Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van bennem szorongás,...

Miért van bennem szorongás, amiért sokan mennek külföldre?

Figyelt kérdés
Én alapvetően jól érzem magam otthon. Van lakásom, munkám, barátaim, de mindig amikor azzal szembesülök egy ennyi meg ennyi ember megy külföldre, egyfajta szorongás fog el és úgy érzem magam hogy lassan én leszek az egyetlen aki itthon marad.

szept. 11. 08:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Kisebbségi komplexus, önértékelési gond.


Meg tudod legbelül, hogy amiért éveken át gülüzöl, azt az idekinti legalja munkával pár hónap alatt el lehet érni a jobb fizu miatt.

szept. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kulfoldon se jobb csak ha mernok vagy programozo vagy

Amugy meg ugyanolyan csicska leszel mint itthon

szept. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Kettes, húzd ki a kezed a biliből...
szept. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
#2 Ezzel csak egyetérteni tudok a tapasztalataim alapján. Egyébként beletrafáltál, mert jelenleg programozóként dolgozom, egyébként elektrotechnikus vagyok (akkor is az voltam, amikor kimentem külföldre pár évre), és lassacskán meglesz a mérnökinfó bsc-m is. Viszont én nem mérnöknek vagy programozónak mentem ki külföldre, hanem konkrétan aljamunkára (ipari villanyszerelés). Ki is dolgoztam a belem, viszont azért annyit fizettek, amennyiért akkor nekem megérte, még most sem keresek annyit. Viszont egy dolog a pénz, és egy másik dolog a kényelem. Inkább üldögélek az irodában és fejlesztek, mintsem agyatlan, gondolkodást nélkülöző munkát végezzek rendkívül viszontagságos körülmények között az Északi-tenger partján a vízszintes esőben, napi minimum 20km gyaloglással (ez nem irónia, tényleg ilyen helyen dolgoztam külföldön).
szept. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, es erdekes modon kulfoldon tobb elismerest kaptam, pont hogy itt nem neznek csicskanak, ellentetben az otthoni munkahelyekkel, es se programozo, se mernok nem vagyok.

#4, Az aljamunka nem az a betanitott mekis/takaritos/gyari/stb, tudast nem igenylo, barki altal csinalhato alulfizetett dolgot jelenti?

Ok hogy ipari villanyszereso nem legkondis irodai melo, de szaktudas kell hozza, es meg is voltal fizetve.

szept. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
#5 Az oké, hogy az nem légkondis irodai meló, viszont valóban elkövettem azt a hibát, hogy szubjektíven relativizáltam, mivel számomra az e tekintetben kimeríti az aljamunka fogalmát, hogy a szaktudást igénylő munkavégzés közben oda-vissza szaladjáljak az épülő csarnoktól a konténerirodákig kilométereket, időjárási viszonyoktól függetlenül, a mocsokban és a sárban, ezért-azért. Nincs rá panaszom, én vállaltam el, és okkal csináltam, el tudom képzelni, hogy van ennél rosszabb is.
szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én megértelek nekem is itthon van a lakás, de egyre jobban azt érzem hogy élhetetlen a hazám. Szeretem a munkám itt van a legtöbb családtag,barát,párom de néha irigylem aki ki tud menni pár évre vésztartalékot összegyűjteni, új dolgokat látni, nyelvet tanulni. Összeségében a munka mindenhol munka, de a pénz nagyon számottevően más, és maga a környezet is.
szept. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Tudok ezzel azonosulni.

Nekem az öcsém ment ki jó 1 hónappal ezelőtt külföldre dolgozni. Engem például lesokkolt ez. Egyik napról a másikra felmondott a munkahelyen, ahol dolgoztunk, majd bejelentette, hogy ő kimegy a németekhez.

És ugyanez az érzés fogott el. Hogy még ő is?


A volt nejem is kiment Ausztriába a gyerekekkel. Az inkább személyes sokk volt, mikor megtudtam. De azt betudtam annak, hogy a volt nejem olyan, aki nem bír sokáig a seggén maradni, szereti a pénzt és szeret menni.


De az, hogy az idióta öcskös ezt be merte vállalni, lesokkolt. Ha még ez is ki megy és megcsinálta, kiment, akkor ugyan hányan maradnak? Én megtehetném, hogy kimegyek, de akkor ugyan tényleg, ki maradna itt?


Nem, én szeretem ezt a kis országocskát. Se gazdag nem vagyok, sem vagyonos. De nem azért adták őseink az életüket, hogy mi itt élhessünk, Nem azért küzdöttek a felmenőink, hogy ebben a kis megmaradt 93 ezer négyzetkilométeren biztonságban legyünk?

36 évesen a szüleimnél élek. Én már megtanultam, hogy ne vágyjak a luxusra, mert azt tisztességes munkával itthon nem lehet elérni. Másokon való taposással felfelé jutni pedig nem az én utam. Azt nekem nem engedi a lelkem.

Nem ítélem el azokat, akik kimentek. Menjenek. Én maradok. Meghoztam a döntésem. Bár kint van a családom jó része és a barátaim jó része is, én még sem megyek el.


bennem is megvolt ez a szorongás. Mintha nem lennék elég jó, ha itthon maradok. Hiszen a jobbak, ügyesebbek mind kimentek. Ami nálam kulcsszó, az a bátorság. Mert régebben azt gondoltam, hogy talán gyávaságból nem megyek ki. Hát gyáva lennék?

Nem kérem szépen, mi vagyunk a bátrak.


Mi, akik itthon maradunk, bátrak vagyunk. Hiszen pontosan tudjuk, hogy itthon nehezebb a boldogulás, mégis bátran megküzdünk a nehézségekkel. Talán ne tudnánk megtanulni angolul vagy németül? Dehogynem. Nem vagyunk hülyék, hiszen valamennyire értek angolul is és németet tanultam 10 évig, nyelvvizsgáztam is belőle. Nem, kérem szépen. Mi vagyunk az okosak. Ha mi kimennénk őseink elhullott vére a semmiért lett volna. Drága véren van most hazánk, drága vér árán élhetünk itt. És mi tudjuk ezt, nem is felejtjük el.

Talán puhányságból maradunk itt? Nem. Hiszen a legkeményebbek maradnak. nem vagyunk igénytelenek sem, de mi tudjuk, hogy mikor van az elég. Tudjuk , hogy a jóból sosem elég. Ha pedig az ember könnyen keres sok pénzt, akkor elpuhul. Mi a kemények vagyunk.


Most már nem szorongok. Fegyvert nem ragadnék az országért, de más országért sem ragadnék fegyvert. Aki fegyvert ragad, az fegyver által fog elhullani. Inkább halok ártatlanul, mint élek gyilkosként. A világ minden mást elvett már a magyartól, de az ártatlanságát nem vehette el.


Már nem kell szoronganom. Nem szorongat senki. Az állam sem tud szorongatni és az sem, ha bárki más gyávának vagy gyengének hív. én tudom, hogy erős vagyok és bátor. Hiszen, ha nem bírnám, akkor kivándorolnék én is.

A magyarok istene pedig sosem feledkezik meg arról, aki hű maradt a földhöz, ahova életre hívták. Mi itthon tartjuk a frontot, amíg a többiek külföldön kalandozva fejik meg a külföldet. Ha van egy kis szerencsénk, akkor semlegesen maradunk ki a 3. világháborúból és a kivándoroltak külföldön megkeresett vagyona is hazavándorol velük együtt. Én ebben hiszek. De legfőképpen Jézusban, Istenben hiszek.


Többé nem szorongok.

szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8 Ne próbáld meg a bátorsághoz és a keménységhez hasonlítani azt, hogy még 36 évesen is a szüleiddel élsz, mert az sokmindenre vall, de semmiképp sem az említett tulajdonságokra.
szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Ti nem bátrak vagytok, hanem fejet lehajtott birkák

Rabszolgák

szept. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!