak én paráztam be fullosan...:S És ez amit itt adok elő tökre nem vall rám... a vizsgás jegyeim sokkal rosszabbak mint amilyennek az évközbeni feleletek alapján kéne lennie...

2011. jún. 2. 22:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy az eredeti kérdésre válaszoljak; simán bevállaltam volna, mivel érdekes módon olyan az agyam, hogy a verseket pár átolvasás után tökéletesen fel tudom mondani (és meg is marad bennem egy csomó ideig), míg a töri, föci, stb. jellegű magolás alig akar menni.

Amúgy más egy vizsga, szóval érthető, hogy nem akarsz semmit a véletlenre bízni. Nomeg kisgyerekként nyilván vakmerőbb az ember, hiszen kevésbé megy neki a logikus gondolkozás. Tehát nem kell aggódni, tök normális, hogy így látod a dolgokat, sőt, akkor lenne gebasz, ha nem így lenne...:D

2011. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rájöttem!!!! Több napos gondolkodás után megvilágosodtam!


Nos ált suliban ha nem tudtál egy verset akkor egyest kaptál. Egy darab egyes virított az ellenőrződbe a TÖBBI jegy mellett, és átlagban 8-10 jegy átlagát kaptad félévkor, ugye? Meg egy darab vers átlagban 1 oldal volt...


Ezzel szemben a főiskolán / egyetemen EGY jegyet kapsz a vizsgán (kivéve ez alól a szigorlat, de hát egy: már nem szigóztatnak, kettő: az alól is voltak nagy kivételek... persze nálunk). Szóval egy jegyet kapsz, a több mint 200-300 oldal elsajátítására...+ még attól is függ ogy milyen hangulatban van a vizsgáztató



Összefoglalva:

-egy: egy jegy áll szemben több jegy átlagával,

-kettő: több száz oldal áll szemben kb egy oldallal...

-három: fiatalság bolondság :)

-négy: általánosban MÉG NEM szívatnak, viszont egyetemen / fősulin MÁR IGEN...

2011. jún. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!