Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Számítógép elvonási tünetek,...

Számítógép elvonási tünetek, vagy mi?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy hosszú lessz.


Mostanába beszedtem egy pár rossz jegyet, ezért napi csak 1 órát gépezhetek(régebben min 5 óra naponta). Már kb 2 hónapja így állok. És csak az előző héten lett ez is megcsinálva, hogy napi 1 órát gépezhetek. ÉS már egy jó ideje, nem tudok koncentrálni. hazajövök, elkezdek tanulni, majd fél óra után, már nem vagyok képes arra koncentrálni, mert folyton a gépezés jut az eszembe. Ma pedig, ha meghalottam azt a szót, hogy Számítógép, vagy valaki a counter srtrike ról beszélt, sírva fakadtam. Azaz ma iskolába, órák közbe, vagy akár szünetekbe is, csak úgy elsírtam magam. Amúgy, gép nélkül ellennék, ha csinálhatnék mást. De se TV, se a városba nem mehetek el a haverokkal.

Mit tegyek itthon? Vagy mit tegyek, hogy ne legyen ez velem? Egyébként, egy rossz jegyet kaptam eleinte, ami miatt volt 1 hét bünti, de én már az a hét alatt szedtem össze másik rossz jegyet, mert nem tudtam a tanulásra koncentrálni. Szóval sokkkal jobb jegyeim voltak, mint most, hogy nem gépezhetek, viszont ezt anyukámék nem hiszik, engem pedig nagyon idegesít.

Köszi ha elolvastad!


2011. jan. 19. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem tényleg számítógép / játék függő lettél. A korábbi min. napi 5 órás gépezés hirtelen max. 1 órára csökkentése nagyon kemény.


Én az internettel vagyok így. A net nélküli számítógép nem érdekel, de a netesre 'tapadok', és órákig elvagyok úgy, hogy észre se veszem, mióta ülök előtte.


Viszont amikor hirtelen egyéb okból nem férek nethez, akkor minden gondolatomat az köti le mégis.

2011. jan. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

XDDD

Bocsi, hogy kiröhöglek, de ez a "valaki a counter srtrike ról beszélt, sírva fakadtam" rész kegyetlen volt. Ugye tudod, hogy ez bűzlik a fuckyeah szelétől? :D


Amúgy olvass sokat, az jó, meg elvonja a figyelmedet. És ellenőriznek, hogy mennyit gépezhetsz? Felmennek, és megnézik? De ez tök gáz.


Bár ezzel arra próbálnak terelni, hogy nem minden ám a PC játék, meg a net. Hozd szimbiózisba a tanulással, mittudomén, találd ki, hogy ha hazaérsz 3-ra, akkor 6-ig tanulsz, 6-től 8-ig meg kockulsz. 9-kor meg mész szépen, hogy álomra hajtsad pici aranyos buksid. Ergo akkor takarodsz el aludni, hogy reggel a suliban friss legyél, és üde. :D

2011. jan. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!