Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van itt olyan, aki már megtapa...

Van itt olyan, aki már megtapasztalta a teljes vágytalanság, mindent beborító békesség, szeretet, bölcsesség állapotát?

Figyelt kérdés

Tehát semmi nem gyengítette a tudatod. Semmilyen vágyat nem éreztél, semmilyen fizikai dolgot nem kívántál stb. Nem arra gondolok ezalatt, hogy közvetlen előtte elégítetted ki, hanem éppen arra, hogy lemondtál róla, majd a vágyak teljesen kioltódtak. Mindennel elégedett voltál. Nem kívántál semmit, nem sóvárogtál semmi után, minden fizikai dolgot üresnek láttál. Teljes békességet tapasztaltál meg, mindenféle kényszer, indulat, düh, stressz, nyomás nélkül, mindenkinek meg tudtál bocsátani, és mindenki felé így éreztél. Szeretetet éreztél minden ember és lény iránt igazából. Még az ellenségeid iránt is. Nem érezted az egód, az önödet. Bölcsességet tapasztaltál mind szellemi, mind lelki síkon. Mértéktelen boldogságot éreztél, ami nem akart abbamaradni, és ezt a boldogságot, akár a saját boldogságod feláldozásával is, viszont a te boldogságod éppen emiatt nem múlt el. Együttérzően cselekedtél mindenkivel éppen emiatt.


Van itt olyan, aki már megélte ezt? Milyen érzés volt? Szeretted volna, ha ez az állapot továbbra is megmaradt volna? Vagy még mindig ezt érzed?



2023. febr. 28. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Elég unalmasnak hangzik. Innen hova lehet még továbbmenni?
2023. febr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ér, ha a lentebb idézett mondataid, mondatrészeid nem igazán tudom magamra vonatkoztatni, de a többit igen? Mert akkor kb. 7 éve így élek.


"mindenkinek meg tudtál bocsátani, és mindenki felé így éreztél. Szeretetet éreztél minden ember iránt igazából. Még az ellenségeid iránt is. Nem érezted az egód, az önödet. Bölcsességet tapasztaltál mind szellemi, mind lelki síkon.

Együttérzően cselekedtél mindenkivel éppen emiatt."


Szeretetet igazából csak a mindenféle lények iránt érzek. Emberek iránt nem.

Ellenben te tisztában vagy azzal, hogyha a többi részét a kérdésednek elmondanám az orvosomnak, akkor kapnék egy beutalót a pszichiáterhez, azzal, hogy depressziód vagyok?:)

De ezzel nem foglalkozom, és nagyon is jó érzés így élni. Szabadságot ad.


1-esnek meg annyit, hogy innen már nem kell továbbmenni. Úgy értem akkor, ha a kérdező teljes felsorolását figyelembe vesszük.

2023. márc. 1. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Van, csak 10 perc alatt meguntam.
2023. márc. 1. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En nem untam meg de elmult
2023. márc. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!