Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A spirituális sátánistáknak...

A spirituális sátánistáknak mi a problémájuk a keresztény hittel?

Figyelt kérdés
Tehát nem az egyházra gondolok, mert azt még keresztényként is lehet utálni, hanem a keresztény hitre gondolok, hogy azzal mi a baj ?! Nem vagyok egyik oldalon sem, de szeretnék észérveket hallani, hogy elindulhassak valamelyik irányba..

2013. szept. 13. 16:39
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Aki ennyitől megijed, annak amúgy se való az okkultizmus, ehhez erős, célretörő személyiség kell.

Azzal, hogy aktívan használjuk ezeket a színeket és jelképeket megszűntetjük idővel az előítéleteket. Attól is sokan megrémülnek, hogy "Sátán" vagy "Démon", pedig eredetileg ezek is mind abszolút pozitív kifejezések, amiket befeketítettek a történelem során. A Satan szanszkrit eredetű szó, a legszentebb mantrá mind a Sátán változatai, anagrammái pl Satanama, Sat-Nam. Van Indiában egy Satana nevű város, illetve ott van Sanat Kumura, akinek a kígyó a szent állata.

Gondolj Szókratész daimonionjára, vagy az Agathos Daimon\Agathodaemonra. Hosszú a lista.

Önzőség: Tekints meg egy farkas falkát. Egymásért, és mégis magukért élnek. A legerősebb a vezér, ő eszik először, ő a legfontosabb tag, de felelősséget vállal a falkáért, és biztosítja a közösség fennmaradását.

Nagy hangsúlyt fektetünk az egyéniségre, ez nem egyenlő az önzéssel, az a Lavey féle ateista sátánizmusra igaz.

Az ember közösségi lény, azaz zoón politikon, ahogy Arisztotelész mondta. Azaz a természeténél fogva alapít közösségeket, családot, államot. Miért? Mert így a legerősebbek. A természetben minden erre törekszik, ez egy mindent átható erő, ezt hívta Nietzsche hatalom akarásának. Ez az evolúció mozgatórugója.

Az emberi énem már önmagában egy mintaállam, ahogy a szervek izmok az agy irányításával együtt dolgoznak. Ezért is fontos, hogy odafigyeljünk magunkra, a testünk és elménk Istenei, vagy ha jobban tetszik elnökei mi magunk vagyunk. Ez felelősség, természetes, hogy biztosítani akarjuk a fejlődését és a fennmaradását.

Ennek tudatában, még ha önző is lennék, áldozatokat hozok a közösségért, mert az én érdekem. Ha a többieknek jó, nekem is az. Magammal foglalkozni meg a közösség szempontjából nemes cselekedet, hogy védjem meg őket, hogy dolgozzak értük, ha gyenge vagyok?

Ahogy spirituálisan fejlődünk, kialakul egy kollektív Én-tudat.

Letisztul a lelkünk, és belülről fakad az erkölcsös hozzáállás.

Minél magasabb szintre jutok, annál erősebb, emiatt büszkébb leszek. Ennek tudatában felelős is vagyok a többiekért, gondoskodnom kell a környezetemről.

Remélem így már világosabb, hogy miről szól nálunk az, hogy időt fordítunk magunkra, hogy szeretjük és tiszteljük magunkat, és hogy mi vagyunk az életünk középpontjában.


10-es válaszoló.

Szándékosan nem hozom fel az egyházat, mivel a probléma a hittel kezdődik.

-Ha a kijelentésed igaz, máris egy komtradikcióba ütközik a keresztény hit, mivel ugyanúgy elfogadja az ószövetséget, mint az újat. A vérszomjas áldozatkövetelő tömeggyilkos Yahweh ugyanaz az entitás mint a mindenkit szerető keresztény Isten. De a yahweh az csak mese. Akkor hogy jött létre az emberiség a keresztények szerint? Az Egyiptomból lopott zsidó teremtéstörténet csak mese, tehát?


2. Kereszténynek neveltek, ismerem a vallást, részletesen olvastam Szent Ágostontól, Szent Tamástól, Anzelmről, Pázmány Péter írásaiba is beletekintettem.


3. Sátánizmus vallás. Akkor lenne szekta, ha a biblikus Sátánt fogadnánk el, és keresztény szemszögből tekintenénk rá. Ez nem így van. Nem is a Lavey féle ateista egyházból alakult a Sátánizmus. Ahogy írtam, egy gyűjtőnév az eredeti vallásokra.


5. A dávid csillagnál sokkal idősebb Vishnu csillaga, amiről lopták a fő jelképüket a zsidók.

Mózes gyermekkori történetét Szargonéról másolták, az életét Bacchuséról.

A 10 parancsolat, Ádám és Éva, szavakkal teremtés(Ptah) egyiptomi eredetű.


Végeláthatatlan a lista, remélem ennyi elég, és el sem értünk a kereszténységhez.


A ruháim állhatnának közelebb a természeteshez, a technológia nem ellentéte a természetességnek. A fészek alapja is technológia.

A viselkedésem és életfelfogásom abszolút harmóniában van a természet törvényeivel, ez a lényeges, nem az, hogy milyen ruhát hordok.


Már eleve vannak kötöttségek a világban, nem látom értelmét még + millió kötöttségnek ami abszolút romboló hatású, mivelhogy szembe megy az eredetieknek.

2013. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Rendben, ezt elfogadom, sőt a leírtak alapján ez az egyik legnormálisabb vallás. Csak az már más kérdés, hogy elhiggyem-e, hogy léteznek energiák. Sajnos az a baj, hogy

egyetlen tag sincs köztetek, aki lát aurát, vagy képes tüzet gyújtani a gondolatával, esetleg egy Démonnal beszélget oly módon, hogy meg is jelenik.

Értelmes ember vagy te Zoboleh, de az nem világos, hogy a tudásoddal együtt miért vagy biztos ennyire a vallásod igazságában ? Tehát azt nem fogadom el, hogy a Démon a saját gondolataink által beszélget velünk, mert 6 éves koromban eltudtam képzelni azt is, hogy a játékaim beszélnek hozzám, és el is hittem szinte. Ez csak placebó hatás. Az ember hinni akar, így mindent annak tulajdonít, hogy ez biztosan a vallásom miatt történt ami történt.

Ha létezik aura és lélek, mágia stb, akkor ez miben nyilvánul meg ? A fizikai valóságra egyáltalán nem tudtok hatni, de akkor ez azt jelenti, hogy nincs is energia.


A szkeptikus énem válaszai bizonyos okkultista dolgokra:


Babona: primitív logikátlan dolog, semmi összefüggés nincs a fekete macska, és a fizikai világ között, és már eleve relatív, hogy mi az ami "fekete macskának" számít.


Álmok : Ezek csak agyi elektromos kisülések mint a gondolat, feldolgozza az agy az információt, az álmoknak nem lehet okkult jelentésük


Energia "érzés" : Ez csak placebó hatás, vagy esetleg ha közel rakja valaki a kezéta másikhoz érzékeli az emberi hőt, amit "energiának" fog hinni, ez mégjobban megerősíti a hitét az ezotériában.


Valaki elesik a lépcsőn, de túléli, az nem védőanygal volt, egyszerű matematika, hogy benne volt az 1000 ember közül abban a 0,1%ban, aki túlélte a zuhanást, semmi köze a védőanygalnak, ez is csak fizika (oké nekted védő Démon, de lényegtelen msot hogy nevezem őket).


Tehát van ésszerű bizonyíték, vagy csak olyan dolgokat tudtok felhozni, amit megcáfolok 2 perc alatt ?


Az is érdekes, hogy a bibliai istenre energiaörvényként tekintetek, és kizárjátok a bibliai isten létezését.

De akkor Anu nem egyenlő a bibliai istennel ?

Ha igen, akkor mégis igaz az Anu vs Sátán történet, csak kicsit más nevekkel, na most ezt nem fejtem ki bővebben.

Most leírtam még azoakt a dolgokat, amik nem tisztázódtak bennem a spirituális sátánizmussal kapcsolatban. Ha kapok normális érveket, és megtudsz győzni (igazából a szívem mélyén szeretném, hogy igaz legyen a dolog)

akkor valószínű elkezdem a meditciókat stb.

2013. szept. 15. 15:15
 13/34 anonim ***** válasza:

Az, hogy vannak energiák nem hit kérdése. Ez egy tény.

Középsulis fizika tananyag ; mechanikus energia, termikus energia stb.

Mindennek van energiája, minden molekula rezeg, és rezgésből áll, azaz minden energiából van, csak különböző rezgésszinten/hullámhosszon. Ezek tények, ahogy az is, hogy a test különböző bioelektromos sugárzások forrása.

Inkább azon kéne elgondolkodnod, hogy a tudomány ezeket miért nem kutatja nyíltabban? Miért lapít, amikor a fősodrású tudomány egy hazugságát megdöntik?

Tesla nagyon sokat kutatott ezen a téren.

“If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration.”

― Nikola Tesla


Ez a különbség a primordiális vallás, és a torzított világképek között: A lélekre és hasonló "fizikán túli" dolgokra úgy tekintenek ma, mint elvont metafizikai fogalmakra, mi közbe ez nem igaz. A léleknek ugyanúgy van anyaga, ahogy a testnek, (neutrino) csak ennek más a mérete és a rezgésszáma. Egy neutrino eljut a Naptól a legközelebbi csillagig anélkül, hogy ütközne bármivel is.

5 fizikai érzéked van. Tudod mi benne az érdekes? Ugyanazt dolgozza fel - energiát/elektromosságot, különböző frekvenciákon. A színek amiket te látsz azok különböző hullámhosszú és frekvenciájú energiák. A hangok szintén. A szagok és ízek, érzetek szintén.

Honnan tudod, hogy én, vagy egy másik tag milyen szinten van, mit érzékel és mit lát? Mi alapján vontad le ezt a következtetést? Ez így magában csak egy gyenge feltételezés.

Azért vagyok biztos az igazamban, mert tapasztaltam. Alkalmaztam az elveket amiket tanultam, és működnek. Ilyen egyszerű.

Honnan veszed, hogy nem tudok hatni a fizikai valóságra?

Ha pl a hangommal eltörök egy üveget, energiát alkalmazok, hogy hassak a fizikai síkra. Energiát használtam. Van energia, működik. Kész. Tényekkel szemben hiába vagy szkeptikus. Ha különválasztod az okkult jelenségeket és a természeti törvényszerűségeket, akkor zsákutcába kerülsz.

A Démonnal kapcsolatos dolgokat nem kell elfogadnod, amíg nem tapasztaltad. Viszont ha nem teszel semmit azért, hogy tapasztalj, akkor kritikádnak sincs se értéke, se jelentősége, komolytalannak veszik személytől függetlenül.

Példának okáért ott van a meditáció. Tudományos kutatások támasztják alá, azaz TÉNY, hogy fejleszti az agyat, idővel tekervényesebbé válik, azaz FIZIKAILAG átalakul .(olyan meditációktól, melyek közel sem olyan intenzívek, mint az erő-meditációk) Ennek ellenére minden jogod megvan, hogy kételkedj ebben, és letesztelheted magad. Ha nem teszed, akkor semmi alapod sincs az ítélkezésre.

Örülök, hogy felhoztad a placebo hatást, ugyanis ez pont az én igazamat támasztja alá: Az elme és lélek erejét.

A saját elméddel képes vagy megölni magad. A 70-es években csináltak ezzel kapcsolatban tesztet halálra ítélteken. Lekötötték az elítélt szemét, és elmondták neki, hogy fel fogják vágni az ereit. Ehelyett csak egy kanalat húztak végig rajta, és lelocsolták langyos vízzel.

Belehalt a tesztalany.

Ez az elme ereje. Miért nem kutatja ezt jobban a tudomány? Kérdezd meg csak magadtól - ha annyira szkeptikus vagy, kételkedj, és vedd észre ezeket a sunyiságokat.

Ha úrrá lesz rajtad a félelem, akár egy autót is fel tudsz emelni, amire normális körülmények között képtelen vagy.

Ez is az elme ereje. Tudod mivel működik az agy? Elektromossággal, azaz energiával, ami a szekptikus éned szerint nem létező.


A babona nem csak okkult kötődésű lehet, pl a fekete macskás az minden bizonnyal keresztény, mivel ők tartották a macskát ördögi állatnak.


Az álmok sokkal de sokkal bonyolultabbak, mint ahogy te jellemezted őket, ez is egy majdhogynem érintetlen kutatási terület, a tudomány megint lapít. Miért?

Ha nincs okkult jelentősége, akkor miért dolgoz fel az elme szimbolikus alapon különböző dolgokat?


Energia "érzés" : Ez csak placebó hatás, vagy esetleg ha közel rakja valaki a kezéta másikhoz érzékeli az emberi hőt, amit "energiának" fog hinni, ez mégjobban megerősíti a hitét az ezotériában.


Már kiveséztem mind a placebót, mind az energiát, erre csak annyit reagálok, hogy megint hiányoznak az alátámasztások, érvek, azaz csak feltételezés a fenti kijelentésed.


Kizárjuk az omnipotens bibliai isten létezését, ami a világegyetem teremtője lenne. És? Több Isten tulajdonságaiból lopták össze jehovát, hol Enliltől, hol Enkitől, hol Anutól.


"Ha igen, akkor mégis igaz az Anu vs Sátán történet,"


Úgy érted a Isten vs Sátán történet?


A szembenállást azt senki se tagadta, csak a hogyanok és a miértek éppen mások, mint ahogy az is, hogy melyik fél mit képvisel.

Már kifejtettem: A kígyó és ehhez hasonló pogány jelképek szentek voltak, a zsidó vallásokban, ami később jelent meg, gonosz. Ez már önmagában mindent elárul, nem kell szkepszisek sorozatán végigvergődni, hogy rájöjjön az ember, hogy mi a baki.

2013. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

A neutrinoról még nem sokat tudni, csak annyit, hogy nagy valószínűséggel valamilyen módon átlépte a fénysebességet (ami elméletben lehetetlen ugye). Csillagászatban eléggé jártas vagyok, szóval a tudományos dolgokhoz hozzá tudok szólni némileg. Tehát akkor Zoboleh egy dologban teljesen egyet értünk, okkultizmus nincs tudomány nélkül, tehát a tudomány az elsődleges, aztán jön az ezotéria. Arra már rájöttem, hogy az ezotéria is tudomány szerinted, csak még a "nem felfedezett" résse. Láttam pár tudományos videót a hatodik érzékről, ahol bebizonyítanak bizonyos dolgokat a hatodik érzékkel kapcsolatban. (Egyébként hogy őszinte legyek örülök, hogy egy viszonylag értelmes emberrel beszélgetek erről, nem csak egy sima spirituális sátánistával, aki béna közhelyes dolgokkal akar meggyőzni, hanem komoly tényekkel).


Szóval ha pontosítani akarunk a meditáció és a hasonló dolgok azért vannak, hogy a fizikai valóságban lévő érzékeinket, és rejtett képességeinket hozzuk elő ?

Csak az nem világos, hogy az agy hogyan lehetne képes hatni valamire tágabb értelemben ? Képtelenségnek tartom, hogy az elme erejével képesek lehetünk egy entitást létrehozni, vagy egy tűzlabdát, mert a fizikai törvények kizárják, és eleve nem tudom az agy hogyan lenne képes valamilyen dolgot mozgatni, mivel az agy csak elektromos kisülésekből áll. Eleve kérdéses, hogy a gondolatainkat egyáltalán mi uraljuk-e, vagy a belénk "rögzített" DNS határoz-e meg mindent, és a tapasztalatok.

Tehát ha az elmémmel a pénzre gondolok tegyük fel, akkor végülis megint csak elektromos kisülések mennek végbe, így nem látom az öszefüggést miért "vonzanám be" a pénzt magamhoz. Ha képes is vagyok a rezgéshullámaimat uralni, elméletileg annak sem kellene hatással lennie semmire (esetleg a hőmérsékletemre, mivel a rezgés az a hővel egyenlő szinte).

Az-az amit nem értek magyarul, hogyha tegyük fel elfogadom az okkultizmust, akkor az milyen módon lép életbe. Az alap 5 érzéken kívül más módon nem tudunk a világ anyagaival kapcsolatot létesíteni. Ha tudunk, akkor hogyan, és mi változik meg, és miért ?

Tehát én most tegyük fel erő meditációt végzek, és pénzt akarok elérni, valami megváltozik a testemben, mivel az agyammal valamit tettem a "testemmel" . De mi az ami történt, és milyen módon hat a fizikai valóságra ?


Azt tudom, hogy van több sík még szerintetek, az asztrális sík, és még egy ennél a "lentebbi" sík. Csak nem világos, hogy ezek a síkok hogyan hatnak a fizikai valóságra, ha egy dokumentumfilmben be kellene mutatni.

Mert a levegő részecske hat a víz részecskére, de a gondolatnak nincsenek részecskéi, amik érintkeznek bármivel is, tehát nem SZABAD hatniuk semmire.

Körülbelül ez-az amit nem írtek itt a legvégén amit kifejtettem. Egyébként egyre jobban tetszik ez a spirituális sátáizmus, tetszik, hogy tudományos szemszögből vizsgálja a dolgokat, de azt viszont nem lehet megválaszolni, hogy van reális alapja-e, mert a kvantumfizika is csak nagyon kis részecskék esetén érvényes, bár a kvantumfizikáról még viszonylag keveset tudnak a tudósok.

2013. szept. 17. 06:28
 15/34 anonim ***** válasza:

A fénysebességet csak a fizikai sík kereti közt nem lehet átlépni.

Az éterként/Akasha/5. elem is fény, csak olyan frekvencián van, hogy már nincs színe, ezért szokták violával ábrázolni, mert még az áll hozzá a legközelebb.

Ez az 5. elem mindent áthat, nincs olyan, hogy tényleges üresség, a térnek gyakorlatilag ez az alapja, tehát a térnek is van rezgése, mindennek.

Amikor egy szúrós szemű ember rád néz miért viszed el a tekinteted? Ha a fősodrású tudomány kereti közt maradunk erre nem igen van magyarázat.

A szem az egyetlen szerv, ami közvetlen összeköttetésbe van az aggyal, ami ügye elektromos, et projektálja a szem, ezért a "lélek tükre" Ezért lehet annyi mindent leolvasni, ezért érzi meg egy boxoló, hogy hova fogsz támadni, ha a szemedbe néz.

Tehát akarva akaratlanul is hatást váltasz ki a külvilágra az agyaddal, kisugárzásoddal.


Igen, mind a jóga, mind a meditáció célja, hogy a tested az elmédet, és a lelkedet is tökéletesítsd.

Nem is kell elfogadni, hogy ezek valóságosak, amíg nem tapasztalod, hogy lehetséges.

https://www.youtube.com/watch?v=wYVdhKVb9WE

Ezen a rövid dokumentumfilmen érdemes elgondolkodni, persze egyszerűbb mérlegelés nélkül rávágni, hogy FAKE, mert hogy a "fizikai törvényei"


Ha már DNS:

F"izz-Albet Popp and other researchers are proving to the scientific

community that DNA is light. Popp has demonstrated the DNA operates not only

chemically, the longstanding theory, but at a level beyond. It is a storage unit

for light and a source of biophoton emission…. Photons compose the

electromagnetic spectrum. They drive the bodies' processes. At different

frequencies, photons produce different effects. Popp and others maintain that

the body is actually surrounded by a field of light and that the DNA responds to

(interacts with) various electromagnetic frequencies found in this field."


Érdemes Fizz Albert Popnak utána olvasnod, bár kizártnak tartom, hogy magyar nyelven elérhetőek e az írásai..


Tehát én most tegyük fel erő meditációt végzek, és pénzt akarok elérni, valami megváltozik a testemben, mivel az agyammal valamit tettem a "testemmel" . De mi az ami történt, és milyen módon hat a fizikai valóságra ?


A testedben létrejövő változás az az önfejlesztés eredménye. A "pénzmágia" meg nem csak abból áll, hogy a pénz megszerzésére gondolsz. Az erőmeditációk alapja az a technika, amivel az éterből megtanulsz különböző frekvenciájú(színű) energiákat kivonni és magadba szívni.

A pénz is energia, maga a fizetőeszköz csak képviseli ezt, különben elválaszthatatlan lenne az adott tárgytól.

Ennek az energiának megvan a színe. (zöld) Tehát az alap technikával ezt elkezded magadba szívni, és közben kell gyakorlatilag "beprogramozni" a "gondolatenergiáddal",

vagy ha jobban tetszik összekevered a kettőt.

Az elméd és a lelked ereje határozza meg, hogy milyen mennyiségű energiát tudsz irányítani/mozgatni, illetve a gondolataid erejét is ez határozza meg. a kettőt egyszerre használod a pénz bevonzásánál. Most, hogy feltöltötted magad a zöld frekvenciájú energiával, összevegyítetted a gondolatoddal, a kisugárzásod elkezd ekképp hatni a környezetre.

Ha egy forró csésze kávét kiraksz télen az utcára, akkor

A forró kávé kölcsönhatásba lép a környezettel, a környező hidegség hűti a kávét, a kávé meg melegíti a környezetét, még akkor is, ha ez nem érzékelhető.

Ugyanígy működik a pénz bevonzása, csak a a kisugárzásod a környező éterrel lép kölcsönhatásba, ez létrehoz egy "fodrozódó effektust" és manifesztálódik a fizikai síkon.

Rengeteg összetevője van az egésznek, pl marhára nem mindegy, mi a megerősítésed (a rövid mondat, amivel beprogramozod az energiát) Pl ha jövőidőbe van, akkor semmilyen hatása nem lesz, mivel a "fog" bármikor megtörténhet. Illetve az se mindegy, hogy hogyan szerzed meg a pénzt. Az energia mindig a lehető legegyszerűbb/legkönnyebb utat választja,ezért fontos meghatározni a hogyant.


Síkok: Egy valóság van, amiből jelenleg csak egy keveset érzékelsz, ezt tartod fizikai valóságnak. A többi sík az nem egy különálló valóság, csupán olyan rezgésszinten van, amit nem látsz, nem hallasz, nem tudsz tapintani a fizikai érzékeiddel.

Ha a rádió egyre hangolod a rádiód, attól még ugyanúgy megy a zene a juventusz rádió frekvenciáján, még akkor is ha nem hallod.


Ennek tudatában máris világossá válik, hogy miért olyan fontos a tobozmirigy(ami az embereknek elgyengült, mivel nem használják, nem erősítik)

Descartes(Rózsakeresztes filozófus, a racionalizmus atyja)

polihisztorként a tobozmirigyet nevezte meg a "lélek székhelyének" Ő a lelket és a testet két különálló szubsztanciaként fogta fel (res cogitans, res extensa)

Levonta azt a következtetést, hogy mindenképpen az agyon keresztül hat a lélek a testre, mivel kiváló biológus volt, tudta, hogy az agy miként és hogyan uralja a testet. Az Agyon belül pedig ezt a bizonyos mirigyet nevezte meg. Mi ebben az érdekes?

A tobozmirigyben kalcitkristályok találhatóak, és magnetitek, elektromágneses tulajdonságai vannak.

Fura nem? Így már nem annyira távoli a gondolat, hogy a lélek is egy elektromágneses, anyaggal rendelkező valami, nem csak metafizikai maszlag.

A tobozmirigy önmagában megér egy olvasást, mivel amit említettem, csak kettő a rengeteg érdekes tény közül.


Neked nagyon erős bal-agyféltekés gondolkodásod van.

Ez önmagában nem egy rossz dolog sőt. Viszont ahhoz, hogy a valóságot teljsebben tud feldolgozni nem elég egy agyfélteke, nem véletlenül van kettő.

A bal agyféltekének rendszerező tulajdonsága van, objektív, a mintákat keresi, az ismétlődő dolgokat.

A jobb agyfélteke szubjektív, az új dolgok vannak rá hatással.

(Ez csak egy félig ide tartozó tény, de a monton duc-duc zene a bal agyféltekét ingerli, amíg a komoly a jobb agyféltekét, vajon miért akarják ennyire a társadalmat kizárólag bal agyféltekés használatra késztetni? )


A szakrális geometria az a tudományág, ami egy hidat képez a spiritualitás, és a fizikai jelenségek között, a youtubon rengeteg jó minőségű videó van az alapjairól, és sok könyv is elérhető az interneten. A szakrális geometriáról azt kell tudni, hogy két agyféltekés gondolkodást igényel.


"Tehát akkor Zoboleh egy dologban teljesen egyet értünk, okkultizmus nincs tudomány nélkül, tehát a tudomány az elsődleges, aztán jön az ezotéria."


Bár a következő mondatodban korrigáltad de:


Én nem választom külön a kettőt, mert fölösleges, egyik sem teljes a másik nélkül. Az okkultizmus és az ezotéria számomra egy a tudománnyal. A mágia alkalmazott tudomány, a természet törvényszerűségeinek az alkalmazása.

Mindig is ezt jelentette a mágia, amióta létezik a fogalom, a középkorban is( merthogy a reneszánsz korban virágzott a hermetika, a középkorban is foglalkozott ezekkel a főpapság, csak ügye másnak nem volt szabad..)

Lásd Magia Naturalis (elérhető magyar nyelven isa feldolgozása, bár figyelembe kell venni, hogy pap kezei közül került ki maga a magia naturalis c. mű)

2013. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

"A fénysebességet csak a fizikai sík kereti közt nem lehet átlépni.

Az éterként/Akasha/5. elem is fény, csak olyan frekvencián van, hogy már nincs színe, ezért szokták violával ábrázolni, mert még az áll hozzá a legközelebb.

Ez az 5. elem mindent áthat, nincs olyan, hogy tényleges üresség, a térnek gyakorlatilag ez az alapja, tehát a térnek is van rezgése, mindennek."


Rendben, ezt tegyük fel elfogadom !


"Amikor egy szúrós szemű ember rád néz miért viszed el a tekinteted? Ha a fősodrású tudomány kereti közt maradunk erre nem igen van magyarázat."


Psichológia, a szúrós tekintet, veszélyt jelent, a biológiai test autómatikusan védekezni kezd a "veszély" ellen. Van rá magyarázat, nem is bonyolult.


"A szem az egyetlen szerv, ami közvetlen összeköttetésbe van az aggyal, ami ügye elektromos, et projektálja a szem, ezért a "lélek tükre" Ezért lehet annyi mindent leolvasni, ezért érzi meg egy boxoló, hogy hova fogsz támadni, ha a szemedbe néz. "


Harcművész vagyok, sokat küzdöttem bionyos szabályrendszerben, a szem sok mindent elárul, de nem tudnám megmondani, hogy van-e köze a spirituálitáshoz.

(ha spiritulitásról beszélek vedd úgy hogy az általánosan spirituálisnak hitt dolgokról beszélek, mert nehéz úgy kifejtenem a mondanivalómat, ha mindig abba kötünk bele, hogy a spiritualitás a tudomány nem igazolt része még :D )


"Tehát akarva akaratlanul is hatást váltasz ki a külvilágra az agyaddal, kisugárzásoddal. "


De ez lehet csak biológia... Egy barátságos embert még szép hogy többen kedvelnek, vagy egy magabiztos férfit a nők jobban "keresnek" mivel potenciális biztonságot jelentenek így, csak színtiszta biológia. (Persze lehet van tényleg aura/kisugárzás, de ez elég reális válazsnak tűnik nekem ).


"Igen, mind a jóga, mind a meditáció célja, hogy a tested az elmédet, és a lelkedet is tökéletesítsd.

Nem is kell elfogadni, hogy ezek valóságosak, amíg nem tapasztalod, hogy lehetséges.

https://www.youtube.com/watch?v=wYVdhKVb9WE

Ezen a rövid dokumentumfilmen érdemes elgondolkodni, persze egyszerűbb mérlegelés nélkül rávágni, hogy FAKE, mert hogy a "fizikai törvényei" "


Rendben, ezt tegyük fel elfogadom.



Ha már DNS:

F"izz-Albet Popp and other researchers are proving to the scientific

community that DNA is light. Popp has demonstrated the DNA operates not only

chemically, the longstanding theory, but at a level beyond. It is a storage unit

for light and a source of biophoton emission…. Photons compose the

electromagnetic spectrum. They drive the bodies' processes. At different

frequencies, photons produce different effects. Popp and others maintain that

the body is actually surrounded by a field of light and that the DNA responds to

(interacts with) various electromagnetic frequencies found in this field."


Érdemes Fizz Albert Popnak utána olvasnod, bár kizártnak tartom, hogy magyar nyelven elérhetőek e az írásai..


"Tehát én most tegyük fel erő meditációt végzek, és pénzt akarok elérni, valami megváltozik a testemben, mivel az agyammal valamit tettem a "testemmel" . De mi az ami történt, és milyen módon hat a fizikai valóságra ?


A testedben létrejövő változás az az önfejlesztés eredménye. A "pénzmágia" meg nem csak abból áll, hogy a pénz megszerzésére gondolsz. Az erőmeditációk alapja az a technika, amivel az éterből megtanulsz különböző frekvenciájú(színű) energiákat kivonni és magadba szívni.

A pénz is energia, maga a fizetőeszköz csak képviseli ezt, különben elválaszthatatlan lenne az adott tárgytól.

Ennek az energiának megvan a színe. (zöld) Tehát az alap technikával ezt elkezded magadba szívni, és közben kell gyakorlatilag "beprogramozni" a "gondolatenergiáddal",

vagy ha jobban tetszik összekevered a kettőt.

Az elméd és a lelked ereje határozza meg, hogy milyen mennyiségű energiát tudsz irányítani/mozgatni, illetve a gondolataid erejét is ez határozza meg. a kettőt egyszerre használod a pénz bevonzásánál. Most, hogy feltöltötted magad a zöld frekvenciájú energiával, összevegyítetted a gondolatoddal, a kisugárzásod elkezd ekképp hatni a környezetre.

Ha egy forró csésze kávét kiraksz télen az utcára, akkor

A forró kávé kölcsönhatásba lép a környezettel, a környező hidegség hűti a kávét, a kávé meg melegíti a környezetét, még akkor is, ha ez nem érzékelhető.

Ugyanígy működik a pénz bevonzása, csak a a kisugárzásod a környező éterrel lép kölcsönhatásba, ez létrehoz egy "fodrozódó effektust" és manifesztálódik a fizikai síkon.

Rengeteg összetevője van az egésznek, pl marhára nem mindegy, mi a megerősítésed (a rövid mondat, amivel beprogramozod az energiát) Pl ha jövőidőbe van, akkor semmilyen hatása nem lesz, mivel a "fog" bármikor megtörténhet. Illetve az se mindegy, hogy hogyan szerzed meg a pénzt. Az energia mindig a lehető legegyszerűbb/legkönnyebb utat választja,ezért fontos meghatározni a hogyant. "


Rendben, ezt is elfogadom tegyük fel, hogy a gondolat, és az aura programozása manifesztálódik, de nehéz elképzelni, hogy milyen módon valósul ez meg...

Akkor van egy elméletem, ez fontos kérdés lesz !!

HA az egész világegyetemben csak én léteznék, akkor csak az én energiáim léteznek, ez azt jelenti, hogy képes lennék bármire, bármti teremteni/ bármit létrehozni ?


Egy másik kérdés... Ha a gondolat/aurával (ötvözéssel)

ellehet érzni bármit, akkor akár azt is beprogramozhatom, hogy a halálom után a tudatom megmaradjon nem ?

A titokról hallottam, ez a továbbfejlesztett/eredeti változat gondolom. (gondolom ez a magasabb szintű dolog).

Az a bajom az egésszel, hogy rengeteget írtam kvantumfizikai témában, és pár tudományos témában, de legtöbbször olyan válaszokat kapok, hogy az nem igaz, hogy a kvantumfizika bizonyítja, hogy bármi lehetséges, ez csak kvantumi szinteken mehet végbe, és nagyobb tárgyaknál nem.


"Síkok: Egy valóság van, amiből jelenleg csak egy keveset érzékelsz, ezt tartod fizikai valóságnak. A többi sík az nem egy különálló valóság, csupán olyan rezgésszinten van, amit nem látsz, nem hallasz, nem tudsz tapintani a fizikai érzékeiddel.

Ha a rádió egyre hangolod a rádiód, attól még ugyanúgy megy a zene a juventusz rádió frekvenciáján, még akkor is ha nem hallod.


Ennek tudatában máris világossá válik, hogy miért olyan fontos a tobozmirigy(ami az embereknek elgyengült, mivel nem használják, nem erősítik)

Descartes(Rózsakeresztes filozófus, a racionalizmus atyja)

polihisztorként a tobozmirigyet nevezte meg a "lélek székhelyének" Ő a lelket és a testet két különálló szubsztanciaként fogta fel (res cogitans, res extensa)

Levonta azt a következtetést, hogy mindenképpen az agyon keresztül hat a lélek a testre, mivel kiváló biológus volt, tudta, hogy az agy miként és hogyan uralja a testet. Az Agyon belül pedig ezt a bizonyos mirigyet nevezte meg. Mi ebben az érdekes?

A tobozmirigyben kalcitkristályok találhatóak, és magnetitek, elektromágneses tulajdonságai vannak.

Fura nem? Így már nem annyira távoli a gondolat, hogy a lélek is egy elektromágneses, anyaggal rendelkező valami, nem csak metafizikai maszlag.

A tobozmirigy önmagában megér egy olvasást, mivel amit említettem, csak kettő a rengeteg érdekes tény közül.


Neked nagyon erős bal-agyféltekés gondolkodásod van.

Ez önmagában nem egy rossz dolog sőt. Viszont ahhoz, hogy a valóságot teljsebben tud feldolgozni nem elég egy agyfélteke, nem véletlenül van kettő.

A bal agyféltekének rendszerező tulajdonsága van, objektív, a mintákat keresi, az ismétlődő dolgokat.

A jobb agyfélteke szubjektív, az új dolgok vannak rá hatással.

(Ez csak egy félig ide tartozó tény, de a monton duc-duc zene a bal agyféltekét ingerli, amíg a komoly a jobb agyféltekét, vajon miért akarják ennyire a társadalmat kizárólag bal agyféltekés használatra késztetni? )


"A szakrális geometria az a tudományág, ami egy hidat képez a spiritualitás, és a fizikai jelenségek között, a youtubon rengeteg jó minőségű videó van az alapjairól, és sok könyv is elérhető az interneten. A szakrális geometriáról azt kell tudni, hogy két agyféltekés gondolkodást igényel. "


Igen hallottam már erről is, néztem pár videót, a legalapvetőbb videókat, de mélyebben nem ástam bele magam.

Mondjuk úgy nem mondom azt, hogy butaság, hogy a toboz mirigy, és a többi dolog létezik, de egyszerűen annyi mindenre tudok "ésszerű magyarázatot is adni ami reálisabbnak tűnik " hogy így egyszerűen nem tudok hinni.


Szóval ha x ideje csináljátok a meditációat, és a hasonló dolgokat, akkor hogy-hogy nem vagytok képesek az 5ös lottót megmondani ? (oké ez mondjuk a kollektív tudat része a számhúzás, lehet ehhez irdatlan nagy erő kellene).


De miért nem gazdag a spirituális sátánisták 95%-ka ?


Ami mégfontosabb kérdés, miért nem láttam még soha olyan dolgot, ami minden képzeletet felülmúlt ?


Tehát gondolok itt olyasmire, hogy szembe álsz velem, és megmondod, hogy mire gondolok, vagy megírod, hogy kereken 15:36-kor fogok legközelebb ide benézni, vagy bármi ilyesmire. Ha léteznek ezek a dolgok, akkor kell hogy valamiben ti mások legyetek, mint az átlag ember. Szóval van bármiféle "6. érzék amit kifejlesztettél" ?


Csak így ugye bizonyíték nélkül nehéz valahogy elhinnem, hogy pl 10 évet meditálok, de semmi nem történik, hogy akkor létezik bármiféle energia is. Ha látnám az aurát esküszöm nem kételkednék... Enki megtehetné nekem, hogy egyetlen napig megáld azzal a képességgel, hogy kinyíjon a harmadik szemem, csak egyetlen napig, és akkor esküszöm sosem kételkednék... De így nehéz elhinni.


Bocs a sok kételkedésért, de szerintem az a helyes, ha eslőnek az ember a legyegyszerűbb választ tartja helyesnek, és utánna lép tovább, ha már minden reális elképzelés ki van lőve. Tehát ha recseg a padló nem az az első következtetés, hogy "jaaj tuti egy szellem". Hanem az, hogy "na a hőváltozás miatt ktágultak a részecskék, és a parketta recsegő hangot váltott ki" ! :D Szóval én mindig ésszel gondolkodtam, és végső esetben ha már semmi észerű magyarázat nincs, akkor kerülhet szóba a mágia.


Mondjuk én tudom, hogy te egy értelmes ember vagy, és nem vagy naív (legalábbis eléggé tájékozottnak tűnsz ).

És valamilyen szinten örülök, hogy beszélhetek veled erről. Remélem nem haragszol amiért ilyen szkeptikus vagyok, én csak a fejemet követem, mondjuk remélem igaz amit leírtál. Örülnék, ha komolyan a gondolattal teremteni lehetne (és az aurával) .

Komolyan lehetséges lenne ez ? Egy önismerettel kapcsolatos kérdés... Hogyan érhetném el, hogy a nagyon-nagyon szkeptikus énem elhiggye mind ezt ? Nem tudok hinni, de szeretném, hogy ez igaz legyen...

Azt hozzáteszem, hogy a kereszténységet sosem tekintettem ésszerű dolognak, ez az első "vallás" amire azt mondom, hogy talán elfogadom.


Annyit még megkell jegyeznem, hogy a Démonok, Enki (Malek Taus) a gyíkok, a (zsidó elméletek) eléggé szürreálisan hangzanak, és kicsit ilyen mesébe illőp az egész, ami végképp hihetetlenné teszi az egészet számomra.


Remélem idővel megtalálom a helyes utat, ami vagy a spirituális sátánizmus, vagy a szkeptimizmus ! :D

2013. szept. 17. 19:32
 17/34 A kérdező kommentje:

Egy kérdésem lenne, habár kicsit eltér a témától.

Mit jelent, ha azt álmodtam, hogy megyek az úton, nézek egy lányt, és a jobb fülében egy szabad kőműves jel volt ?

Egy szem, és a (60 fokos körüli szöget záró háromszög jellegű alakzat, ami engem mindig egy körzőre emlékeztet).

Ez nagyon-nagyon élesen jelent meg előttem... Aztán valami labda került hozzám elrúgtam egy kis buckán és kiment egy kerítésnek a kis kérén, át akartam nyúlni a résen, hogy a labdát "kivegyem" (hozzáteszem elég sötét volt az a hely a kerítés résénél) és egy kéz ráfogott a kezemre egy olyan 2 mpig. Van bármi jelentése is ?

2013. szept. 18. 06:19
 18/34 anonim ***** válasza:

Hogy az álmod mit jelent, azt csakis te tudod megállapítani kellő önismerettel, és a jelképek ismeretével.


A pszihológia lélektant jelent, nem véletlen.

Hála többek között Freudnak, annyira el lett zsidósítva ez a tudományág, hogy nem is használják benne a lélek szót.

Nem olyan egyszerű a szemes kérdés, mint amilyen egyszerűen lerendezed: Mitől lesz az a szem "veszélyes"? Akkor is le olvasható egy tekintetről az egyén érzelmi állapota, ha le van takarva az arca, szóval, azt a kifogást se lehet felhozni, hogy arcmimika/ non verbális kommunikáció. Onnantó biológia, hogy az agy feldolgozza az üzenetet. És addig mi? "Tudományos" keretek között nincs magyarázat, mégis mi az ami miatt egy szemet veszélyesnek érzékelsz? Egy fület miért nem érzékelsz annak?


Nem mindig kedvelik jobban a barátságos embert, az önbizalmat hogy érzékelik ha nem is beszéltek az illetővel? (Erre rá lehet fogni részben, hogy testtartás, stb)


Már elmondtam: az energia mindig a lehető legegyszerűbb utat választja. tehát bárhogy manifesztálódhat: fizetésemelés, rosszul adnak vissza, jó állásajánlat stb


Ha nincs világegyetem te se vagy. A világegyetem része vagy.

Szóval nincs olyan, hogy "csak az én energiáim lennének"


Kíváncsi vagyok az "ésszerű" magyarázatodra a tobozmiriggyel kapcsolatban.



Már megint honnan a feltételezés, hogy x százaléknak milyen az anyagi helyzete? Vágjak fel, hogy speciel én el vagyok eresztve?

Vannak emberek,akikben már eleve úgy születnek, hogy,vonzzák a pénzt, és értenek hozzá. Valaki nem ilyen. Attól, hogy még valaki spirituális Sátánista nem fog automatikusan arisztokrata vezető tulajdonságokkal bírni. Mind mások vagyunk, tehát semmilyen szempontból nem egyenlőek.

Lottót amúgy nyert már egy Salem Burke nevű JOS tag, de ahogy mondtad ez irdatlan nehéz, eleve a pénzszerzés, mivel mindenkinek pénz kell, hatalmas a verseny. Ezt gondold végig energiában. Minden egyes embernek a pénzre irányuló akarata nagy eséllyel szemben áll az enyémmel.


Meditációval kapcsolatban nem mondok többet. Úgyse érted meg amíg nem kezded el, ennek semmi akadálya, a hatását az "ésszerű tudomány" is elismeri, nincs okod erre a radikális szekpszisre.

Már többször leírta,: Tapasztalj, kész. Innentől kezdve nincs mind rágódni. Nem kell "elhinni" ez nem kereszténység.


Azért mesébe illő, mert csomó mesénekmés filmnek ezt tették az alapjává, így az emberekben az az érzet marad meg, hogy mese.

Ez ugyanolyan tudat alatti manipuláció, mint az, hogy pl a Sátán és Démon szavakhoz félelemkeltő dolgokat kötnek, így ez távol tartja a legtöbb embert.

2013. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

A szemnek vannak olyan szinte láthatalnan rezzenései, amiből megállapítja az agyunk tudat alatt, hogy "veszélyben vagyunk". A világ felé irányított hangulat is biológia szinte, az ember a "viselkedésből" megállapítja tudat alatt, hogy az illető veszélyes-e, megfelelő családapa, veszélyes, rossz génekkel született a családnemzés szempontjából, és sorolhatnám. Rendben, elfogadom, hogy létezik energia, de ennek utánna kel járni, mint mondtad. Egyébként ha depressziós vagyok, és az öngyilkosság kerülget, és nem sikerül semmi, pedig értelmes embernek tartom magam, de csak egy érettségim van, tehetek bármit a mágiával ? Nehéz úgy felemelkednem, hogy még a depressziót sem tudom leküzdeni, és a jegyeim is rosszak voltak mindig, mert egyszerűen nem voltam képes tanulni, csak azt ami érdekelt (és egy lusta ember voltam mindig is, de hozzáteszem tájékozott vagyok, és ha valami érdekel abban a legjobb tudok lenni akár).

És hogyan érhetnék el olyan energia szintet, hogy átégessek egy papírt az energiáimmal ? (ez tűz evokáció, ha jól tudom ).


Elméletileg, ha az energiával pénzt tudok bevonzani, akkor elég megváltoztatni a gondolataimat. (csak nem tudom hogy a francba csináljam, ha annyira nem sikerül minden, hogy akaratva akaratlanul is negatív személyiség lettem, ez egy ördögi kör már ).


Van valami módszer, amivel elég hamar látványosan érezni fogok változást ? Mert hogy őszinte legyek nincs kedvem egy fenyőfa alatt meditálni 20 évet, és a végén kiderül, hogy értelmetlen volt az egész ! :D

2013. szept. 19. 14:55
 20/34 anonim ***** válasza:

És mégis mitől vannak azok a rezzenések?

Ja, hogy az agy energiájától, amivel közvetlen kapcsolatba van?

Ja, hogy a "rezzenés" már önmagában energia?

Görcsösen ragaszkodsz továbbra is az "ésszerű" magyarázataidhoz (mint egy keresztény a sajátjához) de amiket írsz ellenérvül, az mindig az én igazamat támasztja alá, nem vetted észre?

Te mit akarsz mágiával, amikor még a meditációtöl is távol állsz?

Nem vagy képes uralni magad, de a külső környezetedet akarnád egyből? Ez nem éppen logikus. Meditációról nem írok többet már mondta, vay elkezded, vagy nem jutsz 1-ről a kettőre.

Azt meg nem is kommentálom, hogy téged az érdekel a legjobban, hogy átégess egy papírt, amikor ezekkel a képességekkel mást kéne kezdeni ezy felelős embernek. És akkor a spirituális sátánizmus az önző.

Gonolkodj már el magadon egy picit, olvasd vissza a bejegyzéseidet.

2013. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!