Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ugye nem lesz az öngyilkosságb...

Ugye nem lesz az öngyilkosságból is divat?

Figyelt kérdés
Annyi fiatal jön azzal, hogy elege van az életéből, meg akar halni. Tényleg ennyire szörnyű lenne az élet, hogy ilyen sokan el akarják dobni maguktól? Vagy csak azért hangoztatják, hogy felfigyeljenek rájuk? Fenntartom, hogy alig vannak olyanok, akik tényleg meg merik próbálni az öngyilkosságot, a többség csak mondja. Már öngyilkosnak lenni is menő? Mit gondoltok erről?
2009. nov. 20. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

nem nem lesz divat

nem mindenkinek szar az élete

2009. nov. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

vannak olyanok is,akiknek tényleg nincs más megoldás,vagyis úgy értem,h.nagyon szar az életük

és ha ők megemlítik azt,h. milyen jó lenne öngyilkosnak lenni,mások támadják és lehordják mindennek,mert szerintük csak divatból akarja.holott ez neki nagyon rosszul eshet :S nem kéne

persze idegen nem tudhatja,.h. ki hogyna él,de épp azért nem kéne rámondani mindenkire,h. divatból csinálná

2009. nov. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nÉHA ÉN IS AZ AKAROK LENNI,mert senki nem érti meg amit mondok:'( pl. most is
2009. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Második: pontosan azért haragszom azokra, akik divatot csinálnak a depresszióból és az öngyilkosságból, mert miattuk azokat sem veszik komolyan az emberek, akik tényleg segítségre szorulnak.
2009. nov. 20. 20:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Aki komolyan depressziós, és meg akar halni, arról nem látod, hogy az. Tehát nem fogja a képedbe mondani, hogy ő most meg akar halni és öngyilkos lesz. Rajtuk nem tudsz segíteni, ki tudja mikor érzik már soknak az életet..

Akik meg hangoztatják, azok vagy fenyegetőznek, hogy rákényszerítsék másra az akaratukat (meg kell jegyeznem, ez undorító módszer) vagy nem figyelnek rájuk (/konkrétan valaki nem figyel rájuk) vagy túlreagálnak dolgokat.

És mint tudjuk, ezeken lehet segíteni..


Szóval nem, menő nem lesz, csak úgy tűnik gyakoribb.

2009. nov. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hangoztatni eléggé menőség,de megtenni,háát..végülis vmilyen szintem az is menő,de azért annyira elvetemültek csak kevesen vannak.De pl az ilyenek miatt is sokan teszik meg,akik azt mondják,mint te,hogy "mert úgyse merik megtenni",aztán perszehogy be akarják bizonyítani,h mégis!Szóval sztem ezt nem nagyon kéne hangoztatni...
2009. nov. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

22:12

Érdekes, amit mondasz, ugyanis nekem hétfőn lett öngyilkos egy osztálytársam, aki állandóan a halálról beszélt...

2009. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

volt egy könyv egyszer aminek a végén a reménytelen szerelmes pasi öngyilkos lett. Ez elindított egy ilyen hullámot, hogy utána nagyon sokan a pasi könyvben leírt ruhájához hasonlóan öltözködtek és ők is öngyilkosok lettek.

Mondhatjuk, hogy abban az időben ez volt a divat, ez volt a menő. De ok nélkül persze senki sem ölte meg magát. Mindenkinek kellett hozzá egy szerelmi csalódás, de mivel az volt a divat, ezért fele akkora csalódás is elég volt az öngyilkossághoz.


mostanában is kezd divatba jönni ez az öngyilkoskodás.Persze most nem egy híres könyv miatt, hanem azért mert az embereknek egyre nehezebb az élete és egyre nehezebben tudják elviselni ezt az egészet. És mivel egyre többen végeznek magukkal, ezért mások is könnyebben lesznek öngyilkosok.

Szóval ilyen értelemben persze lehet bizonyos értelemben menőnek is nevezni, de aki megteszi az nem azért teszi, hogy ezzel tudjon "villogni" a haverok előtt, hanem tényleg van valami oka( igaz legtöbbször olyan ok, amit le tudna győzni, de ez a könnyebb út és amúgy is olyan sokan csinálták még)

16/L

2009. nov. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!