Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan sikerült kilábalni az...

Hogyan sikerült kilábalni az öngyilkosságból? Kérlek segít. S

Figyelt kérdés

19 evés fiú vagyok, nagyon sok rossz ért(többek között egyik legrosszabb ami történhetett) ezt most itt nem részletezném,de ha vki gondolja privatba leiratom

én általában nem vagyok ilyen,de most kilátástalan helyzetben vagyok

mit tegyek?


2011. febr. 15. 22:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nekem leírhatod ha gondolod :)

15L

2011. febr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha ezen túlteszed magad, garantáltan lelkileg olyan erős leszel, hogy már ehhez hasonlókat simán félvállról vehetsz majd.(függetlenül attól mi a probléma)
2011. febr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

23:03

sajnos nem tudok veled egyetérteni mer ez egy olyan dolog amin soha nem fogom tudni tultenni magam(egy szerettemet elvesztettem)és erre csak ratesz egy lapattal a többi

szeretnék végre boldog lenni és kilabalni ebbol a szörnyü allapotbol

2011. febr. 15. 23:09
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj. Az én életem eddig egy rakás sz@r. Olyan dolgok történtek velem, (és most is jött egy remek hír...de nem részletezem.) amik miatt most is mentális problémáim vannak (elég kemény depresszió stb..), és amik miatt nyugodtan lehetnék öngyilkos. Miért nem lettem az mégis? Az egyik, az hogy félek tőle.. A másik az, hogy van pár olyan ember akinek már csak én vagyok, és nemsokára nekem kell őket segítenem, így csak őket hagynám cserben.

Gondolkodj el azon, hogy mi mindenről maradnál le, mennyi mindent nem láttál még, és hogy milyen jó dolgok történhetnek még veled. 19 év az nem sok az életedből. mindenkivel történik olyan az élete során, amitől nagyon megzuhan, még se lesznek öngyilkosok.

Valakivel beszéld meg a dolgot, lépj túl rajta és tanulj belőle.


19/F

2011. febr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Velem is sok rossz dolog történt az életben, ahogy még sok más emberrel. Ezért most úgy látom, hogy az ember bármilyen csapás után képes felállni és újra működni, de ezt helyetted senki más nem tudja eldönteni. Most is éppen egy hullámvölgyben vagyok, de már megtanultam, hogy a sok rossz után mindig jön valami jó. Kérdezted hogyan lehet kilábalni. Én kiszoktam magamnak programokat találni és amikor a rossz dolgok jönnek rákoncentrálok arra, hogy milyen jó lesz majd amikor .... és nekem ez bevált. Vagy pl. olyan könyveket olvasok amik nagyon érdekelnek, teljesen beletudok feledkezni egy-egy könyvbe. És van amikor egyszerűen a környezetváltozás is segít. Kirándulok vagy elutazok valamerre és olyankor egyáltalán nem gondolok a problémáimra. Szóval fel a fejjel lesz ez jobb is! :-)
2011. febr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
nekem elküldheted,úgy talán jobban tudok segíteni ..pl szerezz egy barátnőt,vagy állatot amiért az élet értelmet nyer, élezd az életet stb. ha leírod talán többet tudok segíteni.
2011. febr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
írj egy privit, légyszi. megpróbálok segíteni.
2011. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

16 22 ment a privat

16 26-neked sajna nem tudok privatot küldeni, küldj nekem privatot

2011. febr. 16. 18:11
 9/18 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság több szempontból sem a legjobb megoldás, volt már alkalmam ráébredni.

Egyrészt, gyáva dolog, nagyon. Mivel nem mer az ember szembenézni a problémáival, hanem inkább elmenekül a felelősség elől.

Másrészt, önző dolog is, mert arra nem gondol az illető, hogy másoknak ezzel mit okoz, csak a saját kis menekülési akcióját tartja szem előtt.

Harmadrészt, mindig van más megoldás, még az is lehet, hogy éppen az orrunk előtt. Csak merni kell észrevenni és tenni érte.

2011. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én kilábaltam belőle. Ha írsz privit lehet tudok segíteni. :)
2011. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!