Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen a különc ember?

Milyen a különc ember?

Figyelt kérdés

Tehát kire mondják, hogy különc?

Ki számít különcnek?

Légyszíves ne csak azt mondjátok, hogy "eltér az átlagtól", hanem bővebben fogalmazzátok meg, ha lehet, példákat is hozzatok fel. Előre is kösz!


2010. aug. 13. 15:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Különc: valamilyen szempontból furcsa, szokatlan ember. Általában megvan a saját kis világában, csak néha kap egy-két fura pillantást. Nem tartja magát különösebben érdekes embernek, inkább kicsit magányosnak, esetlennek.


KülöncKÖDŐ: szeretne elválni az átlagtól, mert így intelligensebbnek és érdekesebbnek tartja magát. Minden alaklmat megragad arra hogy látványosan "széllel szembe hugyozzon" hátha valaki megdicséri, hogy mekkora egyéniség. viszont egyáltalán nics kis saját belső világa, a furcsaságok inkább a feltűnési viszketegségben gyökeredznek, eröltetett pózok csak.

2010. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét példa a különcségre? Pl az Amelie csodálatos élete c. filmben a szereplők nagy része elég különc.
2010. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is különc vagyok, de már megkaptam a fura jelzőt is:

A divatot imádom, de csak azt veszem fel ami jól áll, és ha már mindenkinek van, nekem már nem kell,plusz beleépítem a saját stílusomat is, és mindezt felvállalom. Kisvárosban élek, így itt kifejezetten különc a gondolkodásmódom is.

Nem tudom magam családanyaként elképzelni, kiskoromban sem babáztam, ez azóta sem változott. Utálok főzni, és nem bírnék egész életemben otthon ülni és vezetni a háztartást, nem rendelném magam alá senkinek.A saját álmaimat akarom megvalósítani, és ezért mindent megteszek.

Nem szeretem az átlagos dolgokat: még soha nem adtam ajándékba a családomnak, italt, vagy bonbont. Imádom a kreatív dolgokat, a minimál designt, a furcsa és szokatlan tárgyakat. Amikor házi kedvencet választottunk, fontos volt hogy ne tömeg állat legyen, ugyanígy minden mással. Ami másnak tetszik nekem általában nem, mert nem elég különleges. Szeretem az extrém dolgokat, az érdekes helyeket. Művelt embernek vallom magam, így nem azok a beszédtémáim mint az átlagembernek (ezért alig vannak barátaim). Nem drogozom, iszom és dohányzom, állat és természetvédő vagyok. Nem vagyok prűd, rasszista, és meleg gyűlölő sem, de emberi butaságot na, azt mérhetetlenül gyűlölöm.

2010. aug. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

" Aki csak vár és remél, mégis szótlanul él

Ha szólítják szólni már nem mer

Aki csak vár és remél, mégis szótlanul él"

F /23

2010. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne tévesszük össze az EGYÉNISÉGET és a KÜLÖNCSÉGET.


Üdv. :)

2010. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem, nagyjából értem, hogy mi ezen szó fogalma. Észrevételem szerint az utolsó előtti válaszolóval van 1-2 közös tulajdonságom.

Én nem szeretem a divatot, mert elveszi az ember egyéniségét. Aki a divatot követi, az nem egyedi az én szemszögemből. Természetesen azzal nincs bajom, ha valakinek vannak divatos ruhái is (rajtam is megfigyelhető egy pár), de ne azért hordjon az illető divatos göncöket, mert az a "trendi", hanem tetszen is neki! Az már nagyobb baj, ha ugyanolyan diszkóba járó, r*bancokhoz hasonló, "13 évesen elvesztem a szűzességem" típus.

Véleményem szerint az én világnézetem/gondolkodásmódom is eltér valamilyen szinten az átlagétól, hiszen számtalan olyan véleményt olvastam/hallottam már, ami nem egyezik az enyémmel - észrevételem szerint az ilyenek vannak többségben.

Ha röviden kéne jellemeznem magam, így fogalmaznék: "Kissé antiszociális, enyhén nihilista, irónikus, flegmatikus, néha cinikus személyiség vagyok, akit nem különösebben érdekel, hogy mit gondolnak róla, illetve nem a társadalom által kitalált íratlan törvények alapján éli az életét. Pszichopatikus humorom miatt gyakran hülyének néznek az emberek, azt mondják, égő velem végigmenni az utcán. Hajlandó vagyok skizofrén ember módjára viselkedni a "nép" megnevettetésének céljából. Gyakran mondják, hogy értelmes, intelligens lánynak tartanak (különös humorom ellenére). Nem látszik rajtam, de nem túl pozitív véleménnyel vagyok a világról, illetve a társadalom jelenlegi viselkedéséről. Szeretem a feketét."

"Nem tudom magam családanyaként elképzelni, kiskoromban sem babáztam, ez azóta sem változott. Utálok főzni, és nem bírnék egész életemben otthon ülni és vezetni a háztartást, nem rendelném magam alá senkinek." -> Ez a rész egy az egyben igaz rám. Óvodában mindig a fiúkkal lógtam (lány vagyok), sosem a többi lánnyal babázgattam, és talán 2-3 barbibabám volt otthon, de csupán 3-4 alkalommal babáztam velük, kb. félévente. Én sem szeretek főzni, ezen kívül gyereket sem nagyon szeretnék, mert úgy érzem, valamiért nem lenne nekem való. Nem vagyok olyan beállítottságú, nem tudnék vele olyan kedvesen beszélni, mint a legtöbb szülő teszi, és esetleg úgy érezné, hogy utálom... És ezzel csak ártenék neki. Persze nem csak ezért nem szeretnék. Az is ok, hogy érzem, hogy másra születtem, és nem is érzem magamban az "anyai ösztönt". Természetesen lehetséges, hogy később erről is megváltozik a véleményem, bár erre kevés esélyt látok, mivel édesapám természetét örököltem; ő is tud bunkó módjára nyilatkozni, és ha én nem olyan lennék, mint ő, úgy gondolnám, nem szeret. Ezen kívül én sem lennék alárendelt helyzetben, semmi pénzért. Hiszen egy házasságban mindig a férfi dominál, ő irányít. Én csak olyan férfit tudnék elképzelni magam mellett, aki egyenrangú partnernek tekint, bár azt is kétlem, hogy nekem való a házas élet.

"Nem drogozom, iszom és dohányzom, állat és természetvédő vagyok. Nem vagyok prűd, rasszista, és meleg gyűlölő sem, de emberi butaságot na, azt mérhetetlenül gyűlölöm." -> Én 1-2 korty alkoholt már fogyasztottam, de berúgva természetesen még nem voltam (nem is akarok). A cigarettát nem biztos, hogy ki fogom próbálni, mert csak sötét oldala van (a bor legalább egészséges - egy kis mennyiségben -, illetve az alkohol extázisba visz). Én is szeretem az állatokat, megvetem a környezetszennyezést is. Rasszizmus van bennem, bár senkit nem lennék képes megalázni - pláne nem a származása miatt. Nem rajongok a homoszexuálisokért sem, de nem lázadozok ellenük. Az emberi ostobaság engem is ki tud borítani.

Nem tudom, hogy én mennyire vagyok "különc", de leszögezném, hogy nem "menőzés" gyanánt írtam le ezeket a dolgokat, csak gondoltam, adok egy kis ízelítőt arról, én milyen vagyok.

Kösz, ha végigolvastad a szöveget!

2010. aug. 16. 20:01
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz megírásának időpontja: 08-13 22:37"


Nos, akkor üdv a klubban, bár sajnos a mások előítéleteivel majd meg kell birkóznod, főleg ahogy majd idősödsz, és előkerül a gyerek meg a férj téma.

2010. aug. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
100%
A kólönc nagyban eltér az "átlagosnál"pl.:nem jár bulikba nincs sok barátnője/barátja vissza huzodo észre se veszik ha nincs ott a sulidiscon nem más fejjel nézzi a világot nem annyira érdekli a dívat nehezen barátkozo stb.
2010. aug. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Üdv

Majdnem egyformák vagyunk akkor:)

Engem is lenéznek azért, mert én nem vagyok amolyan 'divat'ember, vagy mert nem járok buliba.

Valójában engem mindig is kispéciztek maguknak. Nincs túl nagy szivatás, de látom rajtuk, hogy nem kedvelnek, vagy hogy kiakarnak akasztani.

De ez van :) Én nem változtatok magamon és nem is szeretnék. Így érzem jól magam.

2010. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én is különc vok azhem:D. Nem is baj. Szerettek sokszor egyedül lenni amikor senki sem csesztett és ellehetek egyedül és a gondolataimmal. Sokszor azt mondom nem is kellenek barátok:D
2010. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!