Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van bennem szorongás,...

Miért van bennem szorongás, amiért sokan mennek külföldre?

Figyelt kérdés
Én alapvetően jól érzem magam otthon. Van lakásom, munkám, barátaim, de mindig amikor azzal szembesülök egy ennyi meg ennyi ember megy külföldre, egyfajta szorongás fog el és úgy érzem magam hogy lassan én leszek az egyetlen aki itthon marad.

szept. 11. 08:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. 9es! Tökéletesen igazad van. Mint említettem családos ember vagyok. Családi házunk, lakásaink voltak a feleségemmel. De elváltunk. A bátorság és a bölcsesség kezdődik ebben a helyzetben ott, hogy a férj lemondjon mindenről. Bátorság, mert nehéz ezt megtenni, főleg önként és dalolva. Bölcsesség, mert tudom, hogy ki az asszony és tudom, hogy mindaz amiről lemondtam a gyerekeknél fog landolni. Bölcsesség az, amikor az ember megérti, hogy az idő véges. Szüleim nem lesznek itt mindig és érdemes most kihasználni a velük tölthető időt, amíg ez lehetséges. Így egy könycseppet sem fogok ejteni azért, amikor bekövetkezik ami be fog következni, mert nem használtam ki a lehetőséget, hogy időt tölthessek velük. Bátorság kell ahhoz is, hogy az ember visszatérjen a szülői házban, hiszen ez nem a megszokott.

Az pedig nyílvánvalóan keménység, hogy mindezeket a veszteségeket egész jól túléltem. Ráadásként anyám főztje a legjobb. mondom ezt, hogy szakácskodtam, hiszen az az egyik szakmám.

Ez itt az okosság: Tudok félretenni, mert megoszlanak a költségek.

Ez itt a nyugodtság: Független vagyok, oda megyek, ahová akarok és oda nem megyek, ahová nem akarok.


10-es! Én ugyan senkinek sem vagyok rabszolgája. Főleg nem a pénznek. Ezt te nem mondhatod el magadról. ha jól látom oda mentél pénzért, ahová nem akartál. Nekem nem uram a pénz, hogy minél többet akarjak belőle. Te vagy a pénz rabszolgája. én pedig élvezem, hogy egy raktárban targoncázom. nekem elég még a gyerektartás mellett is tudok félre tenni. Azt csinálom, amit élvezek. inkább, mint szakács szakmámmal megkockáztassam, hogy hozzád hasonló kretének egyenek az amúgy általában dícsért főztömből. Másik szakmám burkoló. De inkább kedvemre targoncázom, mint, hogy Hozzád hasonló kretének tapossák a munkámat.


Nem fejet hajtok, hanem emelem a kalapom. Mert ez az ország adott nekem két szakmát is tök ingyen, mindenféle kötelezettség nélkül. És én dönthetem el szabadon, hogy kit szolgáljon a munkám.

A rabszolgák hogyan lesznek rabszolgákká? Eladósodnak vagy más nemzetekhez hurcolják őket munkára. Hát nem inkább hasonlít rabszolgára az a magyar, aki külföldön kényszerűl megélni? A volt nejem inkább rabszolga, mint én. Gyerekeim pedig kifürkészik a hanyatló nyugat rejtelmeit. Ők gyerekek, nem szolgák. Éltetik majd őket, amikor hazajönnek.


A fejemet pedig nem kell lehajtanom. Hiszen itthon vagyok, a hazámban. Szabadon felemelem a fejemet. Mert megtehetem. pedig csak egy porszem vagyok, egy targoncás. Azt pedig külön élvezem, hogy a hozzám hasonló "bírkák" képesek élvezni itt az életet.


Nem nekünk kell a külföld. A külföldnek kellenénk mi. De belőlem nem esznek. Ha pedig magyarokat akarnak dolgoztatni, akkor ideje lesz ide hozni az üzemeiket. A birka az, aki kimegy. A rabszolga az, aki kimegy. Neki már nincs visszaút. Nem a külföld rabja, hanem a pénzé. bizony nem is szabadul, mígnem az utolsó fillért is ki nem termeli.

szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Targoncázzál csak

Én meg akkor dolgozok amikor en akarok, mivel nincs fonokom akitol szabadsagot kell konyorognom

A penz az en rabszolgám, mert en dolgoztatom

Te csak irigykedsz a hozzam hasonlo kreténekre, mivel egy rabszolga vagy csak még nem ismerted föl

szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#11-es Nincs abba semmi szégyellnivaló, ha te úgy látod kimenni részedről nem okés, csak olyan kontextusban használtad ezt mintha hazaárulás lenne elhagyni egy olyan hajót amiről nem te tehetsz hogy süllyed. Akinek nincs se háza, se lakása, se kocsija, és nem akar 40-50 évre elhiteleztetni magát az még lassan egy albérletet se engedhet meg, vagy meghúzza a nadrágszíjjat, és csak dolgozik, és fizeti az albérletet/lakástörlesztőt ez viszont rabszolgaság sajnos, mert kiáthatatlan a helyezete, és emiatt kényszerül robotolni akár 2 munkahelyen is, és ez nincs rendben. Szerintem ha megkérdezel bárkit aki külföldre megy a legtöbbjük nehéz szívvel hagyja itthon a családot a barátokat a közeget magát az egész hazáját, de mivel máshogy nem tud normális pénzhez jutni, ha nincs ismerőse, vagy nincs valami hiper szuper szakmája amivel vállakozóként tud szakítani szintén rahedli munkával. Én megértem a te gondolatmeneted, de legtöbben azért mennek el, mert realizálják, hogy nem hogy a gyereküknek nem tudnák megadni hogy lakásuk/házuk legyen még sajnos saját maguknak sem.
szept. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Irigykedik rajuk es ezzel takarozik hogy neki milyen szuper munkája van

A fonokei meg rohognek rajta a háta mogott

szept. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"lassan én leszek az egyetlen aki itthon marad" - Akkor tied lesz az egész ország! És emiatt már most előre szorongsz?

Neked legyen jó, a saját életedet építsd, ne foglalkozz másokkal, az ő dolguk az ő dolguk.

szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
semmi értelme külföldre menni,hacsak nincsenek olyan ismeretségeid vagy protekciód.
tegnap 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Domiking12 válasza:
53%

Külföldön semmivel sem jobb. Mondom ezt úgy, hogy van francia rokonom és amerikai is. Politikai helyzetüket utálják mint a szart és ide akarnak költözni. Sok migráns miatt élhetetlen lett a nyugat, illetve brutális elbutulásról számoltak még be. Ja, és a politikusok ott többet lopnak, mint itthon, csak erről nem szól a fáma...


Én imádok itthon élni és külön plusz pont a tömegközlekedésért. Ritka az, hogy ilyen jó ki legyen építve, mint ami itthon van.


Aki meg kimegy, annak szerencsés életet kívánok kint, de szerény véleményem szerint minden magyar haza jön aki tud, mert a szívük haza húzza őket. Sehol nem érzed igazán magad otthon, csakis a saját hazádban.

tegnap 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
46%

"Sok migráns miatt élhetetlen lett a nyugat, illetve brutális elbutulásról számoltak még be. Ja, és a politikusok ott többet lopnak, mint itthon, csak erről nem szól a fáma..."


miért,itthon nincsen?

tegnap 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!