Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogy döntenétek, vagy...

Ti hogy döntenétek, vagy szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören van egy hobbim, ami egyben a megszállotságom is. (a kérdés szempontjából tökmindegy, hogy mi ez konkrétan. )

Rengeteg időt töltök ezzel a dologgal, mert egyszerűen imádom, és elvonási tünetem lenne, ha nem ezzel foglalkoznék napi szinten órákat. Ebből kifolyólag, hogy ennyire bele vagyok bolondulva a dologba, már nem kis ideje (több éve), elhatároztam még régebben, hogy én ezzel a hobbimmal kapcsolatos szakmát szeretném választani. Illetve mondjuk úgy inkább, hogy álmodozok róla, hogy milyen jó is lenne. Tévedés ne essék, én nem akarok híres lenni feltétlenül, nem szeretnék milliomos lenni, én csak jól szeretném érezni magam. Csak sejnos, hogy ebből legyen valami több ok miatt is kevés esélyem van rá... természetesen közel sem lehetetlen, csak nem egy egyszerű dolog ez az egész, már csak azrét sem mert a szakma telített, de igazából ez lenne a legkisebb gond... És ebből kifolyólag egy hete úgy elbizonytalanodtam, hogy nekem biztos érdemese ennyi időt bele ölnöm ebbe, amit amúgy is cisnálnék végülis, ha csak hobbi lenne, csak az a baj, hogy más fontos dolgoktól (pl. tanulás, haverozás) elveszi az időt. amit persze nem bánok, mert azért bőven van másra is időm, csak lehet, hogy többet kéne egyébb dolgokra is fordítani amit majd ha még is más pályát választanék ott feltudnám használni (pl. tanulás).

Csak az az igazság, hogy nekem mindig azt mondták, hogy ne adjam fel az álmaimat, főleg akkor ne ha még esly is van a megvalósulásukra, és többen is mondták már, hogy tök tehetséges vagyok meg minden, tehát, ez nem egy ilyen lehetetlen álom.

Úgyhogy emiatt vagyok nagy dilemmában mert fogalmam sincs, hogy arra fordítsam az időmet amit egyszerűen imádok, fejleszem magam, és küzdjek a céljaimért, vagy pedig menjek biztosra, és mivel nem olyan nagyon sok esély van rá, hogy ez össze jönne, ezért vegyek erőt magamon mondjak le róla, és más dolgokra fordítsam az időm...


Előre is, minden válaszért nagyon hálás vagyok :D


16/F


2016. márc. 28. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, azt tanácsolnám, hogy először is nagyon gyorsan találd ki, hogy mit akarsz...


A kérdésed tele van fölösleges sallanggal,

Konkrétan a lényege:

Van valami, amivel foglalkozol, de nem mondod el mi az. Mi a véleményünk róla?


SEMMI... mivel azt sem tudjuk miről van szó.


Amit tudunk: hobbi, sokat csinálod, megszállott vagy, ebből akarsz megélni.


A kérdés: mégis mi a fene az, amiről szó van?


Maszturbálsz? mert azt mindenki csinálja és nem lehet belőle megélni, de tényleg elég élvezetes.

Zongorázol? ugyan ez a helyzet, csak még meg is élhetsz belőle (ha jól csinálod),

gitár? videójáték? festészet? írás? sport? kertészkedés? vívás? állattenyésztés? zsákbafingás?


Ha elmondod, hogy miről van szó, talán tudunk segíteni dönteni, de jelenleg csak egy nagyon általános tanácsot tudnánk adni a nagyon általános kérdés (szerűség) edre:


Ha élvezed, csináld, ha tudod, hogy nem élhetsz meg belőle, akkor maradjon csak hobbi.


Remélem nem voltam túl nyers és nem veszed magadra, mert nem sértésnek írtam!

2016. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :D Persze értem én, telejsen igazad van, így nehéz válaszolni.

Igazából azért nem írtam le, mert azt hittem, hogy így egyszerűbb lesz.


amúgy a zenével eltaláltad. gitározok, előtte meg hegedültem, de ezek csak úgy mellékesek. A fő hobbi az a zeneszerzés... Főleg elektronikus zenei műfajokkal foglalkozok de próbálkozok sok mindennel. Az elején nagyon béna voltam, de aztán egyre jobban belekezdtem jönni, és most már nem egyszer csináltam ˝megrendelésre˝, természetesen íngyen, különböző videók alá zenéket.

A fő problémám, hogy az elmúlt három évet már ebb öltem bele, és túl sok idő ez, hogy csak úgy feladjam.. de közben meg még is bizonytalan vagyok.

2016. márc. 28. 22:23
 3/4 anonim ***** válasza:
A tanulást nem kellene elhanyagolnod. Ha elolvasod a wikin pár régi zenész életrajzát, ( Omega, Illés, Metró, Benkó Dixiland és van még pár)nem a nyolc osztály elvégzése után lettek híresek. Természetesen, - mint mindenhol - itt is vannak kivételek, de nem az a jellemző.
2016. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Értem, a zenével az egyetlen probléma az, hogy abból vagy kivételes tehetség vagy, vagy ott találod magad a többiek között.


Kezdésképpen tegyél fel pár számot soundcloudra, gyűjts rajongókat, és ha elég érdeklődés van irántad, akkor érdemes lemezt kiadni.


Ezt természetesen egy rendes munka mellett.


Illetve, tanulhatsz hangmérnöknek, vagy zeneszerzőnek is, okj képzésen (hangmérnök az elektrotechnikai mérnök, egyetemen akár), ott érdemes tovább menni vele, ha ez a része is érdekel :)


Én is majdnem errefelé mentem tovább, de nekem végülis a zene csak hobbi szinten maradt meg.

2016. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!