Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen a különc ember?

Milyen a különc ember?

Figyelt kérdés

Tehát kire mondják, hogy különc?

Ki számít különcnek?

Légyszíves ne csak azt mondjátok, hogy "eltér az átlagtól", hanem bővebben fogalmazzátok meg, ha lehet, példákat is hozzatok fel. Előre is kösz!


2010. aug. 13. 15:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

A különc ember az aki nem megy a tömeg után. Saját egyénisége van. Nem érdekli ki mit mond, ő azt csinálja amit akar, amihez kedve van.

Talán öltözködésileg is szeretne kitűnni, bár manapság sok ilyen van de azok szerintem kicsit sem különcök inkább a divatot követik. :-D Úgyhogy maradjunk csak a gondolkodásánál. Ami eltér a többitől. Mindig az ellenkezőjét csinálja a dolgoknak, másképp ítélkezik mint a legtöbb ember. A többi ember nem tudja megérteni, sokszor kiközösítik.-ezért lehet, hogy zárkózottá is válik...

Most csak taktikáztam. Lehet egész más milyen egy különc ember. :-D:-)

2010. aug. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

Olyan, mint ÉN!

Nem hallgatok másra, csak a saját fejem után megyek.

Nincs káros szenvedélyem.

Nem érdekel a pénzszórás, a felvágás, meg a bulizás.

Igazságot osztok a saját fejem szerint.

2010. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én fogalmaim szerint a magányos farkas. Aki nem megy a többség után. Saját véleménye van a dolgokról, amik időnként meghökkentőek.

Nem függ senkitől. Megingathatatlan. Sajátos a humora is, is minden más, amit tesz.

2010. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Oké, de hogyan gondolkozik az átlag?...
2010. aug. 13. 15:52
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Szinte MINDENBEN más, mint a többi, belsőleg. De ugyebár a belső tükröződik a külsőben is.


Hogy az átlagnak milyen véleménye van róla ? Hát van akinek bejön, van aki utálja, van aki le se sz*rja, ember választja :-)


Ahogyan én észreveszem, az átlag kissé félő szemmel nézi az ilyen embert. Én ilyen ember vagyok és tudom, hogy mindenkinek megvan a véleménye rólam. De azt nem mondanám, hogy lenéznek, nem....ahoz túl kitünő vagyok.

Viszont van valami félelem amikor találkozik a tekintetünk. Nem is lehet ezt elmagyarázni interneten.

2010. aug. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, de én úgy értettem, hogy az átlag milyen világnézettel rendelkezik...?
2010. aug. 13. 16:46
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a különc aki eltér a "normálistól". De mi az átlag, a normális?! Vannak a társadalomban normatív szabályok, normák. Ezek olyan hagyományok, dívatok, trendek amelyek meghatározzák, irányítják a hétköznapi életet. Mindenben megnyílvánulnak ezek a normák: köszönés, nevelés, viselkedés, pályaválasztás, társ-elképzelsés, stb., stb.


A különc viszont nem fogadja el ezeket a normákat. De amirt nem követi, attól még tisztelheti! Sőt! A "különc" emberek nem a lázadoak. A lázadás figyelemfelkeltő, egy különc épp nem akar kitünni a tömegből - hisz az norma, minden normális ki akar tünni, hála az individualizmusnak.


És még valami: nincsenek kiskorú, fiatal "különcök", hisz át sem látják a társadalmat mozgató "erőket", így meggondoltal elfogadni, vagy elvetni sem tudják. Ellenben kevés fiatal mondja magát átlagosnak... Attól, hogy valaki nem tartja be a szabályokat nem lesz különc az illető, csak szabálysértő! A különcséghez alaposan kiformálódott jellem kell, jelentős élettapasztalat, átgondolt életmód.


Példa: Jézus, Sherlock Holmes, Dr. Hause.

Érdekes figurák a különcök.

NE FÉLJ, NEM VAGY AZ. :)

2010. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Oké, azt hiszem, értem. Nem tudom, miből szűrted le, hogy tucatemberke vagyok, de mindegy.;D
2010. aug. 13. 18:02
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

16:17 vagyok


A különcök általános világnézete, vagy ahogy akarod nevezni, eltér a többi embertől, mint ő maguk.

Egyrészt úgy éljük a mindennapjainkat, hogy most élünk, most kell sikert arassunk. Másrészt viszont nem félünk a haláltól. Betorpanhat akár holnap is, nem számit, vagy akár egy év múlva is, egyszerűen bármikor. A különcök általában bátor emberek.


Az emberekről például az a véleményünk, hogy nem befolyásolnak minket. Nem azért, mert nagyképűek lennénk, hanem azért, mert függetlenek vagyunk és szeretünk egyéniségek lenni, egy egyéniség pedig nem mehet a libasor után.


Esetleg leirhatnánd, hogy pontosabban miről érdekel, hogy mi a véleményünk és akkor leirom. Természetesen nem mindenki lehet egyéniség, sőt : nagyon kevés emberbe van belekódolva és nagyon kevés ember képes kibirni ezt az utat. Különcnek lenni sokszor nehéz és ritkán könnyű. Mivel minden körülötted más, hihetetlen akaraterő kell, hogy igenis kiállj magad mellett és tartsd az életkedvet magadban.

2010. aug. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem sokan annak tartanak.

Miért is?

Mert soha nem érdekeltek a trendek, soha nem szerettem tömegember lenni. Mindig vonzódtam a különleges, kiváló dolgokhoz, de mindezt úgy, hogy ne legyen divatos. A divatosság nem kizáró ok, ha tetszik valami, de soha semmit nem vennék csak azért, mert "trendi".

Be merem vállalni, ha valami tetszik, holott már nem divat, vagy egyenesen ciki.

Néhány példa a különcségemre: együtt alszom a kutyákkal.

Márkás és drága autóm van, de nem SUV (luxusterepjáró - ami divat) hanem egy kicsi kétüléses sportkocsi.

Tellene drága, legújabb műszaki cikkekre, de bevállalom, hogy nekem elég a 8 éves 55cm-s BEKO tv, hiába van LCD meg házimozi és igenis szeretem a VHS kazettás videót is használni. Épp a napokban vettem meg a vaterán az In da house-t magnókazettán és hallgatom. Mert tetszik, mert szeretem a kazettás magnót. Pedig van dvd-m, van dvd-cd írós laptopom stb stb. Vannak drága cuccaim, de a kínaiban is vásároltam már. Soha nem hallgattam divatzenét. Kizárólag olyat csak, ami tetszik.

Hiába gáz, ha a rövidgatyához nem titokzoknit hordasz, nekem nincs titokzoknim.

Hiába divat a flip-flop papucs, semmivel nem lehetne rávenni, hogy olyat hordjak. Soha nem nézem, hogy ki miben van azért, hogy leutánozzam. Különc vagyok abban is, ahogy a munkához és a pénzhez állok.

Ilyenek. Amúgy ffi vagyok.

2010. aug. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!