Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Kezdek teljesen...

Mit tegyek? Kezdek teljesen megváltozni.

Figyelt kérdés

Úgy érzem, lassan elevenen elemészt a sötétség, a gyűlölet.

A barátaimat szép sorban veszítem el,ellenségek lesznek belőlük, a lányoknál nincs sikerem-pedig nem vagyok ronda. Rengeteg ismerősöm szerint bebeszélem magamnak,hogy ellenem fordulnak,én marom el őket magam mellől...és már nem tudom,hogy mi az igazság.Szerintem sosem ok nélkül vagyok dühös,de kezdem azt hinni ,hogy igazuk van...:( És az a legrosszabb, hogy mostanában csak akkor vagyok boldog,ha szenvedni látom őket, ha megbűnhődnek( én ezt Isteni igazságszolgáltatásnak tartom.). Úgy érzem,hogy csak a gyűlöletből tudok erőt meríteni,az fűt belülről,és nélküle gyenge vagyok. Gyakorlatilag az egész világra haragszom.

Próbálok ugyan ellenállni,de egyre nehezebben megy...még a jó dolgoknak ( munkahely megszerzése,sikeres felvételi az egyetemre) sem tudok örülni.

Nem tudom,mit kéne tennem,de ugyanaz akarok lenni,mint régen.

A kritikai jellegű válaszokat is szívesen fogadom,de kulturált formában.


2010. júl. 26. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad a gyülölni se kit sem, mindenkit úgy kell elfogadni, ahogy van minden ember egy egyéniség, mindenkinek van jó, és rossz oldala, a te dolgod, hogy mit hozol, ki másokból! Nézz magadba, valami oka van, hogy így érzel, talán lehet, hogy elég lenne ha egy -két hét pihenőt tartanál, lazitanál, és nemgondolnál semmire, és biztos van egy ember akivel szivesen lennél. Töltsd vele, a pihenő idődet, és gondolj arra, hogy milyen jó, hogy mindezt élvezheted! Próbáld ki, talán bejön!
2010. júl. 26. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pszichologus. A pszichologus tudja elmagyarazni, hogy miert valtal ilyenne - es segithet visszaforditani a dolgokat. Csak ne az allami ellatasba menj, ha teheted, hanem maganrendelesre. Es ne az ujsagok "pszichologus"ait kerdezd, hanem valoban szakembert. Tenyleg segit - nekem sokat jelentettek es segitettek ezek a beszelgetesek.
2010. júl. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen minél hamarabb menj el pszichológushoz!

Ez nem normális, hogy mások szenvedése táplál!

Ilyen emberekből lesznek az egyetemeken a tömeggyilkosok, és hasonló.

Addig kezeltesd magad, amíg belátod, hogy "beteg" vagy.

Hidd el utána sokkal jobban fogod érezni magad.

2010. júl. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem csak tele vagy dühvel és azt nem tudod kiadni magadból. Keress valamit és jól üsd szét, törd össze (de lehetőleg olyat ami nem értékes)
2010. júl. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért annak hálisten nem áll fenn a veszélye,hogy tömeggyilkos leszek...azt soha nem fogom engedni,hogy eddig fajuljanak a dolgok. Itt arról van szó,hogyha látom,és tudok róla,hogy ezek az emberek,akik fájdalmat okoztak nekem, valamiben kudarcot vallanak, stb. én annak tiszta szívből tudok örülni. Azért azt még hozzátenném,hogy itt majd' minden esetben olyan emberekről van szó,akiknek én anno a legjobb szándékom szerint segítettem ha kértek rá...és utána finoman szólva is ,,hátba döftek".

Mindenesetre tényleg nem jó ez így. A válaszokat köszönöm,gondolkodni foguk rajtuk:)

2010. júl. 26. 12:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a Mirdad Könyve által értettem meg a gyűlület lényegét és veszélyét. Meg Eckhart Tolle volt még jó abban, hogy kidumálta belőlem a negatív érzéseket, You tube-on is hallgathatod, magyar fordítás odaírva.

Amúgy születési hiba is lehet. Viszont én hiszek abban is, hogy a táplálék amit megeszünk, az tartalmazza az állatban lakó félelmet, állatias önzést, stb. Lehet, hogy ha nem ennél húst, akkor kb. fél-egy év alatt szelídebb lennél. Colin C. Tipping: Radikális Megbocsátás c. könyve is eredményes gyógyuláshoz vezethet. Keresd az interneten, csak írd be a szerzőt és a címet. Persze angolul van, én legalábbis nem láttam még magyar fordítást. Pedig annyira kellene!!!

2010. júl. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm az ajánlásokat,rájuk fogok keresni!
2010. júl. 26. 22:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: megtaláltam az általad említett könyvet magyarul,ha minden igaz. ,,Sorsfordító gyógyulás" a neve...vagy ez nem ugyanaz?
2010. júl. 27. 01:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!