Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pszichopata / szociopata...

Pszichopata / szociopata vagyok? Mi a véleményed? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A családomon kívül 2 srácot, és 1 csajt tartok fontosnak.

A csajt már fél éve nem láttam, de össze akarok jönni vele, és ezért szó szerint bármit megtennék! (Ez néha a körülöttem lévő embereket megijeszti...)

Ha valamit csinálok az általában a csajért van... Pl. 2 évet jártam suliba, csak mert ő ott volt. Most is suliba jár a csaj, engem oda nem vettek fel, ezért alapítok egy céget hogy felvegyem a csajt alkalmazottnak ha megvan a szakmája. Máshova úgysem fog tudni elhelyezkedni mert arról én gondoskodok.


A többi embert levegőnek nézem, vagy jobb esetben felhasználható tárgynak "hasznos hü...éknek" tartom. Kivétel nélkül mindenkinek szemrebbenés nélkül hazudok, azt mondom amit hallaniuk kell v. amit hallani akarnak (profin csinálom, meg se várom a kérdést, máris mondom a kitalált mesémet, amiben nincs hiba.) Nem számít hogy ki az, lehet rokon, ismeretlen, tanár, orvos v. akárki.

Nem is izgat, hogy mi lesz a következménye (én majd kidumálom, ő meg se kutyám, se macskám).


Egyszer küldtek suli pszichológushoz (ofő küldött, mert a suliban egy tesztet rosszul töltöttem ki). Értelme egyáltalán nem volt... Mivel kiváló érzékem van a pszichológiához, és sok ilyen témájú könyvet olvastam 3 lépéssel az agyturkász előtt jártam, és én irányítottam őt...


Mindig van nálam egy borotvaéles katonai kés (csak úgy van, nem kimondottan önvédelemből, és nem támadás miatt), amúgy kedves, barátságos vagyok, felidegesíteni szinte lehetetlen, kivétel ha a csajról van szó, akkor viszont nem mérlegelek, bárkivel szembeszállok félelem nélkül Persze ez egy tanárral nem nagy poén, a vetélytárs aki rá hajt, az már komolyabb ott bármit bevetek, de pl. 2 cigánygyerek akart kirabolni oszt. kiránduláson, a csajjal voltam kettesbe, már azzal felba..tak hogy megszólítottak aztán késsel a kezében elkezdett az egyik fenyegetőzni...

Ilyenkor állítólag egy normális ember halálra van rémülve, és odaadja a cuccait vagy elrohan... Én higgadtan, félelem nélkül szorítottam a késem a hátam mögött, és arra gondoltam hogy kiiktatom őket. (Sötét volt az utca, csak 4-en voltunk, gondolkodtam, a késesnél ha torok akkor véres vesz a ruhám, ha szív, akkor még tud üvölteni, és a másiknak ki kell törnöm a térdét, aztán ugyanígy... közben már a buszról, a boltban a hypóról gondolkodtam, aztán jött valaki, és elmentek...)

Volt még egy hasonló eset amikor a haverom vitt üzletelni egy dakotatáborba (én csak kísérő voltam, nem tudtam hogy hova megyünk), 3 dagadt kigyúrt cigány, 1 csaj, és 1 gyerek volt ott... az egyik cigány meg akarta ütni a haveromat... én egyből néztem hogy tőlem egy karnyújtásnyira van egy acélcső, nézem... tőlem jobbra a csávót fejbe csapom, aztán tőlem balra (oda már nem kell mentőt hívni), a haverom meg csak csinál valamit... közben a cigánygyerekre néztem, és mondtam magamban "ha apád el..asz valamit itt döglünk meg." Szerencsére minden jól alakult.


Érdekelne minnél több embernek a véleménye a személyiségemről, pszichopata vagyok, vagy normálisan gondolkodom?


2010. dec. 1. 23:17
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Kor 23, családi háttér normálisnak mondható, ők annyit tudnak hogy céget akarok alapítani, fölösleges többet tudniuk (abból nem lenne előnyöm, hátrányom esetleg).


A lányt jobban ismerem mint a szülei v. bárki más... Antiszociális, csak velem volt jó viszonyban, a többi embert levegőnek nézi, nem igazán tud kötődni az emberekhez (hozzám se...) Egymással barátilag nagyon jóban voltunk, csak hát másik suliba ment, és így nem is beszéltünk/találkoztunk azóta... Tudom hogy ő mit vár az élettől (egyenlőre szakmát, biztos állást).


Én az élettel meg úgy vagyok, hogy egyszer van, úgyhogy legyen olyan amilyennek én akarom, ezért sem érdekel a többi ember (alapvetően a lelkiismeret a legrosszabb börtön, mert az akadályozza az embert a céljai elérésében).

Nem úgy kezelem mint egy szerencsejátékot, hogy feldobok egy érmét... ha fej élek, ha írás halok, az fifty-fifty. Úgy fogalmaznék hogy én elérem hogy fejet dobjak : ) nem számít hogy mibe kerül. Úgy érzem, meg kell csinálnom, mert ha pl. 80 évesen jutna eszembe hogy 57 évvel ezelőtt elba..tam valamit, amit soha nem hozhatok helyre, az szörnyű lenne...

2010. dec. 2. 15:19
 12/35 anonim ***** válasza:
34%
buta vagy. nagyon-nagyon buta.
2010. dec. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy élőben kevésbé vagy ilyen, csak itt felnagyítod a dolgokat? Alapból oka van annak, hogy felnyomtad ide ezt a kérdést, az pedig a lelkiismereted lesz. Elbizonytalanodtál, ergo nem vagy biztos magadban és megerősítést vagy valamiféle biztosítékot vársz és kínodban kiírtad ide. Egy VALÓDI Pszichopata / szociopata nem írta volna ki ezt a kérdést.

Egyébként (egyenlőre csak belül) hasonlítunk, azzal a különbséggel, hogy nálam nincs olyan lány akiért ennyire odalennék, van csaj, de talán nem vagyok oda érte ennyire. Barátok sincsenek élőben, csak bent és én nem vagyok képmutató, nem azt mondom amit elvárnak, hanem az általam vélt igazságot, amit te magadban tartasz.

Nem tudom ismered e Dr.Houset, na én inkább rá hajazok. Sajnos többet nem tudunk beszélgetni erről, mert lesz@rnál vagy kínosnak éreznéd és meg is értem, hiszen ÉRTEM az észjárásod én is szeretek filozofálni .

2010. dec. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lány is szeretne tőled valamit, kényszer nélkül is találkozik veled. Ha nem, akkor sem fog beléd szeretni, ha elfogatod és bezárod magadhoz.
2010. dec. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
44%
Naív vagy.
2010. dec. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

"buta vagy nagyon buta" Ez egy jó komment... gondolom te máshogy látod a dolgokat, de nem fejted ki, aminek valami oka van, talán épp a "sikertelenség".


Kedves ma 15:43

Nem a lelkiismeretem miatt írtam ki a kérdést, hanem kíváncsiságból... Mivel a körülöttem lévők illetnek "ezekkel" a jelzőkkel, és többen ajánlottak agyturkászt...

Nem túlzom el a dolgokat, bár nem tudom ti mire gondoltok a lelkiismeret és a hazugság alatt...


Lelkiismeret: Ez bennem valamilyen szinten hiányzik. Amennyire én látom aki becsületes, "jó polgár" hallgat a lelkiismeretére, az boldogtalan. (Kijárja az iskolát, vállal egy szükségmunkát a megélhetésért, összejön egy "végülis jó ez" tipusú csajjal/sráccal akivel csinálnak pár kölyköt és elvannak napról-napra. Közben világfájdalommal az arcán mondja a barátainak "nem beszélünk az asszonnyal, eltávolodtunk egymástól, minek mentem hozzá, a kölykeim hü..ék". Tehát elismeri hogy elba..ta az életét.

Én próbálom úgy alakítani az életem ahogy jónak látom, elvégre 1* élünk, és ha valamit elba..nék nem lehetne helyrehozni.

Inkább felteszek mindent 1 lapra... A következményektől nem félek, de vállalom, és úgy gondolom, hogy más is vállalja. pl. a cigányok akik késsel az utcán a járókelők értékeit kérik (és akik a miénket is kérték) gondolom számítanak rá hogy bármi megtörténhet... amikor én ott álltam velük szemben, szorítottam a kést és gondolkodtam... nem volt bennem félelem v. hogy mi lesz velük ha használom a késem... Szerintem ha valaki késsel rabol az utcán számíthat rá hogy egyszer valaki ellenségesen lép fel és kiiktatja őket.


Hazugság: Szerintem ez szükséges, mindenkinek jobb. Három megtörtént esetet írok:

Suliban egyszer első 2 órára nem mentem be... Suli előtt összefutottam osztálytársammal ő "elaludt"... Mondta hogy a portás meg fogja kérdezni hogy "Elkéstél?" és felír egy listára. Gondoltam valahogy kimászok belőle... Haveromnak mondtam "Várj 5 percet, és utána menj be, a portásnak egyből mond "Visszakaptam" közben porold le a táskádat, és mosolyogj, ne állj meg, mond hogy sietsz órára.

Beléptem a suliba, portás kérdezi "Elkéstél?" Ha igazat mondok "Tudtam hogy nincs bent a csaj, és az első két óra amúgy is qrva xar úgyhogy nem jöttem be." (Ha ezt mondom holnap már nem járok abba a suliba...) Ha hazudok hogy "Elaludtam." (beír, ki kell dumálnom ofőnél, kell igazolást szereznem...) Ha mást hazudok (ezt mondtam...) "Reggel találkoztunk, köszöntem is. Amúgy a h..lye osztálytársam kidobta a táskámat az ablakon, én kiugrottam, de már nem tudtam visszamászni, mert becsukta az ablakot, így itt kellett bejönnöm." Közben mosolygok, mondom "Mindjárt jön ő is", a portás erre nevet és mosolyog. Én bemegyek az osztályba, kihúzom a hiányzásomat és a másik srácét is a naplóból. Ekkor bejön a srác, és hangosan mondja az osztályban "Mi a f..t mondtál a portásnak, amikor beléptem mondtam hogy "Visszakaptam." erre ő csak mosolygott és csóválta a fejét."

Ha puskáztam dolgozatnál és a tanár észrevette mindig kérdezte "Puskázol?" Ha igent mondok az h..lyén néz ki, ha nemet akkor hazudok, és az is h..én néz ki. Mindig valami olyasmit mondtam "Az elmúlt 5 percben nem" , "Már nem." , "Miért, súgjak valamit?" Egyből röhögött az osztály a tanár pedig továbbment vagy mondta "csend legyen" és máris nem velem foglalkozott.


Egyszer beosztottak valami pályaválasztási akármire, az iskolát kellett volna képviselnem, valamiért kihagytam (a többi gyerek leh..ézett hogy le fognak ba..ni...) Másnap ofőm megkérdezte "Voltál a pályaválasztási kiállításon, mert nem láttalak?" A válasz kitűnő volt "Én se tanár urat, ha kell alibi mi együtt képviseltük az iskolát."

Persze röhögés, a tanár meg nem tudott mit szólni...


Ezek ilyen apróságok, általában mindenkinek ilyesmiket szoktam hazudni, így általában mindenkinek (de legalábbis nekem) egyszerűbb.


Írtad hogy "nem írok mert megsértenélek és úgyis lesz@rod" Nem szoktam megsértődni, és nem sz@rom le amit más ír, elolvasom, és lehetőleg válaszolok rá : )

Amúgy a Dokit néha szoktam nézni, és bírom a stílusát. Én stílusban inkább az Elemi ösztön-ből hasonlítok a regényíróra : )

2010. dec. 2. 22:50
 17/35 anonim ***** válasza:

15:43 vagyok.

A saját érdekből történő hazugság létszükséglet, nem erről beszéltem. Arról, hogy ha megkérdezi tőlem egy kövér lány, hogy ő kövér e akkor azt fogom felelni, hogy "igen" vagy ha ironikusabb akarok lenni "attól függ mihez képest"

Az igazság kimondását én úgy értettem mint House vagy akár Szókratész.

Én is írtam ki néhány hasonló jellegű kérdést, berakok párat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


Amúgy kösz a tippet, vadászom az ilyen filmekre és most megnézem az elemi ösztönt is mert eddig ez kimaradt.

2010. dec. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Elolvastam a két kérdésedet...

Tényleg hasonlítunk : )

"Mi értelme a létezésnek?" Huh... ez egy olyan kérdés amire senki sem tud megfelelő választ adni. Számomra talán családalapítás (ne fajfenntartási célból, inkább boldogság miatt).


Manipuláció, önbizalom, tekintély... Én észrevettem hogy olyanok próbálnak rám hatni akik tőlem hü..ébbek, de határozottak.

A társadalom felépítésében, és az oktatási rendszerben lehet a hiba... A társadalom alapul a vallásra, és a törvényre, amit valaki valamikor kitalált, hogy úgy történjenek a dolgok ahogy ő elképzelte... és az emberek el is hitték (a birkákat csak terelni kell, és akkoriban sok "pásztor" volt), a törvény mondjuk adott, a vallás inkább lelkiismereti kérdés. Pl. A szomszéd tart otthon 20 milliót, én meg éhezem... Ha az őskorban lennénk fejbeba..nám egy kővel, és meg van oldva. Napjainkban közbeszól a törvény, mert ha agyonütöm a szomszédot és kiderül lesittelnek. Na most ha úgy intézem hogy ne derüljön ki, mondjuk elásom a kertben, akkor majdnem ott vagyunk mint az őskorban... csak bevillan a vallás, amiből jött a lelkiismeret, (ami vagy létezik vagy nem) és ez mindenkiben a legnagyobb visszatartó erő (és ez érdekes módon egy meglepő dolog, mivel az ember magának árt vele...)

Amúgy a lelkiismeretről mondják, hogy az velünk születik, szerintem tanuljuk... Ha pl. találnának holnap egy Mauglit az erdőben, aki akkor lát először embert, Maugli éhes lenne, az ember meg nem adna neki enni, vajon Maugli mit tenne? Éhezne tovább, vagy kitörné a nyakát (és nem érezne bűntudatot?)

Az oktatási rendszer kitöröli az egyént, és eléri hogy a gyerek együtt bégessen a nyájjal... Nekem az iq-m 134, gondolom 7 évesen még valamivel több volt, akkor bekerültem általános suliba, és ott amennyire tudtak (nem nagyon hagytam magam) lebutítottak.

Az átlagom 3-as volt, de észrevettem hogy a 3 leg..lyébb gyerekkel barátkoztam (ez ma is így van), mert ők nem tudtak rám hatni, sokszor a tanár a szüleimnek szólt, hogy a gyerekük kikkel barátkozik : ) Ha az "értelmesebbekkel" barátkozom, akkor most az iq-m kb. 90 lenne... Mert az övék is kb. annyi, csak éppen 5-ös az átlaguk, mert nem gondolkodnak, hanem megfelelnek valakinek... és 15 év elteltével látni lehet hogy aki tanult, megfelelt a tanárnak, és 5-ös volt, az most is ugyanezt csinálja (munkahelyen valami alkalmazott, és ha nem mondanak neki el valamit magától nem jön rá...)

Én pl. nem tudok alkalmazott lenni, sokszor próbáltam, de kiba..tak, egyszerűen nem azt csináltam amit mondtak, úgy intéztem ahogy én jónak láttam, kissé manipuláltam, és amikor rájöttek, nem fogadták jól... Amit csináltam az mindig jó volt (néha jobb is), de nem fogadták el hogy helyettük gondolkodom, én meg azt nem fogadtam el hogy egy tőlem h..lyébb a főnököm.

Jelenleg két barátom van, ők valamilyen szinten megértenek, nem próbálnak megváltoztatni, és bíznak bennem, ha tanácsot adok nekik (nem úgy mint a volt főnökeim), ezt érdekesnek tartom, mert pl. a barátomnak tetszett agy csaj, én mondtam hogy tud vele összejönni, hallgatott rám, és sikerült. A főnököm persze nem értette meg hogy az jó ha egy 2 órás melót 10 perc alatt csinálok meg...


Hasonló témájú filmek, amik nekem tetszettek:

Elemi ösztön 1-2 (pszichológiai témájú)

Fülke (filozófiai-pszichológiai)

Lost -Benjamin Linus, Sawyer, és Kate személyiségét érdemes figyelni (manipulálást szépen észre lehet venni)

Szökés (menekülés és vadászat pszichológiája két intelligens ember között)

Szökés az Alcatrazból (rendszer átverése intelligenciával, és ez megtörtént eset)

Amerikai história X (Valamilyen szinten filozófiai témájú)

2010. dec. 3. 12:40
 19/35 anonim ***** válasza:

Tőled tanulni lehetne. És ezt komolyan mondtam:D

Legalábbis nekem tetszik a felfogásod. Van amiben én is hasonlóan gondolkodok. Viszont én évről -évre lettem ilyen. Azt hiszem ez alatt a 4 év alatt sok mindenre jöttem rá.talán így kellett lennie. Szerintem ez nem pszichopátia, inkább csak rájöttél bizonyos dolgokra amivel megkönnyítetted az életedet! ( plusz: emberismeret is ) Én még szívesen olvasnám az írásodat miről hogyan gondolkodsz, és mit hogy csinálsz.


/l

2010. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

"Én még szívesen olvasnám az írásodat miről hogyan gondolkodsz, és mit hogy csinálsz."

Írhatsz privit, ha kíváncsi vagy valamire van msn-em... : )

2010. dec. 3. 15:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!