Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék segíteni az...

Hogyan tudnék segíteni az embereken?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm van akiknek akadnak gondjai bőven , meg itt ezen az oldalon is látok nagyon sok ilyen kérdést és ha mást nem is , legalább szeretnék mondani valamit amitől jobban érzik magukat , de sehogy sem megy :S

nincs költői vénám , nem tudok frappáns vagy eredeti dolgokat kitalálni , egyedül hallgatni tudok ( de azt nagyon ...) meg klisé szövegeket mondani amit még én is utálok

néha-néha már szinte fizikailag fáj ha látom hogy valaki milyen rosszul érzi magát és nem tudok neki semmi hasznosat mondani


2010. dec. 18. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Veled minden rendben van? Vannak problémáid?
2010. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
változtat az valamin?
2010. dec. 19. 01:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Hm. Tudod a lányok többnyire nem is várnak mást, mint hogy meghallgasd őket. A srácok többnyire akkor ebszélnek a bajukrtólk, ha tényleg lövésük nincs mit kellene tenniük, és akkor minden válasz vagy tanács csakis rosszirányba terelheti őket, legalábbis nekem ez a meglátásom. ű

Ha neked is nehéz az életed akkor ne akard megoldani az ő problémáikat, nem kell magadra venni a bajaikat, nem kell sablonfbaromságot mondani, nem kell jobb kedvre deríteni őket, mert ők úgyis csak magukat derítik jobb kedvre, és maguk másznak ki a kátyúból vagy maradnak benne. Szerintem csak akkor kell támogatni őket, ha valamilyen irányba ki akarnak mozdulni a posványukból.

2010. dec. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb embernek az is elég ha csak mellette maradnak és/vagy meghallgatják őket. Egyszer kaptam egy borzalmas hírt,épp suliban voltam...Utána levő órákon csak bőgtem és bőgtem. Az egyik osztálytársam órák után,szünetben,még az órákon is végig foglalkozott velem,segített,megvigasztalt,mindvégig ott volt velem.Hát ember,én szavakkal el nem tudom mondani mennyire hálás vagyok neki!Soha nem voltam hálás ennyire semmiért. Alig várom hogy segíthessek neki és én is viszonozhassam ezt,akár a legkisebb gesztusokkal is. (: Szóval nem feltétlenül a szavakkal kell beszélned,elég a tettekkel,és még nagyobb tisztelet fog övezni! Ha sír valaki menj oda hozzá,öleld át,mondd meg neki hogy nincs egyedül.Sosem tudhatod hogy épp valaki életét mented meg!
2010. dec. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tudom, hogy ez egy nagyon régi kérdés, de azért válaszolok rá: fantasztikus vagy! :) Én tipikusan olyan ember vagyok, aki folyton újabb és újabb sz* kupacban találja magát és nagyon hajlamos az önsajnálatra. Rengeteget küzdök ellene és mindent megteszek azért, hogy ne tudjon úgy elragadni, ahogy már néhányszor megtörtént. Igaza van az előttem szólóknak: megoldani más problémáját nem tudod, de amikor nagyon lent vagyok, bármilyen sablonos, a legkisebb dolgok tudnak "megmenteni": rám mosolyog egy idegen, tartják nekem az ajtót, szép napot kívánnak. Számomra az egyik legszebb és legigazabb mondás, hogy: Be kind, for everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
2015. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!