Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vágytalanság! Más is van igy...

Vágytalanság! Más is van igy ezzel?

Figyelt kérdés
Más is érezte már a vágytalanság érzését,mikor semmire sem vágysz,semmi sem hiányzik,semmi nem kell
2011. márc. 11. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen éreztem. Olyan üresség volt bennem. De mintha jó érzéssel töltött volna el.
2011. márc. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én még szerencsére nem. De nem is szeretném. Mi értelme lenne akkor az életnek.
2011. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
én éreztem már de nem volt rosz
2011. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ettől nincs megnyugtatóbb érzés!
2011. márc. 11. 16:06
 5/10 anonim ***** válasza:

előfordulhat sok embernél, s ha mélyen belegondolunk, akkor az is kiderül, hogy a vágyakozás és ragaszkodás "teszi tönkre" életünket globálisan...mivel mindenki vágyait akarja teljesíteni, ehhez ragaszkodva, s elég drasztikus módon elérve azokat, s ugye mindezt természetesnek tartva. persze amikor egy vágy kilőve, akkor egy ideig elégedettség, s már termeljük is a következő vágyat. a vágy hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés, ami fájó érzést produkál a szíven. oka pedig, hogy az emberek a tapasztalás során elkülönültséget éreznek, mivel különállónak "látják" a dolgokat az érzékeink által megjelenített kontraszt miatt, így önmagukról(test) is azt hiszik el vannak különülve, azt gondolván, hogy ami "más", az ugye nem önmaguk, így azt érezvén, hogy ez meg az kell, hiányt kreálva azon dolgokra. ez egy alapvető tévedésen nyugszik, mivel az ember a saját értelmével, elméjével azt gondolja, hogy a teste, de valójában az ember az elme, ami a testet használja, és az ember tudatában egy mindennel. ha pedig ezt valaki belátja, akkor megszűnik a hiány, hiszen felismeri az egyén, hogy az(hiány) nincs is, mivel igazából egy mindennel, minden az övé(itt már nem birtoklást érezve), mert önmaga az elme, ami mindent átfog, amiben minden létezik egyszerre. persze időbe kerül kiterjeszteni tudatunkat.


ha az ember megszabadul az érzelmi állapotok fogságától, az ezekre és a rossz viselkedésre(önzés) való hajlamtól, akkor lelheti meg az igazi boldogságot, ami meg nem szűnik már, s ami nem öröm, mivel az még mindig csak egy fokozott állapot, aminek nyoma vész egy idő után, a valós boldogság viszont stabil. az érzelmi állapotok csak elhomályosítják az igazi felüdültség érzését.


a kérdésre válaszolva igen, én szoktam érezni vágytalanságot...elég sűrűn és egyet kell értsek a kérdezővel és egy-két válaszolóval, miszerint így a jó.


ui.: egyébként Buddha tanított pont erre, s Jézus Krisztus is hasonlókról beszélt...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én már hónapok óta csak ürességet érzek magamban. Menthetetlen, sötét állapot ez, ahol semmi érzés, csak a végtelen.
2011. márc. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, de nagyon szeretném érezni. Te hogy érted el?
2011. márc. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Nem, de nagyon szeretném érezni. Te hogy érted el?"


Én nem tudok biztos receptet adni rá,de néhány tippet igen.

Mondhatnám azt,hogy meditálj,de az tul egyszerü válasz lenne.

Nálam ugy vállt be,hogy csak FIGYELTEM!Mindent figyeltem.

És amikor egy dolog értelmét vesztette,a többi ,mint egy domino effektusra dölt meg utána egenként!

Pl.rájössz,hogy semminek sincs értelme és minden fölösleges erőfeszités.Nevettem olyan dolgokon,amiket azelött komolyan vettem.

Pl.Nagyvonalakban emberként ugyis meghalsz,miért gürcölnél akkor egy életen át.És ha eléred a vágyad kielégülés nincs.Minek,dolgozni,gyereket nevelni?Minek bármit is csinálni?

Én kb.igy éltem meg.

Ez mindenre jellemző.ha valamit hozzáfüzött vélemény nélkül figyelsz,rájössz hogy értelmetlen!

Csak ne nézz TV-t,ne figyeld a vallásokat,ne hallgadd a tudósokat,ne érdekeljenek a hirek...mindez csak néhány nap!

Nem ajánlatos érzelmeket kötni a dologhoz-föleg dühöt,mert akkor mint egy menekülés lesz az egész és az nem az igazi dolog!

Ez az érzés olyan kellemes,megnyutató,mint mikor azt éreznéd,hogy történhet bármi téged nem igazán agasztana...

2011. márc. 13. 10:17
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem, de nagyon szeretném érezni. Te hogy érted el?"


Kedves válaszoló. Én a receptet is oda tudom adni, és a kérdezőnek valószínűleg "könnyebb" dolga lehet, mint neked, mivel ez a dolog jellemből adódik, mármint, hogy ki mennyire vágytalan. Szóval azt kéne megtudnod, hogy egyáltalán miért alakulnak ki vágyak...az előző válaszomban valamelyest már körül írtam. Ha szeretnéd a tejes körű leírást, és megvan hozzá a kellő nyitottságod, akkor oda tudom adni a tanítást, ami lejegyzi az élet azon igazságát, amivel megértésre juthatsz például a vágyakkal kapcsolatban is...de minden mással egyetemben, ami a létezéshez tartozik...ha gondolod jelezd, és adom a szerzőt és címet egy linkkel. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bennem is egy nagy üresség van és rohadtúl nem jó érzés...
2011. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!