Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Romaniaban elunk es behoztak...

Romaniaban elunk es behoztak azt a hulye torvenyt, hogy a foldrajzot es a tortenelmet romanul kell tanulni. Nekem rosszul megy a roman es nehez, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 13:51
1 2
 1/13 •ß• ***** válasza:
Nincs kifejezett magyar iskola ott?
2011. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én épp hogy azt hallottam nemrég, h ezt a törvényt el akarják törölni.

Hülyeség is, ha vki magyar iskolába jár, akkor nyilván nem tud olyan jól románul, és alapból hátránnyal indul....

2011. febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

En szekelyfoldon elek de 2000 ben is es 2004 ben is romanul vizsgaztunk ezekol a tantargyakbol hiaba tanultunk magyarul magyar iskolaba.


Amugy jobb ha megtanulsz romanul, nem nehez csak at kell forditanod a nyelvedet a szoros felere

2011. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2011. febr. 17. 15:25
 5/13 anonim válasza:
Én is Romániába élek. És én is ugy hallottam,h bevezetik azt a törvényt,h nem kell románul tanulnunk a földrajzot és a történelmet.Amugy nekem se megy jól a román,pedig román pasim is volt már,és barátaim is vannak románok.Tehát kéne tudjak elég jól,de nem tudok olyan jól.Értem,h mit mondanak,de nem tudok visszafelelni.:P 15/L
2011. febr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mentifantezsvér ***** válasza:
57%
Én Angliába élek és mindent angolul kell tanulni xD úgyhogy asszem ti még előnyben vagytok :D
2011. febr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Te gyökér, az angol az mióta olyan mint a román? Angol folyik a tévéből, rádióból, interneten szinte minden angolul van fent. Könyörgöm még a Facebook is angolul jön be. Itt magyarországon is, sőt jobbat mondok képzeld el magyarországon élek magyar iskolába járok mégis németet, angolt és franciát is tanulok, de van olyan osztálytársam is aki még ezek mellett olaszt is tanul. Nos akkor mi mit csináljunk 4-5 nyelvvel?! Amik közül angol előnybe van, magyarul tudok, és a másik kettő? Hallgassak Tokio Hotelt vagy mi?!


Ha kést szorítanának a nyakamhoz se tanulnék meg románul, sajnálom, hogy neked még úgy is kell tanulnod! Az egyik osztálytársam Erdélyből felköltözött Budapestre és koliba lakik, ezt te is megkockáztathatod!

2011. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 •ß• ***** válasza:
100%

Utolsóval egyetértek,az angol már tényleg a csapból folyik...de szerintem ő arra gondolt hogy neki MINDENT angolul kell tanulnia,míg a kérdezőnek csak 2 tantárgyat.

Viszont a román nyelv tényleg gáz lehet :S

2011. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Annyira nem rossz,csak nehez kifejeznem magam es neha elg vicces dolgokat hordok ossze :D
2011. febr. 19. 21:40
 10/13 A kérdező kommentje:
eleg*
2011. febr. 19. 21:40
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!