Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az embernek ez a...

Miért van az embernek ez a "természetes" ellenkezése, mentegetőzése?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy sokan úgy állnak először vagy egyáltalán a dolgokhoz, hogy "á úgy se lesz jó", "úgyse vesznek fel", "úgyse tetszem neki", "úgyse sikerül"....etc. Ez miért van? Én is, ha gondolok valamire, amit szeretnék, nemsokra rá megjön az a hülye "ellenérzés", hogy nem fog menni! Miért van ez? Hogy lehetne ezt valahogy kikerülni? Mert mondhatom én magamnak a pozitívakat, ha az érzés ott van bennem!!

19/L


2010. szept. 24. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Az önző gén. (guglizd be)
2010. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert ha ezt mondod és mégis sikerül, akkor nagyobb a sikerélményed.


Ha meg nem sikerül, akkor az önigazolás kedvéért...


(vagy csak egy tipp: a családod hogyan áll hozzá a próbálkozásaidhoz? Ők olyanok, hogy jaj kislányom ez nem fog sikerülni? mert ha igen akkor csak utánzod őket...)


Mit tegyél ellene?

Pozitív gondolkodású könyveket olvass, ugyanis azokban részletesen leírják, hogy ha már úgy fogsz neki valaminek, hogy nem fog sikerülni, szuggerálod magad, és az esetek nagy többségében valójában nem fog sikerülni...

2010. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

begoogleztam...

[link]

2010. szept. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert ebben a kultúrában az emberekbe belenevelik a negatív gondolatokat, a kishitűséget. Ez a fajta gondolkodás ismeretlen pl Indiában, Nepálban, Tibetben stb...
2010. szept. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
odaköltözöm.... :)
2010. szept. 24. 23:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgyse fogsz nekem privát üzenetet írni.
2010. szept. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!