Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogy jobb legyen...

Mit tegyek hogy jobb legyen az életem?

Figyelt kérdés
Az életem egyre rosszabb és rosszabb lesz stresszes vagyok és néha már az a kérdés is megfordul bennem hogy mi értelme van élni!körülöttem mindenkinek van barátja vagy barátnője akivel megoszthatja ügyes bajos dolgait csak nekem nem és már egyre többször előfordul hogy a kiközösítés szélén állok mit tegyek?
2009. jan. 24. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben vagyok/voltam. Nehezen barátkozos típus vagyok,és el kell telnie egy hosszasabb időnek mire valakit a bizalmamba fogadok és igazán megismer engem. Mert általában félénk,visszahuzodónak látnak.Engem is elboritott a stressz és ugyérezttem hogy az egész életem nem ér semmit. Aztán egyszer ugy döntöttem hogy ha szomorú vagyok mások is annak fognak látni és nem közelednek felém.Átkerültem másik suliba igy mindent tiszta lappal kezdthettem.Mindig magabiztos vagyok,vidám,sokat mosolygok és ez a kisugárzásomnak is jót tesz.Eljárok sportolni és bátran ismerkedek.Neked is ezt tudom tanácsolni mert tudom milyen érzés az ha nem áll melletted senki.Inkább törj ki és add magad.Mert ha inkább a dolgok pozitiv oldalát nézed könnyebb lesz minden és ha mások boldognak látnak jobban nyitnak feléd,mert az mindenki számára szimpatikussabb.Akik meg kiközösitenek hagyd rá!Keress más barátokat ők biztosan nem lesznek azok.Sok szerencsét
2009. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen megpróbálom!

remélem mostantól lesz értelme az egész életemnek ;)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. jan. 24. 22:03
 3/9 anonim válasza:
82%

Szia!


Ajánlom ezt az oldalt: [link]

Van pár letölthető önbizalomnövelő hanganyag, érdemes végighallgatni, mentes a mindenféle álszent sallangoktól.

Remélem segítettem. ;)


Soha ne add fel! ;)

2009. jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Nekem sincs barátom. De ettől függetlenül jól érzem magam. ... Így nem is akarok egyet sem. :))

(Mégis próbálkoznak sokan. ... Talán igaz a mondás, hogy ha valamit görcsösen akarsz, akkor nem sikerül. :) )

2009. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából sosem törekedtem arra, hogy barátaim legyenek. Amikor nem volt senki, akkoris elvoltam. Chatelgettem, fórumoztam, eljártam ide-oda. Aztán észre se vettem és lettek barátok. Olyan, akire mindig számíthatok.. hát olyan, még nincs. De nem is akarok.

Én igazából nagyon társasági lény vagyok, de nekem rengeteget segítenek az állatok. Van három kutyám, ha valami nyomaszt, akkor csak megdögönyözöm őket és tudom, hogy ők szeretnek ;) Néha ilyen kis dolgok is sokat lendítenek az életen, hidd el! Akárcsak annyi, ha anyukádnak segítessz mosogatni. Vagy veszel egy forró fürdőt, utána pedig beteszel egy jó filmet. Vagy, ha eszel egy finom ételt. Ne akarj mindig sokat, csak egy kicsit. Tapasztalatból beszélek. Ne akard azonnal, hogy barátaid legyenek. Élvezd ki a körülötted levő lehetőségeket. Ott van pld. az internet. Regisztrálj be pár közösségi portálra, fórumozz, chatelj. Aztán majd meglátod, hogy valakivel megtalálod a közös hangot, adatokat cseréltek és hopp, máris van egy kedves ismerős. Aztán személyes találka, később már minden héten együtt lógtok. Aztán én a helyedben megcéloznám az első tánciskolát. (Én nagyon szeretek táncolni.) De, ha te nem, akkor még ott van egy csomó sportág. Vagy menj el egyedül vásárolni, nézelődni a városban, csak sétálj egyet. Ki tudja, hogy kivel elegyedsz szóba, akivel később még barátság is kialakulhat.

Ne akarj mindig valakit. Próbáld élvezni, hogy független vagy. Kovácsolj hasznot a hátrányból. Például én ezen a héten nem voltam suliban, beteg voltam. Rájöttem, hogy nagyon rossz egy szobában lenni, ami halálian unalmas. Ezért az ízlésemnek megfelelően feldobtam a hangulatot. Neked most nincs barátod, kedves ismerősöd. Sebaj, legalább addig is lehet egy pár nyugodt perced. Fogj egy jó könyvet és olvass!

Próbáld meg értékelni a kis dolgokat. Anélkül nem fog sikerülni. Próbálj meg annak örülni, hogy megvetted a legújabb magazint, vagy, hogy le tudtad tölteni X bandának az új albumát.

Változtass önmagadon! Az első benyomás tudod jól, hogy nagyon fontos. Változtass magadon. Nagyon egyhangú a hajad? Menj el fodrászhoz, vágass egy új frizurát. Nem kell sokat változtatni a hajadon, elég csak annyit, hogy felfrissülj. Vegyél valami új ruhát, vagy csak egy sapkát, egy sálat. Valami új kiegészítőt, ez lehet egy hajpánt is (remélem nem fiú vagy :)

És ami fontos: mindig tűzz ki célt. Most az legyen a célod, hogy legyenek barátaid. De azt ugye tudod, hogy a barátokat meg is kell tartani? Próbálj mindenkivel őszinte lenni, kedves és közvetlen. Gyakorold a rendes barát szerepét!

Szerintem az életben annyi kis apróság van, aminek tudunk örülni, csak mindig szemet hunyunk felettük. Minden egyes lélegzet vételednek örülhetnél ;) bár ez már túlzás :)

Szóval, fel a fejjel! És sok szerencsét, sok barátot!

2009. jan. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
EZT te csináltad magadnak!változtass rajta.Nekem is voltak hasonló problémáim.Van megoldás.OLVASD EL A TITOK CÍMŰ KÖNYVET.(ANGOLUL:THE SECRET).Nekem ez segített.most már boldog vagyok.
2009. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
én meg csak simán szívok.
2009. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is a Titok c. könyvet akartam írni... Tényleg jó. De a filmváltozat letölthető a netről is.
2009. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek most már próbálok vidám lenni és mindennek örülni! minden ajánlatot ki fogok próbálni ( ha tudok) szóval köszönöm mindenkinek!!!!!!!!!!!
2009. jan. 25. 17:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!