Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért viselkedek így vele?

Miért viselkedek így vele?

Figyelt kérdés

Van egy lány az osztályból, akit kedvelek. De mindig amikor vele beszélek olyan flegma, unott vagyok és talán túl őszinte is néha.. (például megmondom neki ami nem tetszik vagy ilyesmi. De ezen soha nem sértődik meg...) Egyszer amikor kémia órán mellé ültem, megkérdeztem, hogy oda ülhetek e és olyan furcsa érzésem támadt. Zavarba voltam. Egész végig tisztára zavarba voltam, flegma és unott. Mintha akaratom ellenére is elakarnám taszítani magamtól... Az a fura, hogy mással nem szoktam így viselkedni. És ami ennél is furcsább volt, az óra végén azt mondta, hogy jó volt mellettem ülni... (Nos, amikor azt mondta, hogy jó volt mellettem ülni, nem ironikusan és nem is úgy mondta, hogy nehezére esne elviselni a stílusomat. (persze nem voltam bunkó vele) Hanem őszintén és mosolyogva mondta a szemembe..)

Ő nem kiegyensúlyozottabb nálam, sőt... De az igaz, hogy csodálom valamiért. Az is igaz, hogy nehezemre esik megnyílni. Talán, mert kedvelem, megakarok neki felelni és ezért jöhetek zavarba sokszor és talán pont ezért nem tudok előtte megnyílni teljesen. (Hú de bonyolult...)

Meg ha úgy vesszük nem vagyok vele mindig ilyen flegma, de általában zavarban vagyok. Néha túl játszom az agyam, néha én is elszégyellem magam, hogy milyen hülyén viselkedek... Tehát kedvelem, de kellemetlenül érzem magam vele, a fentebb leírtak miatt.


Mit tehetnék?


Köszönöm annak, aki elolvasta és válaszol rá!


15/L


2011. jan. 1. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nagyon különböző nézőpontjaitok vannak az életről, neveltetés, család, és még ki tudja miatt. Nem látjátok át egymás "mozgatórugóit". Ha jobban kíváncsi vagy rá, legyél nyitott, ismerj meg új gondolkodásmódot.
2011. jan. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem nagyon tudom mik az ő teljes nézetei a világról és hogy miben is különböznek az enyémtől. Azt viszont tudom, hogy van pár közös tulajdonságunk. De azt még mindig nem tudom hogyan legyek nyitottabb felé, amikor mindig zavarban vagyok mellette.
2011. jan. 1. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyetlen mód szerintem a zavar leküzdésére a gyakorlás.Vagyis pont,hogy tölts vele minél több időt.Azért érzed magad zavarban vele,mert keveset vagytok együtt,a lelkedre ő extrém hatással van.Mint ahogy nem tudod mit kezdj egy külföldivel,hülyén érzed magad,ha az ő nyelvén szólsz,mert az nem a tied.De minél többet találkoztok,annál immunisabb leszel rá,és egy idő múlva képes leszel önmagadat adni.A flegmaságod nyilván abból fakad,palástolni próbálod,valójában mennyire felkeltette az érdeklődésed.Ne félj őszinte lenni mond meg neki,hogy felnézel rá.Jólesik majd neki és ezután ő is tartozik egy vallomással :)

Csak gyakorolj,menni fog ez! :)

2011. jan. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!